Vyrovnání soklu s navařenou ipou před lepením xps

Nanšel jsem nikde, že by to někdo řešil nějak zásadně. Takže buď ipu už lidi moc nepoužívají nebo to dělají tak, že je to rovné nebo je to jiný důvod, každopádně...Mám sokl, na kterém je nadvakrát navařovaná ipa. Někde jsou tedy i tři vrstvy ipy nad sebou. Proč to tak je je asi zbytečné řešit...prostě jsem jednu vrstvu ipy musel doplnit. Pak je tam nerovnost v místě základové desky. Nerovnosti jsou sice relativně pravidelné, ale natolik časté, že lepení xps na takový povrch bude znamenat dávat tam i 2 cm pěny.
Odpovědět
@arnyzn Jak už jsem psal jinde, vybrousil jsem to styčníkovou deskou. Kuličky byly všude. Taky mám spoje často, protože jsme to natavovali z metrových pruhu. Ale lepší je to udělat teď než potom dobrušovat zvlněnou izolaci z pohledové strany by byla mnohem větší pakárna. Máme malý odskok soklu a proti hraně fasády by to zvlnění bylo strašně znát.
Odpovědět
Vidím, že to bude chtít dát fotku, protože ty to máš ještě krásný. Ale jo..neříkám, že to nejde. Aspoň schématický obrázek, jak jsem to lepil. Kde jsou šipky, tam jsou tři vrstvy přes sebe. Kde je ta vlnka, tak je zákl. deska rovněž s hrbem...tam je vlastně vodorovná izolace a přes ni jakž takž zpětný spoj.
Odpovědět
Tak to je nemilé. Já jsem seřezával ještě před natavením ružek u spodní vrstvy ipy. To bych to snad lepil ze dvou vrstev, dvojkou mezi spojema a na to zbytek, aby pohledová strana byla rovná 2cm na pěnu i lepidlo mi už přijde hodně a tady se kotvit nemůže. Zase perimetr/xps nemá kam spadnout, když máš zakladací lištu a fasáda je kotvená.
Odpovědět
Tak včera jsem to zkoušel přiměřit nějakou deskou polystyrenu, co mám doma a pokud to trošku opracuju horkovzduškou, tak by to snad ani 2 cm nebyly. Napadlo mě jen, jestli to v té spodní části nesrovnat nějakým lepším lepidlem, klidně stěrkou na fasádu. Co by to mohlo udělat? Že bych to lepidlo nechal vyschnout a přetřel to afaltovou penetrací a na to bych to lepil už pěnou....
Odpovědět
Profilova fotka
Řeším aktuálně podobný problém... Jenže odskok od základu u garáži mám centak pak naka ipa a hned to jsou skoro 3 cm přemýšlím že si půjčím rezacku odporovou narezu desky na půl viz kreslený schéma nahoře kolegy a pak ten hrb vyřeším zúžení tloušťky o ty 2 cm tam kde je nejvíc ipy... Nebo kdyby někdo ještě věděl rád si přečtu
Odpovědět
@lukas_manda vedle jsem psal, že jsem toto taky řešil. Na stěně bylo několik velkých boulí. Takže bud seřezávat desky nebo pěnit několikacentimetrové mezery na většině plochy. Nakonec jsme desky lepili víceméně bez ohledu na rovinnost. Po nalepení jsme na rohy připevnili dlouhé latě a podle nich seřízli EPS. Drát jsme ohřívali svářečkou. Já jsem před tím stejným způsobem seřezával XPS do roviny, takže jsem to měl vyzkoušené. Žena dělala hlasové ovládání proudu a se synem jsme napnuli drát a podle latí seřízli EPS. Šlo to až překvapivě snadno a výsledkem byla perfektní rovina.
Odpovědět
Profilova fotka
Škoda že nemáš foto popřípadě kresbu jak jsi to delal🙂 děkuji moc kdyby jsi to měl pinkni mi to sem díky 🙂
Odpovědět
No, asi chápu, jak to myslí, ale není mi jasný, jak mohl svářečkou nahřát třeba x metrů drátu. Když mám odporovou řezačku, drát 30 cm a autonabíječka na 12 v ho hřeje tak, že jakž takž řeže 16 cm polystyrenu.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych musel mít třeba 16 m drát jelikož delamdvojdum to by musela napájet trafostanice 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?