Podklad pod krbovou vložku

Dobrý den chci se zeptat. Koupil jsem krbovou vložku romotop a v plánech je napsáno že jako podklad se vybetonuje "monument" BEZ PŘIDANÉ IZOLACE. A na tohle se chci zeptat. Není to blbost ? Neměl bych tam dát alespoň 5-10 cm XPS300 ? Zkrátka je to v obýváku a kolem dokola všude bude podlahový polystyren a zrovna v tom místě by dle plánu byl pouze beton. Pak se chci ještě zeptat jak krbovou vložku obezdit zda jsou na to určené nějaké materiály, zkrátka tak aby se celá zakryla a šli vidět jen dvířka ( mám představu nějakých desek až ke stropu aby to byl vlastně takový "bunkr' ve kterém bude 😁 ). Děkuji, snad mou hatmatilku někdo pochopí 😄
Odpovědět
My mame pod krbovou vlozkou 10cm XPS300, jako vsude v podlaze. Na tom 7-8 cm cementovy poter s podlahovym vytapenim, pod vlozkou trubky od topeni nevedou. K obestavbe jsme se jeste nedostali, ale budeme delat z izolacnich desek Skamotec 225.....dobre popsany navod jak na to je zde: https://www.nejenkrby.cz/navody/navod...
Odpovědět
Doporučuji při obestavbě tak kde se potká obestavba s cihlou dát tmel jinak vám to tam může udělat praskliny jak bude obestavba pracovat.
Odpovědět
My to máme taky jen na betoně, přímo na podkladním, obestavěné je to z takového šedého něco jak Ytongu 100mm, dole 3 mřížky a nahoře 2 u stropu, kovové bílé obdélníky. Vložka je tam od roku 2009 a zatím žádný problém, nic neprasklo, tvárnice drží
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jirca456:

Dobrý den chci se zeptat. Koupil jsem krbovou vlo…
@jirca456 Není to blbost (kvůli hmotnosti) a mělo by to být oddělené kvůli dilataci. Dokud tam nebyla obestavba, tak v tom místě byla podlaha studená ale to už je minulost... Nezapomenout na přívod vnějšího vzduchu a umístit jej dle zvolené vložky. Já jsem ještě nevěděl a některé měly z boku, nakonec to jde flexi potrubím dozadu (vertikální trubka na obrázku byla jen dočasně kvůli zalití)
Odpovědět
XPS300 s betonovym nebo anhydritovym poterem unese uplne v pohode krbovou vlozku do 150kg, i vice. Vzdyt se na tom stavi i rodine domy :-)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jirca456:

Dobrý den chci se zeptat. Koupil jsem krbovou vlo…
@jirca456 a mate odhad vahy krbu? mam XPS 10cm na tom polozene kachlova kamna o 450kg polozene na 10mm skle a neni zadny problem. Mam 6cm lity betonovy poter s kari 150x150x6 (jestli se nepletu). Delat to bez tepelne izolace me prijde nesmysl.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od anela13:

My mame pod krbovou vlozkou 10cm XPS300, jako vsu…
@anela13 děkuji a zeptám se proč cementový potěr a né anhydrit ? Není Anhydrit pro podlahové vytápění lepší ? Děkuji
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raziel628:

@jirca456 a mate odhad vahy krbu? mam XPS 10cm na…
@raziel628 váha čisté krbové vložky je cca 300kg , ale nebude stát celou plochou, je na nožkách takže ta váha působí na 4 body malého průměru.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od wacko:

@jirca456 Není to blbost (kvůli hmotnosti) a mělo…
@wacko prosím vás přívod externího vzduchu musím vést cca 3 metry od vložky ven. Tzn na podlaze a vývod z cihly ytong ven chci se zeptat zda vést trubku před položením EPS nebo položit na EPS ? A jakou trubku plast/kov ? Díky
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jirca456:

@wacko prosím vás přívod externího vzduchu musím …
@jirca456 urcite nad CPV dat izolaci. Tim mistem vam bude proudit studeny vzduch z venku takze je to potreba izolovat. Ja dal vakuove panaly (mel jsem pouze 5cm prostor takze sel 2cm vakuovych panelu a 3cm XPS). Material jsem dal plast (venku nerezova mrizka), sedel mi lepe rozmer nez plechovych. Jinak doporucuju mrknout na https://kamna.astranet.cz/jak-udelat-... je tam doporuceny prumer na KW a delku
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jirca456:

@anela13 děkuji a zeptám se proč cementový potěr …
@jirca456 Na Modre strese je hodne diskuzi proc beton nebo anhydrit......u nas to vyhrala cena :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?