Kvalita uchycení parozábrany na stěny. Zhodnotíte?

Začnu tím, že tomu vůbec nerozumím 🙂 Stavím na klíč a dodělali mi parozábranu. Parozábrana na stěnách drží pomocí nějakého tmelu/lepidla nebo co to je. Přijde mi ale, že i při minimálním tahu dvěma prsty se to docela odlepuje. Je to v pořádku? A pokud ne, pomohlo by všechno ještě oblepit páskou na parozábrany? Díky moc za rady
Odpovědět
Asi to nebude odpověď, kterou chce slyšet, nicméně doporučuji si zaplatit kvalitní dozor! Ptáte se tu skoro denně na technické věci, ale i na věci, jak by měl vypadat váš budoucí dům. Má to být váš dům, nicméně zatím mi přijde, že bude vypadat tak, jak to přijde uživatelům tohoto fóra nejlepší. Co se technických věcí týče, tak zde se dočtete samozřejmě plno skvělých názorů, které však s realitou mnohdy nemají nic společného. I kdyby Vám tady někdo řekl, že to je špatně, tak co uděláte? Půjdete za stavební firmou s tím, že vám někdo na fóru řekl, že to dělají špatně? Vysmějí se Vám. Proto říkám podruhé, zaplaťte kvalitní stavební dozor a ke každému problému co se Vám nezdá, tak ho zavolejte, protože on je ten, který by měl mít pádné argumenty.
Odpovědět
Na porézní materiály se parozábrana lepí pomocí speciálního tmelu - tento tmel je použit i ve Vašem případě. Každý výrobce parozábran má ke svému výrobku i další komplexní doplňkový sortiment ( lepenky na prostupy, lepenky na přesahy, lepenky na podtěsnění přímých závěsů a pod. ) Ty tmely jsou na různém základu - některá firma jej má na bázi kaučuku, jiná na bázi polymerů a pod.., jsou i různých barev. S tmely by se mělo pracovat do určité teploty aby tmely řádně vytvrdly, rovněž tak je stanoveno množství tmelu, která se má použít. Ve Vašem případě záleží po jaké době jste tu parozábranu kontroloval od doby montáže tmelu, zda již tmel vytvrdnul ... - respektive on zcela neztvrdne, měl by být do určité míry stále elastický, ale ten proces vytvrzení může narušit - prodloužit např. nízká teplota při jeho montáži. Pokud chcete mít jistotu, můžete klidně udělat pod tuto vrstvu další pruh tmelu, tím nic nezkazíte - proužek tl. min 5 mm, na který pak parotěsnící folii mírně natlačíte. V současných klimatických podmínkách na hrubých stavbách ( pokud nemáte vytápěno ) bych toto ale dělal až bude tepleji. Můžete použít jakýkoliv tmel ( např. od Soudalu, od Juty a pod. ), velmi dobrý je od firmy Illbruck OT 301 lepidlo na folie Premium, může se s ním dělat i při nižších teplotách ( asi ne nadarmo mu říkají mercedes mezi lepidly na folie ). Lepenky se k lepení na porézní materiály ( drolící materiály ) nepoužívají, na to jsou právě tmely.
Odpovědět
Profilova fotka
je to jak píše příspěvek výš, já teď třeba používám Isover Vario DoubleFit 310 ml
Odpovědět
Profilova fotka
@robertpok Já použil Delta tixx je to taky elastické ale drží to.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?