Zateplenie ytongu. Budú múry môcť dýchať?

Zobraz úvodní příspěvek
ahojte asi ste uz poculi aj o zateplovani ytongu,nemusi sa,ale predsa je dobre ked je zatepleny.Doporucuje sa,ze ma najmensie uniky tepla,... ale mna trapi jeden problem nebali by ste sa ze mury nebudu moct dychat?ved budu plastove okna,ytong a este aj zateplit?bojim sa ze casom budu plesnivet steny,... viete dat niekto radu?? :-( vdaka
Odpovědět
no jo no, když my právě až tak neznáme ty konstrukční postupy a na firmy není moc spoleh...snad to nějak dopadne, no...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj,i my jsme dlouho řesili otázku jestli ytong zatelovat a nakonec nás proti přesvědčila logická úvaha ato: náš ytong 375x249x599 mm má prostupnost 0,29 Wm... anaše plastová okna mají prostupnost 1,1..... Z toho vyplývá,že i sebelepší zateplení nám nepomůže, proože teplo stejně uteče přez okna. Je na každém co si zvolí, ale podle mě je zateplování ytongu vyhazování poněz.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a dodatek,máme doma podlahovku + krbové vytápění a ještě pořád netopíme v podlaze,jen si občas přitopíme v krbu asi tak přibližně co 3 dny večer a teplota se stále pohybje mezi 23-24°C. Na to že je konec října dobrý ne??
Odpovědět
Každé zlepšenie tepelnoizolačných vlastností stavby je prínosom, ak je dobre navrhnuté a zrealizované. Uvažovať o zateplení a použiť obvodové murivo hrúbky nad 300 mm je nezmysel (len, ak by to potreboval statik), a v pasívnom dome už vôbec nie. Zásada: čím tenšia nosná obvodová konštrukcia o to môže byť hrubšia tepelná izolácia ( spolu max 500 mm). Je to i ekonomické, treba len porovnať ceny materiálov za 1m3 (Ytong nad 3000,-, EPS 1500,-, EPS 70 Neo 2000,-) a je to výhodné i v iných súvislostiach. Ja staviam pasívny dom Ytong Lamda 300 mm a zateplenie EPS 70 Neo 250 mm. Hromadenia vlhkosti v murive sa nebojím, tepelnú zotrvačnosť na obvodových stenách nepotrebujem. Ale pasívny dom nie je len o kvalitnej a hrubej izolácií - tu je priestor pre znalých odborníkov.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja budem stavat Ytong Lambda 375 a nebudem zateplovat. Ludia s tymto systemom, nedajte sa zmiatat.Ono je to tak, ten kto zatepli - preferuje ze najlepsie na svete je zateplit.Kazdy chvali to svoje.Ja pracujem v stavebnictve, mam vela klientov ktory stavali ese so starho systemu nie Ytong ale Ypor, maju podlahove kurenia a pohrali sa s detailamy. Kazdy je vrcholne spokojny, nik nerozmysla o zatepleni a tie faktury za plyn su uplne v pohode. Ytong Lambda ma este lepsie vlastnosti a ak plynu pomozeme nejakou rejuperaciou, krbom, solarkom tak nie je o com. Mam svoj nazor - taktiez podlozene fakty ludi, ktory takto ziju uz par rokov. Nie vzdy ma to zateplenie taky vyznam. Samozrejme zavysi vsetko od projektu, lokality,orientacie domu na svetove strany,zlozitosti tvaru domu atd. milosss cital som ze chces stavat pasivny dom. Pasivny dom na slovensku estenie je postaveny. Pasivne domy sa zacinaju pomaly stavat v Rakusku, Nemecku atd. System je tak drahy, ze navratnost bude az pre nase vnucata. Taktiez bezny dom - s toho sa neda nikdy spravit pasivny dom. pasivny dom totiz uz len svojim tvarom vyjadruje ze je pasivny. Totizto pasivny znamena aj to, ze dokaze vyrobit nadbytok energie. Na slovensku mozme hovorit iba o nizkoenergetickych domoch, vela firiem sa tym chvali. Takze prejdem k podstate veci. Ytong Lambda netreba zateplovat (treba vsak spravne zaizolovat preklady a vence), pre nas beznych ludi navratnost zateplenia cca 40r.
