VPC - přerušení tepelného mostu v patě zdiva

Profilova fotka
Dobrý den, mám prosím dotaz ke konstrukčnímu detailu "přerušení tepelného mostu v patě zdiva". Plánujeme stavbu z VPC 175mm KMbeta. Standardní blok má lambdu 0,37 a THERM/ISO blok 0,33 (pokud nemá výrobce na webu chybu). Tepelný odpor THERM/ISO bloku je prý o 50% vyšší. Výška standardní tvárnice 248mm vs. ISO blok 113mm. Není mi jasné, jak ISO blok s jeho výškou a lambdou může tepelný most přerušit a to za cenu šílených 60.000Kč za první šár o výšce 113mm (počítáno pro náš konkrétní projekt). Izolace uvažujeme 300mm šedý EPS obvodové zdivo, 280mm podlaha a cca 280mm perimetr+sokl do hloubky 80cm. Z tepelně izolačních benefitů mi to přijde jako čistý marketing. (návratnost z pohledu úspory energie 30 let plus také neřeším). Co mě trápí nejvíce: Mám se obávat v případě vynechání ISO bloku kondenzací v patě zdiva => následné plísně? Prosím o váš názor. Děkuji Michal
Odpovědět
Tu patu neřešte, to je nesmysl při těchto tl. izolantů, i to zateplení základových pasů/zdi izolací pod upraveným terénem izolací tl. 280mm je nesmysl, stačí max 100mm
Odpovědět
Profilova fotka
@thea2b Děkuji!
Odpovědět
Profilova fotka
Většina lidí zakládá VPC na ytongu, včetně nás. Základy jsme zateplovali.
Odpovědět
Od zakládání na Ytong-statik se ustupuje. Dokonce i projektant z Brněnska, který byl jedním z průkopníků této myšlenky, podle posledních informací toto už nedoporučuje. Ale samozřejmě existuje levnější varianta k systémovým řešením...podívej se na instagram na @nas_domov_z_vpc, oni použili o dost levnější alternativu na přerušení tepelného mostu v patě zdiva
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?