Kolik dáváte vaty do stropu bungalovu, nepochozí půda?

Profilova fotka
Diky
Odpovědět
25+10
Odpovědět
my dávali 30 cm. 20+10
Odpovědět
Profilova fotka
diky moc!
Odpovědět
Profilova fotka
32cm 16+16
Odpovědět
ja rovna dvojplastova strecha 56 cm >24 plus 24 plus 8 cm
Odpovědět
Profilova fotka
40 cm (20+20)
Odpovědět
Profilova fotka
mrkni na stranky isoveru
Odpovědět
My jsme dávali 3 x 20cm
Odpovědět
Profilova fotka
diky! vidim to nakonec na 24, abych srovnal sadrokarton s obvodovou zdi a potom nejspis 20. a bude Vata od Knaufu Classic. Nedavaji do vaty formaldehydy. Stavbe zdar!!!
Odpovědět
Dávali jste dřív vatu do stropu nebo vylévali podlahy? Chceme prvně zateplit, nebude pak problém s vlhkostí?
Odpovědět
@wendy213 První se vylily podlahy, potom stropy a zateplení.
Odpovědět
Profilova fotka
@wendy213 my nejdriv vylili podlahy a ted nas ceka sadrokarton a stropy. budete mit anhydrit? rikali mi, ze nesmi rychle vyschnout, takze jsme museli stropy zalepit igelitem.ten pak pujde dolu. vata by nemela navlhnout
Odpovědět
Článek se načítá
@zeneva ano budeme mít anhydrit. Chtěli jsme stropy nejdřív zateplit vatou do podhledu (strop je z OSB desek) a pak udělat podlahovku a vylít podlahy. Nakonec sádrokarton. Ale všichni doporučují nechat vatu až po podlahách.
Odpovědět
Profilova fotka
@wendy213 asi kvuli ty vlhkosti
Odpovědět
Dobrý den, otázka zda zeteplit před anhydrity (neboli před mokrým procesem) a jakou tloušťkou jsou dost důležité otázky. Pokud se podíváme nejdříve na tloušťku zatepleni je potřeba, aby jste si uvědomily v jakém standardu dům stavíte. Jelikož třeba pasivní dům má obvykle izolaci tl.: 400-500mm, nízkoenergetický 300-400mm a standardní dům (myšleno s normovými hodnotami U) má tl. zateplení střechy kolem 200-300mm dle použitého materiálu izolace. Obecně však platí, že U střechy by mělo být o cca. alespoň 20-30% menší než obvodové stěny. Je to z důvodu vyššího úniku tepla směrem vzhůru. Moje doporučení: minimálně 350mm, aby se to ekonomicky vrátilo. Co se týče otázky zda provádět anhydrity před nebo po, tak záleží na tom, jakým způsobem uděláte parotěsnící vrstvu. Pokud se provádí fóliová parozábrana, v mnoha případech vznikají při práci na stavbě trhlinky, které posléze vlivem rozdílných tlaků v interiéru a exteriéru odvádí vlhký vzduch (nasycený vadními párami) směrem ven. U vnější hrany zateplení (na nepochozí půdě) kondenzují v izolaci a dochází tak k navlhání izolace i dřevěných prvků, což má za následek hnilobu dřeva (jedná se o 90% poruch v novostavbách, kde si stěžují na vlhkou izolaci). Proto pokud dobře provedete parobrzdu (nejlépe formou OSB desky s přelepenými spoji) můžete anhydrity provést i po zateplení střechy minerální izolací. Radek Partika
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
@partici Jak dlouho nechat podlahy schnout, než začnu ládovat vatu do stropu, kvůli vlhkosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@voky115 my davali vatu az po sadrokartonu,což bylo cca 5-6 týdnu po vyliti
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@zeneva 24 cm je malo a dost malo, dal bych min 30
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
@zeneva Dobrý den, jak se tam vata strkala? Taky jsem měl v plánu nacpat vatu mezi sádrokarton a vazníky. Ale prý se to tam blbě dává a je lepší přidrátkovat a potom konstrukce na SDK. Jakou jste měl mezeru?
Odpovědět
Profilova fotka
@jurta měl jsem cca 20-25 cm mezeru,takže tam sla dobre.daval jsem ji zezhora
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?