Zateplení stropu

Ahoj všem, řešíme zateplení stropu.V prvé řadě řeknu že máme pochozi půdu z prken.Strecha valbova - bungalov.Izolace je navrhnutá zespodu 40cm. Čistá výška země-strop okolo 2,55m.Co určitě nebudeme dělat je zateplení střechy, protože je to zbytečné pro zdejší uložené sezónní věci apod. Ale zvažuji jestli to "nenamichat" Dát třeba něco na prkna + ještě na to osb desky...něco ve stylu křížů od isoveru...aspoň nebude padat binec pres nynější prkna do izolace...a dalších např 20cm dát zespoda a sádrokarton- tím by se nám zvýšila míra zem-strop.V opačném případě přemýšlím, že když zachováme 40cm zespoda, co dát na ty prkna na půdě, aby zbytečně nepadal binec do izolace, když se tam třeba pro něco bude chodit nebo dávat.Rád si přečtu nějaké rady.Děkuji všem
Odpovědět
@martas85 Od strany interiéru by jste měl mít složení - SDK, instalační mezera, parotěsná folie, nějaká opora pro izolaci (dráty, OSB apod), izolace a krycí prkna. V případě izolace by jste měl dodržet zásadu, že směrem k chladnějšímu prostoru bude klesat difůzní odpor izolace. EPS a OSB mají velký difůzní odpor. Pokud dáte dolů minerál, na stávající prkna EPS a na to OSB, bude v izolaci docházet ke kondenzaci vody a nosné trámy budou uhnívat. Pokud chcete kombinovat izolaci dejte EPS ze spodní strany. Pro zakrytí izolace, aby do ní nepadal bordel radši použijte paropropustnou foli a nahoře nechte prkna s mezerami (stačí mezery na hřebík).
Odpovědět
@zubr487 super, díky za zkušenost a varianty.Máme to v projektu tak, že máme 40cm kamen. vlny zespodu z interieru a sdk.V případě že bychom asi zateplovali na již položená prkna, byl by tam asi špatný přístup a navíc tam tahat ještě ty OSB desky.Asi práce navíc...To že jsem chtěl dát část nahoru na prkna a zespodu taky bylo že bych trošku zvětšil míru zem-strop.Tak uvidíme ale určitě děkuji za radu.Nějak to ještě promyslim
Odpovědět
Už máme zaprknovano jak je vidět na druhé fotce.Někde mezírky mezi prkny jsou...Někde je to kladeno přímo k sobě bez mezer. Jako pokud by tam byl lepší přístup nakombinoval bych to, ale takto...nevim nevim. Takže když to vezmu jen zespodu... sdk,instal. mezera (kolik?),paroteska, něco co podrží izolaci, samotnou izolaci ale tu paropropustku už tam nedám protože už je zaklopeno deakami. A zeptam se ještě možná blbě, to EPS, když bych to řešil jinak...dát tam kolik cm zespoda a byla by hloupost dát ten grafitovy?
Odpovědět
Jinak jsem si říkal, že bych použil tohle (pokud bych jel podle podle projektu a zateploval bych 40cm vlnou zespodu). 2x 200mm https://www.stavbaonline.cz/rockwool-... - cena mi přijde solidní) nebo s čím máte zkušenosti ?
Odpovědět
@martas85 Velikost instalační mezery záleží na Vás co tam bude. Obvykle minimálně nějaké stropní LED bodovky. Ty potřebují hloubky min 8cm. Případně kompaktrní LED panely. Těm stačí asi 5 cm. Pracovat s minerální izolací se spodu je pěkný opruz. Je to nepříjemná práce i z horní strany. To bych si radši připlatil a dal tam foukanou izolaci, nebo pokud to jde, tak prkna vytrhat a dávat izolaci z horní strany. Já jsem používal izolaci v rolích. Je levnější. Obvykle se dělá záklop až nakonec. Jednou z možností je, že na trámy našroubujete závěsy na na ně uděláte z CD profilů nebo latí křížový rošt. Zaspoda přišroubujrte tenké OSB desky. Celé to zakryjete parotěsnou folii, kde budete důsledně všechny spoje izoloval hliníkovou páskou. Je jednodušší, pokud bude parotěska nad příčkami. Parotěsku zahnete u obvodových stěn směrem dolů s dostatečným přesahem. Na OSB desky našroubujete přímé závěsy pro další rošt z CD profilů. Přímé závěsy musíte podkládat šroubotěsnou páskou pro utěsnění. V kýžené výšce stropu našroubujete UD profily. Ty se podkládají pěnovou páskou pro omezení přenosu hluku. Tyto UD profily přitlačí parotěsku ke stěně a můžete to navíc pojistit lepidlem (nějaký Jutafol nevím typ). Do UD profilů nastrkáte CD profily a ty navíc přišroubujete k závěsům. Samozřejmě vše je nutné kontrolovat na rovinnost. Dolů se pak šroubují SDK desky.
Odpovědět
@zubr487 Zeptám se...Když bych to řešil tou strikanou izolací zespodu dodržuje se i u ní ta paropropustna folie nebo to lze udělat tak, že jak to vidite zespodu, přijde borec a začne to vrstvit od stropniho zaklopu ( desek) na to pak parotesnou, mezera a sdk?
Odpovědět
@martas85 To asi myslíte PUR pěnu. Podívejte se na ceny,, tyto nápady Vás přejdou. Já myslel foukanou izolaci (minerál nebo celuloza). Ta se fouká z horní strany. Vytrhnou pár prken a nafoukají to tam.
Odpovědět
@zubr487 Špatně jsem to napsal...ano myslel jsem foukanou.No vzhledem k tomu kolik těch prken tam je...a kolik je tam místa...to raději zvolím tu vlnu zespodu a udělám skladbu SDK,mezera,parotesna zabrana,zadržny systém vlny samotnou vlnuktera se bude už dotýkat samotných již udělaných prken.Nikam nespěcham, tak si s tim pohraju.
Odpovědět
@martas85 I s tou PUR pěnou by tam ta parotěska musela být, stejně tak závěsy, rošt na SDK a nějaká instalační mezera. PUR pěna má paropropustnost srovnatelnou s EPS, ale má menší tepelný odpor, takže by stačila menší tloušťka (cca 2/3 proti minerálu). Ta instalační mezera se tam dává ze dvou důvodů, jednak aby se tam vešly rozvody a světla, ale i z důvodu co nejmenšího poškození parotěsky. Co máte v projektu. Máte tam nějakou doporučenou skladbu ? Jen tak mimochodem, ta izolace by se neměla dotýkat prken. Nechte tam malou (pár cm) mezeru.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?