Pěstování bylinek na balkoně. Kam je umístit?

Ahojte, mám v plánu letos pěstovat na balkoně bylinky, a to konkrétně - pažitku, petržel, citronovou mátu, tymián, šalvěj. Koupila jsem si hlínu přímo určenou na bylinky. Mám možnost je dát na balkon jižní nebo na balkon západní. Jaké máte prosím zkušenosti, kam takovéto bylinky umístit??? Příp. jak o ně pečovat - zálivka, hnojení? Moc děkuji za reakce ... Luci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lucijeje-důležité u bylinek je,aby měli zeminu pořád vlhkou,ne mokrou.Nesmí přeschnout.Hnojení bych dala trošku NPK nebo granulovaný kravský hnůj,ale jen do vlhké zeminy,jak už jsem psala,aby to nespálilo kořeny. ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Pažitka potřebuje hodně slunce, zálivky i hnojení a prostoru, petržel polostín dpstatek vláhy, máta může být na sluníčku, ale nemusí, ovšem vodu potřebuje, tymián a šalvěj mají rády horko a nepotřebují příliš vlhko. Pokud je nemáte jen na ozdobu ,ale opravdu k jídlu jako my, hnojit buď výše zmiňovaným granulovaným kravským hnojem nebo kompostem, kuřincem.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 letech
Asi záleží jak kterou. Já třeba dávám bazalku na slunce, ale tymián tak do stínu. Hlavně pozor na zálévání, když je přímé slunce.
Odpovědět
@standava Myslím, že tahle bazalka už slunce nepotřebuje (r. 2010), ale tak třeba to pomůže někomu jinému 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
někam kde o ně člověk nezakopne.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?