Odpovědět
plamen.. ... .. .mas pomylene, nazory...!!! pisal som ti taku upokojujucu IP. ale tearz to zacinam lutovat.. kde to zijes, clovece??.. .
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Co se týče odborné diskuse plamen vs. milosss, stojím spíše na straně "plamen". V čem však stojím plně na jeho straně, je slušnost v diskusi. Tou jaksi milosss v posledních příspěvcích nedisponuje. Nezachytila jsem v příspěvcích "plamen" nic, co by si vysloužilo takovouto urážlivou reakci "milossse". Přeji mu, aby při stavbě svého pasivního domu narazil na firmu, která pochytila více slušnosti než on.
Odpovědět
zdenkaj.. ... ... ospravedlnujem sa... mozno moja reakcia v poslednom prispevku bola neprimerana, ale dost ma to nahnevalo, ked sa tu podavaju mylne info... ale nemozem nikomu upierat pravo na vlastny nazor... toto forum je skor o pokeci nez o odbornej diskusii.. takze vsetko s mierou, ok? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Milosss, na (podle vás) "chybné argumenty" platí přeci zas a jen "lepší argumenty". Jinak jsem ráda, že jste se omluvil. Všichni máme nějaký názor a každý přeci nemusí být zastáncem bydlení v pasivním odmě. Jinak vám upřímně přeji hezké bydlení ve vašem vysněném domě. Zdeňka
Odpovědět
zdenkaj... ... .. dakujem, nikoho nepresviedcam na pasivny dom, hlavne nie tych, ktori o tom nemaju potrebne znalosti... ale predkladat ludom bludy, to nie... to radsej zakrocim.. i ked mozno tvrdsimi slovami...
Odpovědět
Profilova fotka
milosss..sewas.....mame postaveny bungalov z ytongu(375)...co myslis? zateplit alebo nie?....a akou hrubkou ?..nam bola odporucana 8 cm....
Odpovědět
Článek se načítá
fiktus... ... ... myslim, ze na poradenstvo tu je jeden vsevediaci odbornik, on ti poradi .. ale teraz vazne... dobre mienena rada tu asi nezavazi nic, nakolko sa najde niekto, kto spochybni aj slnko na oblohe, vid tvrdenia o pasivnych domoch a podobne.. otazka ci zateplit, alebo nie, nie je spravna.. lepsie by bolo zistovat, akou hrubkou a samozrejme druhom izolacie... preto ak chces, rad poradim, ale cez IP, ok??
Odpovědět
Profilova fotka
miloss: mne pripada ako keby si bol predajca polystyrenu a prave teraz ti obchody velmi nejdu,tak sa snazis hysterickymi zachvatmi nahnat co najviac zakaznikov. Mal by si sa krotit, tvoje nazory na zateplenie sme si uz precitali vyssie,tak by sme chceli citat nazory zase dalsich. Ja osobne zdielam nazor ze lambdu zateplovat je uplne zbytocne. Navratnost pri zatepleni tohto materialu je cca 30 rokov, co je zanedbatelne.
