Co zvolit do výplně zábradlí k balkónu?

Profilova fotka
Ahoj, prosím o radu. Momentálně řešíme balkon u domu. Na podlaze budou WPC desky a zábradlí bude pozinkovaná konstrukce, kterou necháme nalakovat na stejnou barvu jakou máme svody a okapy. Ale vůbec netuším co dát do zábradlí jako výplň. Mělo by to být něco co nám poskytne co největší soukromí. Původně jsme chtěli dát WPC i do výplně, jen ho položit horizontálně. Ale v prodejně, nám to nedoporučili. Tak jsme uvažovali o plechu, mám ale strach, že se o něj spálíme (balkon je na jih) nebo o nějakých polykarbonátových deskách... Už se musíme rozhodnout.
Odpovědět
Profilova fotka
@barussska1 cembrit, cetris... muzete pak na to natahnout stejnou barvu jako mate na fasade.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Právě také řeším výplň balkonové, respektive terasové konstrukce... Původně tam jsou dřevěné vertikální balkonovky (za ty léta na vyhození), uvažuji jejich náhradu za nové, plastové, WPC. Protože dřevěné se musí navíc natřít, minimálně dvakrát. A protože se jedná o dvě terasy a jeden balkon, těch balkonovek je dohromady cca 140ks, což je extrem. Uvažoval jsem ještě o horizontálních balkonovkách (prostě namísto svislých, dát horizontálně "prkna" - tím by se ušetřila pracnost). Co jsem ale zatím ty plastové nebo WPC viděl, všechny jsou matné, to se mi vůbec nelíbí. Chtěl bych mít hnědou, lesklou. Jo a ještě jeden problém jedna terasa a balkon jsou přímo na jih. Mám velké obavy, že ty plastové nebo WPC budou za dva roky úplně "vyšusované". Má někdo radu?
Odpovědět
Profilova fotka
A co třeba hliníkové kompozitní panely? Je to sendvičový panel, vyrábí se v mnoha odstínech, i jako dřevo. Dělají se z toho nejen balkonové výplně, ale i obklady fasád - např. prodejny Mountfield. Vypadá dost dobře.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?