Rekuperace jak mate nastaveno

Dobrý den, chtel jsem se zeptat jak mate nastavenou rekuperaci? Máme vesměs 4 stupně výkonu s tím ze nám z výroby nastavili 7-8 a 17-22 intenzita 3 ze 4 a zbytek dne intenzita 2. Bohužel nikde nedokážu najít nějaké optimální či doporučené nastavení. Mate někdo tipy? Dekuji My konkrétně máme Brink renovent sky
Odpovědět
@ufin22 Kup si kvalitní měřič CO2 (třeba Zehnder se záznamem dat) a podle toho si rekuperaci nastav.
Odpovědět
@ufin22 Mám rekuperaci od Zehnderu, aktuálně takto: 7-9 hod - stupeň 2 ze 3 (Vyvětrání po noci.) 11 - 14 hod - stupeň 2 ze 3 (Většinou vaření, zatím je manželka na mateřské.) 18 - 20 hod - stupeň 2 ze 3 (Před spaním.) 1-2 hod - stupeň 2 ze 3 (Noční větrání. Tohle doporučuji.) Jinak stupeň 1. Trojku zapínám prakticky jen když tu je návštěva. Stupeň 1 - cca 140 m3/hod Stupeň 2 - cca 210 m3/hod Stupeň 3 - cca 350 m3/hod Objem vzduchu v domku cca 450m3.
Odpovědět
Mame take Zehnder a mame porad 2 (ze tri), trojku zapiname jako vetrani na Wc a jednicku prakticky vubec. Puvodne rikali, ze jednicka v lete a dvojka v zime, ale pak nam dali doporuceni, to nechat porad na dvojku, kdyz nam to tak vyhovuje. Akorat, kdyz jedeme treba pryc na par dni, tak kdyz si vzpomenu, dam jednicku.
Odpovědět
@jenye a jedete nonstop na dvojku nebo mate nejake hodiny pauzy kdy neni zapnute vubec jak tu psal @davex
Odpovědět
@ufin22 Ne, to nemame nebo o tom aspon nevim. Vybirali nsme reku ze 4 variant, vybrali jsme si comfo D 350 ERV s entalpickým výměníkem. Ma to tri stupne a turbo. Trojku vlastne vubec nepouzivame, na WC nebo rychle odvetrani pouzivame turbo, to jsem v predchozim prispevku popletla a jednicku take uplne zridka, spis vubec, proste jedeme na dvojku. Byly tam i varianty s pripojenim pres wifi, hlidani prutoku, teploty, vlhkosti apod., ale ani ja ani manzel na tyto veci nejsme, grafy bychom si urcite nedelali, takze pro nas by to bylo uplne zbytecne a stalo by to o 30 az 50 tis. vic. Jen jsme teda chteli, aby to bylo s entalpickym vymenikem kvuli vlhkosti. To jsme koupili teda hned priplatek cca 20 tis.) protoze dodelavat to pozdeji by bylo financne narocnejsi. Jednou za rok vymenime filtry a kdyz si vzpomenu a jdu kolem, tak filtry vysaju, treba 1x mesicne. Tot zatim vse, co se reku tyka. Mame pres dva roky. Casem budeme jeste muset poresit cisteni.
Odpovědět
@ufin22 Jedeme tedy nonstop, nevypiname ji nikdy, ani to nejde. Reku je delana tak, aby jela celorocne.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme tedy už historickou vykopavku (7let) a žádné nastavování na hodiny a změny výkonu nemá. Jen 3 stupně, a máme pusteny stále 1. Jen výjimečně (návštěva) dáme 2. Nevypiname.
Odpovědět
dekuji za tipy a informace @jenye a @davex @ondtom36 tim merakem jste myslel neco takoveho treba https://www.koupelny-venta.cz/zehnder... ?
Odpovědět
@ufin22 Jen oprava, já nepsal, že to nemám zapnuté vůbec. Jede to pořád, ale ty časy, které jsem vypsal, jedou na dvojku, jinak jedu na jedničku.
Odpovědět
@davex ah už chapu, diky
Odpovědět
@ufin22 Ano - ten pouzivame..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?