Barevná kuchyňská linka: Jak ji vybrat?

  • 09.09.2023

Kdysi se v každé domácnosti našla výrazná barevná kuchyňská linka, dnes jsou to bílé, černé a zemité odstíny kuchyně. V poslední době jdou do popředí kreativní kombinace a netradiční barvy linek. Jaké to jsou a proč si je zvolit?

Barevná kuchyňská linka

Barevná kuchyňská linka v odstínu zelené

V případě zelené barvy nemáme na mysli limetkovou lesklou linku. Zaměřte se například na jemnou matnou olivovou a její odstíny. Zelená kuchyně nemusí být kýčovitá. Může být příjemná, nenápadná a zároveň pozoruhodná. Čím více lidí preferuje zelené odstíny. Působí uklidňujícím dojmem, skvěle se vyjímají ve společnosti dřeva a zútulňují místnost.

S čím kombinovat zelenou kuchyni?

Olivová nejlépe vyniká ve společnosti dřevěné nebo kamenné pracovní desky. Můžete zvolit například bílý nebo černý mramor, kompozitní dřevo nebo světlejší odstíny barev.

Nic nezkazíte ani bílým obkladem nad kuchyňskou linkou. Velice zajímavou kombinací je obklad stejné barvy jako samotná linka.

Doporučujeme:

Zařizujete kuchyni a hledáte rady a inspirace? Zeptejte se v největším fóru o stavbě a bydlení.
zelená kuchyňská linka
mramorový obklad v kuchyni

Luxusní modrá v kuchyni

Modrá matná kuchyňská linka dokáže oživit místnost. Hodí se do slunečné a dobře prosvětlené kuchyně. Odstínů je na trhu množství. Důležité je vybrat si stranu: světlá nebo tmavá? Doporučením je volit matné provedení. Na rozdíl od lesklého finiše, který působí poněkud nekvalitně, matný vzhled dodá nádech vznešenosti.

Co k ní?

Tak, jako je tomu u zelené linky, velmi pěkně se vyjímá s bílou pracovní deskou a obkladem. Chcete-li však něco zajímavějšího, zvolte měděné nebo pozlacené úchytky. Kuchyň bude působit luxusněji.

modrá kuchyňská linka se zlatými úchyty
cihlový obklad v kuchyni

Kombinované kuchyňské linky

Posledním trendem je také kombinace barev v kuchyni. Pokud si neumíte vybrat jednu barvu, zvolte dvě, přičemž jednu použijete na zeď a jednu na linku. Nejlépe spolu ladí pastelové odstíny, nebo jedna dominantnější a jedna světlejší barva.

Důležitá je také volba pracovní desky. V tomto případě volte neutrální tóny, abyste docílili harmonie, a ne směsi barev. Možná je i volba obkladu, která obsahuje obě vámi zvolené barvy. Nejvhodnějším materiálem je v tomto případě terrazzo, které je tvořeno barevnými úlomky.

moderní kuchyně s mramorovým obkladem a rose gold doplňky

Jemná pastelová kuchyně

Volba pastelové barvy do kuchyně je odvážným krokem. Při tomto výběru byste si měli být jisti, že se vám barva bude líbit i za několik let. Mezi populární a pěkně se vyjímající barvy patří meruňková, levandulová, starorůžová nebo tyrkysová. Kuchyni krásně rozjasní a působí kompaktně. V místnosti byste už neměli použít jiné výrazné barvy. Lepší je přidržet se zvoleného odstínu a zemitých barev.

Doporučujeme:

Potřebuješ inspiraci? Sleduj nejoblíbenější fotoalba na Modré střeše.
pastelová kuchyňská linka

Bílá kuchyně jako nejlepší kamarád

Bílé terrazzo a mramor skvěle doplní a zároveň vyzdvihnou barevnost kuchyňské linky. Kuchyň bude působit čistě a vzdušně.

Autorka článku: Nina Macáková

Zdroj foto: iStock

Diskuse na téma článku