Na návštěvě: Dům ve venkovském stylu na samotě

  • 11.08.2023

Novostavbu pod horou pojmenovali její majitelé „Mašličkovo“. To není jediný důvod, proč si získal pozornost uživatelů na Modré střeše. Moderní venkovský styl domu dýchá atmosférou domova a klidu. V domě na samotě bychom si klidně dovedli představit i dovolenou! Masivní dřevo, kámen a obrovská zahrada z něj totiž dělají malý kousek ráje.

Dům ve venkovském stylu
Zdroj: Uživatelka Modré střechy beebo

Konečně netuctový projekt novostavby! To mě napadlo jako první, když jsem se zadívala do tvých fotek. Čím vaši rodinu oslovil právě tento projekt?

Manžel a já jsme hodně na „stařiny“, takže náš dům nemohl být moderní bungalov a místo, na jakém jsme si postavili náš domeček, je těsně pod horou na samotě. Do takového prostředí by se moderní dům ani moc nehodil.

dřevěné trámy v domě
Zdroj: Uživatelka Modré střechy beebo
venkovský styl
Zdroj: Uživatelka Modré střechy beebo

Proč dostal jméno „Mašličkovo“?

Jeden večer byla u nás, tehdy ještě v bytě, na návštěvě moje sestra. Ve zprávách dávali nějakou reportáž o osadě na východě, kterou si místní obyvatelé pojmenovali „Mašličkovo“. Tak se nám to zalíbilo, že jsme si i my tuto naši lokalitu pojmenovali stejně. Jinak sestra bydlí vedle nás a v té době stavěla jako my.

křesla ve venkovském stylu
Zdroj: Uživatelka Modré střechy beebo
venkovský styl inspirace
Zdroj: Uživatelka Modré střechy beebo

Dřevěné trámy bývají zvykem spíše v rekonstruovaných domech. Byl to prvek, po kterém jste s manželem vždy toužili?

Jednoznačně to byl prvek, o kterém jsme věděli, že jej musíme mít. Trámy jsme měli i v bytě. 🙂 Manžel chtěl zachovat kontrast barev – tmavé trámy a bílé stěny. Tehdy docela letěla šedá a bílá, ale nenechali jsme se módním výsledkem zlákat.

ložnice venkovský styl
Zdroj: Uživatelka Modré střechy beebo
stůl z šicího stroje
Zdroj: Uživatelka Modré střechy beebo

Přiznaný kámen (nebo obklad?) v koupelně a na krbu mají své kouzlo. Jak vznikl tento unikátní nápad?

Je to druh kamene – andezit. Všimla jsem si ho na různých stavbách a moc se mi líbil. Dokonce jsme jej použili i v okrasných záhonech kolem domu. Má různé využití a lze jej koupit v různých velikostech a tloušťkách. Teď bych ho neváhala použít i za pracovní plochu kuchyňské linky.

kamenný obklad v koupelně
Zdroj: Uživatelka Modré střechy beebo

Miluji tuto fotku. Má v sobě jakési zvláštní kouzlo a umocňuje venkovský styl. Jak využíváte tuto fotogenickou drobnou stavbu?

Neuvěříte, ale je to betonový prefabrikát – „betonová garáž“, na kterou můj manžel udělal krov a celou ji zateplil. Boční stříšky využíváme k uskladnění dřeva a nářadí a uvnitř má manžel dílnu.

garáž
Zdroj: Uživatelka Modré střechy beebo

Moc se mi líbí obrovský okrasný záhon lemovaný kameny. Máš pro naše střecháče tip, na co si dát pozor při takové realizaci?

Pokud by měli střecháči obavy, zda naskládaný kámen nebude padat a sesouvat se, tak ať se nebojí… Dokonce nám někdy v zimě na záhon spadne sníh ze střechy a se záhonem se nic nestane. Jelikož celá strana záhonů je orientovaná na jih, určitě doporučuji při výsadbě použít netkanou textilii. Ta zadržuje vlhkost a rostlinky mohou spokojeně růst.

Venkovský styl umocňuje udržovaná zahrada

květinový záhon v zahradě
Zdroj: Uživatelka Modré střechy beebo
kuchyně venkovský styl
Zdroj: Uživatelka Modré střechy beebo

Kterou místnost máte doma nejraději a proč?

No samozřejmě obývací pokoj. A jelikož je spojen s kuchyní, tak i tu. Je to naše „centrum“ domu. A i přestože se ložnice nejvíce přibližuje „starosvětskému“ stylu, který mám tak ráda a miluji spánek, tak je to obývací pokoj.

P.S. – Navštivte i naši slovenskou verzi Modrá strecha, ve které naleznete spoustu dalších rad, tipů a inspirací od našich sousedů „střecháčů“ .

Autor článku: Dana Račko

Zdroj foto: Uživatelka Modré střechy @beebo

Diskuse na téma článku