Zateplení. Polystyren nebo minerální vata?

Profilova fotka
Máte zkušenosti co je lepší na zateplení bungalovu 100 m2? Je nám nabízena miner.vata 10 cm šíře za 10.000,-Kč.Máme to vzít? Budeme zateplovat Ytong 37,5 cm.Nebo raději zateplit polystyrenem? Prosím o váš názor.
Odpovědět
Zateplovací materiál, každému dle chuti. Co mě udivuje, že si chcete nějak tu fasádu polepit, to koupím tady to zase jinde. To já při zateplení RD oslovil firmu REBUILD s.r.o., konzultace, cena, doporučené materiály vše super. Délka realizace od postavení lešení po předení stavby excelentní. V klidu jsem mohl celou dobu vydělávat peníze ve své práci a o nic se nestarat. Radši nechám dělat věci profesionály a sám se věnuji tomu co umím nejlépe, nejenom, že šetřím čas sobě, ale zároveň zvedám ekonomiku ČR a tím životní standard celé Naší země. p.
Odpovědět
@peff Škoda, že ste dali taký hrubý Ytong. Ak by ste chceli použiť EPS, kvôli rosnému bodu by bolo treba použiť okolo 15 cm. Vlny aj menej, bude to z hľadiska kondenzácie bezpečné. Lenže zas za cenu vlny hr. 10 cm by ste mohli mať EPS 20 cm (odhad). Tých 100 m2 je plocha fasády alebo podlahová plocha? Lebo ako cena za 100 m2 fasádnej vlny mi to nesedí...
Odpovědět
@petr_3 Nie ste Vy predstaviteľ onej firmy? To by bolo, aby som v mene dvíhania životnej úrovne celej republiky zbytočne preplácala firme to, čo si môžeme spraviť sami a dovolím si tvrdiť, že poctivejšie... Kiež by bola spomínaná firma výnimkou!
Odpovědět
Profilova fotka
petr_3: Dostavujeme jen za to co vyděláme, proto když šikovnej bratr nabídl pomoc ( živí se zateplováním ), tak ráda využiju. My samozřejmě taky necháváme dělat profesionály, ale manžel je pouze ředitel střední školy, a tak jistě chápeš, že občas "musíme koukat na korunu" :-) black: samozřejmě že cena je podhodnocená, páč by se k nám dostal jinak než z obchodu:-) 90 m2 je plocha pro zateplení.Je to malej domeček.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nakonec bude přeci jen polystyren. Získání miner.vaty se nám nezdálo příliš " v pořádku" . Ale aspoň uvažujeme o 15 cm EPS.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?