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdar hasacisko. Milosss ide stavat Pasivny dom, takze on je uz niekde inde ako mi. Asi o par priecok pred nami. Inak ide stavat Pasivny dom za 2,5 miliona :-) . Zelam mu, aby to uspesne zvladom :-) . Nebudem zateplovat tiez. Ak sa mi to ma vratit po 30r neni o com a nemusim riesit rekuperaciu, a ine vistrelky a starat sa o revizie a to nehovorim ze zivotnost 20-30 r. Takze tak. Inak budem rad, ked sa niekto ozve, kto uz byva par rokov v RD a nie len ludia, ktory citaju mudre rady z netu a pak sa robia ze vystavali x stavieb :-) . Zateplit ale VATOU!!! Kto zatepluje s EPS, stretnime sa na fore o 20r a potom sa porozpravajme. Caute
Odpovědět
hasacisko.. predajca polystyrenu nie som, trafil si uplne mimo.. a co sa tyka mojich prispevkov, diskusne forum je na to, aby sa tu diskutovalo, alebo nie??.. zbytocne zateplovanie lambdy??.. navratnost 30 rokov??.. sledujes dianie okolo seba?? zrazovanie napriklad plynu??. veris tomu, ze ked sa teraz rusko zaviazalo dodavat plyn min 20 rokov, tak ceny sa nezmenia??.. budu pekne krasne stupat a my budeme tento plyn pekne musiet platit... ( pardon, nie my, ale VY) plamen.. nemyslim si, ze som niekde inde. len vase trosku pomylene predstavy o usporach energii su par priecok... smerom dolu.. revizie??... pri plynovych zariadeniach a kominoch su povinne, zatial som nepocul nic o reviziach rekuperacnych zariadeni... sle beriem tvoju ponuku... stretneme sa tu po 20 rokoch a hodime debatu... a zeteplovat VATOU??.. zrejme myslis mineralnu vlnu a nie produkt bavlnnika, ale pri tvojich odbornych znalostiach ma taketo nazvy neprekvapuju... a preto sa vsetci riadme (riadte) heslom: KTO NEZATEPLI S NAMI, ZATEPLI PROTI NAM... vsak? plamen,hasacisko a dalsi ,,ODBORNICI´´...
Odpovědět
máme postavený dom z lambdy ( zatvorená hrubá stavba ) nakoľko nestaviame v tatrách zateplovať nebudeme..tak sme sa rozhodli ale určite sa nehádžem o zem keď sa niekto rozhodne inak lebo neviem na 100% že to nezateplovanie bude dobré pretože som v presne takom istom dome nebývala niekoľko rokov a tiež neviem čo bude o 20 rokov..veď už teraz je polovica decembra a ešte stále je teplota nad nulou..možno sa už o tých 20 rokov nebude u nás kúriť..hold ale niekto si vie vypočítať aj to.. 8-(
Odpovědět
Ale tu nejde len o teplo ktoré sa stráca keď nie je zateplený dom. Predstav si v lete keď sa teploty šplhajú ku 35 stupňom a ty môžeš prísť domov z práce do pekne chladného domčeka v ktorom nie je klimatizácia. Zateplenie má 2 úlohy a to prvá je aby sa v lete mury domu neprehrievali a zima aby sa zasa naochladzovali. Neviem ako vy ale ja zatepľovať budem.
Odpovědět
Profilova fotka
rocky....zatial sa mi pacil tvoj nazor najviacej....veru, nie je nic lepsie, ako v lete krasny chladok :-D ale co...kedysi, ked sa zacinalo s tehlou, tiez sa asik viedli diskusie, ze ci tehla je to prave orechove....ved dnes sa stavia uz takmer z hocicoho....drevo, ytong, tehla...a vselijake alternativne produkty (slama a co javiem este)....o 20 rokov tu bude zasa daco prevratne....technologie maju jednoducho zelenu, a aj tak vzdy zvitazi riesenie, ktore si bude moct dovolit stredna vrstva spotrebitelov... vsetky nizkoenergeticke a im podobne projekty su isto skvela vec, i ja by som chcela, ale hold....myslim, ze peniazky by nam na taku stavbu nestacili...tak volime verziu, na ktoru financne stacime...a myslim, ze budeme spokojni :o)))ň kazdy nazor, dobry nazor...100 ludi, 100 chuti :o))))
Odpovědět
caute ,ludkovia ja mam postaveni dom este z hebelu ,5 rokov starý,hrubka 375 mm a z vonka ešte nemám omietky a platim za plyn mesačne 2000 Sk a ešte mi vracaju každy rok peniaze.mam cca 120 m2 plochy,takze neviem či je az tak potrebne zateplovat ,ked dam zvonka este omietky tak to bude super.vela ludi mysli len na zateplenie obvodových stien a zabuda na dôkladne zateplenie strechy,ja nemám v obyvacke a kuchyni strop a kurenar mi hovoril ze kolko budem platit za plyn,ze sa nedoplatim a vpohode.ja som dal do strechy 24 cm izolacie.a mimochodom na zateplenie obvodových murov je už na trhu nater ktoreho 3 vrstvy nahradia 5 cm polystyrenu , vola sa nansulate.
