Podezdění dveří a balkonovek

Dobry den,chci se zeptat, mame podezděné 2x dvere dveře a 1x fr.okno s balkonovkama tepelne izolacnim ytongem lambda IQ 7,5cm, ktery nam zbyl z obvodoveho zdiva.Vyska je cca 20cm.Zevnitr k tomu bude v podlaze 15cm polystyren a pak 5-6cm anhydrit s podlahovym topenim.Obvodove zdivo je Ytong lambda iq 45cm a na to se uz nebude davat polystyren.Je to takto v pohode?Co si pohlidat zevnitr a z venku?Dekuji mockrat.
Odpovědět
Nikdo nevi prosim?
Odpovědět
@flumon Co se poradit s dozorem?
Odpovědět
Máte tam zbytečně velky tepelný most a ted už to budete špatně zachraňovat. Jaká je tepelná vodivost te cihly?
Odpovědět
@puhelin Dozor nemam.Ten co mi stavbu zastituje si myslel ze mi tam oknari daji nejake profili az k desce, jenze o nich nepadla rec a ja ani netusil ze neco takovyho je.Bylo mi receno ze se to bezne podezdiva ytongem kdyz jsem jim pak volal.My tu meli ten tepelne izolacni jak jsem psal....tak se tam dal, budeme delat zatim omitky vevnitr....tak zjistuji zda je to velky pruser, zda to nechat , ci jak to vylepsit nebo cele predelat. @martin_s Součinitelem tepelné vodivosti je λ = 0,077 W/(mK).
Odpovědět
@flumon Dozorem (pro kolaudaci) teda bude ten, kdo vam stavbu zastituje?
Odpovědět
@flumon Určitě je to úzká cihla lamba YQ? Výrobce se netváří, že by je v této tloušťce dělal. Příčkovky mají s dvojnásobnou vodivostí. Podezdívání cihlou je řešení tak před 10 lety, dnes se tam dává standardně purenit. Ten dodávají běžně oknaři, tedy místo toho podkladního plastového profilu. Je podivné, že Vám to nenabídli. Běžná firma to má v sortimentu a ráda to zákazníkovi prodá.
Odpovědět
@flumon Nevidím tam parotěsné pásky, máte je tam? Pokud ne, tak jste předpokládám souhlasil nebo žádal provedení, které není dle normy.
Odpovědět
@flumon ( @martin_s ) ty 7,5 jsou zajisté z palety té YQ450 - výrobce je dává navrch a spodek palety jako ochranu cihel. Je to ale stejný materiál jako pro tu cihlu, takže platí součinitel tepelné vodivosti λ = 0,077 W/(mK) Nicméně to že tam nejsou pásky, je problém. Pakliže Vám je výrobce nedodal s tím, že si je dáte sami například z důvodu delšího intervalu před zakrytím (zatáhnutím do omítky), tak si je sežeňte a nalepte. Co se týče té podezdívky, tak bych to odizoloval ještě XPS, aby jste eliminoval tepelný most
Odpovědět
@flumon Jako i kdyby to byla příčkovka tak ta má λ = 0,147 W/(mK) oproti purenitu, který má λ = 0,08 W/(mK). Rád bych, aby někdo spočítal za jakou dobu se vrátí cena za purenit. Ne z pohledu tepelně izolačního to neudělá nic. Je tam tak nepatrný rozdíl. Hlavně si pohlídat ať je u okna namotaná podlahovka hustěji a je to ok.
Odpovědět
@puhelin ano,stim jsem to i resil,ze si myslel ze tam oknari daji ty profily...nakonec to vyresili takto @martin_s ano je to jak pise @doog ,jsou vzdy ve spodu a navrchu palety,takze jsem je mel zadarmo takze soucinitel tepelne vodivosti sedi jak jsem psal...Ano bohuzel me to nenabidly a nevedel jsem ze se to takto v dnesni dobe dela....jinak pasky tam nemame,delalo se to asi pred pul rokem.Jinak mi bylo receno ze je davaj tak na jeden barak z deseti.Ze je to zbytecny tahani penez z lidi.Tady budou davat kolem dokola 2cm polystyren az ke pene a to zevnitr i z venku i pod parapet a na to apu listy vsude... @doog a kam ze by jste ten xps dal a jakym zpusobem? Z venku bude bud zamkovka nebo nejaky schod,nevim zda je v tom rozdil na realizaci, ale zamkovka tam bude v kazdym pripade vsude u tech dveri i balkonovek.... A co kdyz tam daji vsude 2cm polystyren az k pene z venku i zevnitr a na to apu listy? Zevnitr uz ten polystyren tak maji vsude s tema apu listama.... @dyrup mame tam tu lambdu kterou mas zadara mraky z tech palet kdyz uz nic jinyho....jako jaka je navratnost to tezko rict,nevim na kolik vyjde purenit...jinak a tou podlahovkou urcite 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?