Skladba polystyrenu v podlaze

Zdravím, Skladbu podlahy mám dle projektu: EPS 100Z tl. 130mm, syst. deska podlahového vytálění 50mm, beton 50mm + 20mm dlažba a lepidlo. Chci se zeptat, jak sestavit ten polystyren. Prý je lepší pokládat alespoň ve dvou vrstvách do kříže, mám tedy zakoupit EPS100Z tl. 50mm a na to tl. 80mm ? Nebo jinak? Díky za rady.
Odpovědět
Jestli máte 130mm polystyrenu tak zapomeňte na systémovou desku která PT hodně prodraží a i částečně podle mě zhoršuje přenos tepla trubka -beton. Jestli si dáte vy nebo firma opravdu práci s tím že položíte desky bez náznaků mezer tak klidně dejte jen jednu vrstvu, pozor nezapomínat na obvodovou izolaci- a dilataci. Trubku dobře a jednoduše přiděláte sponou která se zaráží skrz folii kde je naznačený i rastr. Vše zde bylo před několika dny probíráno i s odkazem na materiál to znamená i rozvaděč. Vše jde udělat vlastní silo jen si nechte někde spočítat návrh. Hledejte příspěvky od uživatele @zubr487 a pročtěte tento odkaz. https://www.modrastrecha.cz/forum/top... Hodně zdaru.
Odpovědět
@davve03 urcite by som daval 2 vrstvy na kriz, ta druha vrstva eliminuje tepelne ztraty cez spary v prvej vrstve. Pokial budu v izolaci podlahy skryte i izolovane rozvody vody tak by som prvu vrstvu volil tak tlustu aby bola zaroven s hornou hranou izolace trubky vody. a to cele zaklopite tou druhou vrstvou izolace. Na to uz bud rastrovu foliu alebo systemovu desku atd. Pokial potrebujete spocitat a navrhnut kladecsky plan s vykazom materialu pre podlahovku dajte mi vediet, robim to kazdy den.
Odpovědět
@wpavel Varianta bez systémové desky se sponami se mi líbí daleko více, tudíž bych mohl dát 180mm polystyrenu (3x60mm) a na to folii a trubky na spony. Nechám si udělat návrh(plán) od firmy a uvidíme co dál, zřejmě to zkusím svépomocí.
Odpovědět
@davve03 pozor, ta systémová deska samotná má jen 2 cm, dále jsou pak špunty výšky 3 cm. které jsou už ale zalité v betonu. Pokud budete dávat klasický beton, tak toho se většinou dává 8 cm - tedy to máte 3 + těch 5 cm. Pokud byste dal 3x6 =18 cm eps, tak už vám na beton ale zbyde jen 5 cm. To byste pak musel dát asi nějaký litý, kterého stačí 5 cm.
Odpovědět
@davve03 Určitě se to dá dělat třeba s kamarádem. Pohledat komponenty za slušnou cenu, v týdnu položit polyš. a o víkendu položíte hadice a máte 10 tisíce ušetřené ale hlavně to chce studovat a ptát se když jsou nějaké nejasnosti, všude je dost lidí kteří to také takto dělali, nezapomenout udělat tlakovou zkoušku a to zalití nechat od firmy. Asi to budete dělat až na jaře jinak pozor na mraz. Hodně zdaru
Odpovědět
@davve03 nic na tom není. Určitě se vykašlete na systémovku a pokud to máte jen 13cm + systémovka, tak použijte šedý EPS. Má trochu lepší parametry. Při pokládání EPS si musíte pohlídat, aby ležel celoplošně. Nejčastěji se to řeší podsypem s křemičitého písku. Tím se srovnají drobné nerovnosti třeba v místech překryvů hydroizolace. Dejte křížově dvě vrstvy a podle mého názoru je lepší udělat první vrstvu silnější. Důvod je ten, že se Vám zřejmě nepodaří udělat první vrstu ideálně rovnou. Tenčí EPS se lépe poddá nerovnostem. Na okrajích a případné větší spáry jsem vyplnil PUR pěnou. Pořádně si spočítejte jakou sílu budete potřebovat. Co se týká nosné desky, tak záleší co plánujete. Celková síla anhydridu se dělá cca 35mm nad trubkami. Litý beton cca 4cm a betonový potěr kolem 6 cm a víc. Trubky jsem si také motal sám a na stavbě to byla jedna z nejpříjemnějších prací. Dělal jsem to před zimou. Výhodou je, že přes zimu má externí vzduch nízkou vlhkost.
Odpovědět
My máme polyš 22cm a budu dávat trojtou skladbu - 10+8+4. Poslední 4cm bude tvrdší EPS, protože sponky během betonáže rádi vyskakují z polyše. 🙂
Odpovědět
@petrincak ty lomené sponky nevyskakují
Odpovědět
@davve03 ak by ste potrebovali vytvorit plany prikladam priklad ako to ma vyzerat:
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?