Odpovědět
Profilova fotka
cestmir Cau. Takze spalis cca 1700-1800 m3 za rok? Jeden moj znamy ma presne take cisla ako ty. Aj plochu aj spotrebu. Ma eurookna 2 skla a stary Ypor 375 nezateplene, podlahove kurenie, turbokotol - nie kondenzacny - kedze pred 8r neboli tak dostupne ako teraz. Ako to mas ty? Mas prizemny alebo poschodak? Okna?
Odpovědět
Cau plamen ja mam plastove okna ,kurenie plynove, radiatory,kotol protherm panther a nadstavoval som na rodicovsky dom.A to mi to murari dost odflakli tu stavbu, dost velke medzere medzi tehlami ale co uz.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Ten náter nansulate je výborny na 16 m2 cca 4314,- Sk /143,20 eur/ náter 3x na omietku, nanoprime je náter proti pliesni a korózii 16 m2 2797,- Sk náter 3x na omietku.
Odpovědět
ten náter je fakt bomba ;-) . Určite nahradí 5 cm eps....
Odpovědět
Citát zo stránky Nansulate: "Vďaka kombinácii izolačného efektu proti všetkým trom spôsobom prenosu tepla je Nansulate prvou izoláciou s tenkou vrstvou, ktorá získala certifikát proti prestupu tepla vedením, keď je napr. zdokumentované, že múr s koeficientom tepelnej priepustnosti k (U)= 1,62 Wm-2K-1 mal po aplikácii k (U)= 1,25 Wm-2K-1. Teda R hodnota troch vrstiev pri hrúbke 0,12mm predstavuje 0,1791." Predpokladajme, že údaj o tepelnom odpore náteru hr. 0,12 mm je pravdivý: jeho lambda vychádza 0,00067 W/(mK) - čo je ale stráááášne neuveriteľné. Znamená to, že náter izoluje 36 x lepšie ako vzduch. Hodnota R=0,1791 zodpovedá 7 mm EPS, a nie 5 cm, ako niekto vyššie napísal. Nedokážem si predstaviť, ako na nejaký povrch nanesiem 3 vrstvy, ktoré budú spolu hrubé 0,12 mm. Štetcom? Ak by sa R náteru malo vyrovnať tepelnému odporu 5 cm EPS, museli by sme ho naniesť v hr. 0,8 mm čiže asi 20 vrstiev... Cena 20 vrstiev by bola 5400 Sk/m2 (vychádzajúc z údaju, ktorý poskytla Ferka/Aegon)... A ešte ma zaráža, že garantujú, že izolovať to bude aj po 5 rokoch... To mi je len garancia! No, vlna bude izolovať aj po 50 rokoch (samozrejme, ak je správne zabudovaná). http://www.e-filip.sk/Default.aspx?Co... http://www.e-filip.sk/Default.aspx?Co...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte. My mame postaveny dom z Ytongu 375 a zateplovat ho nebudeme. S Plamenom suhlasim
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
zdravim vsetkych, trosku chcem ozivit tuto temu :-) mam novostavbu z Ytongu 375 a teraz sa rozhodujem ci zateplit alebo nie. Planoval som Nobasil ale asi ostanem pri EPS. planujem dat cca 8-10 cm. Prosim poradte ake mate skusenosti, lebo na viacerych miestach len citam odpovede z rokov 2008-2009. Dakujem
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@gyures001 http://www.nazeleno.cz/tepelna-izolac... http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky... tu si urobis celkom dobry prehlad.. podla toho mne vychadza, ze treba zateplit minimalne 10cm EPS. som na tom rovnako ako ty s tym rozdielom, ze mam brusene tvarnice Thremobrick 380 a zvazujem zateplit minimalne 10-12cm EPS grafitovy.. Teraz je na trhu novy system paropriepustnej EPS izolacie kde difuzny odpor je rovnaky ako tehla co je max. 10 a sucinitel tep. vodivosti max. 0,031 W/m.K... takto to aspon garantuje vyrobca.
Odpovědět
http://pasivnydom.blog.cz/0905/dychan...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?