Chodníček kolem bazénu - dlažba vs. kamenný koberec

9. dub 201920

Zdravím všechny,
měl bych 2 dotazy, zvažujeme realizaci chodníčku kolem bazénu. Rozhodli jsme se pro kamenný koberec (je jedno který) nicméně nejsem si úplně jistý, že je to správná volba. Dřevo ani woodplastic se nám nehodí díky ostatním materiálům, které jsme při stavbě domu používali. Zbývá tedy pouze kamenný koberec nebo klasická dlažba.

1) Můj první dotaz je co byste zvolili z praktického hlediska a proč - dlažbu nebo kamenný koberec?
- za mě po kamenném koberci se příjemně chodí a nějak mi k tomu bazénu jde líp
- dlažba je asi ekonomičtější a praktická z pohledu eventuálního pracování podloží

2) Můj druhý dotaz je na složení podkladu pod kamenným kobercem (dlažba je jasná)
- mám několik nacenění a trošku mě překvapila skladba, vykopat 40 cm pod úroveň hrany bazénu, 20-30 kameniva a na to 20 betonová deska, měsíc zrání a potom přetažení kamenným kobercem, možná si to myslím špatně (a je to i pravděpodobné) ale přijde mi to teda docela masakr dělat takovou desku na blbej pochoz kolem bazénu...
- ohledně podloží zahrada stojí na opuce, je tam cca 1-1,5 metru ornice s kameny a pod tím je skála/opuka. Bazén je zasypán a rok si to sedá (trochu to sedlo, ale nic mo, podle mě ani nemá kam když to stojí na skále, ale nevím)

Díky za každý názor

 • @yaka  my máme kolem bazénu kamenný koberec a tam je opravdu důležité dodržet přesně každý krok , který je právě potřeba pro pokládku koberce. Málokdo ho dodrží, většina chce ušetřit čas a peníze, potom se diví jak se koberec droli apod.

 • Kamenný koberec je takový "hleďavější", ale dodržení postupu je zcela zásadní. Je potřeba si uvědomit že jsou to jen kamínky slepené akrylátem, nemá to žádnou vlastní nosnost která by stála za řeč, je to zcela závislé na nosnosti a tvarové stabilitě podkladu. Na koberec je potřeba se dívat jako na nátěr, pokud není správně připravený podklad, bude to praskat. Takže ano, je to masakr co se pod to všechno musí dát, ale je to tam z dobrého důvodu.
  Navíc nezapomínejte na dilatace, v zimě to bude řádně pracovat. Sousedi mají nádherný koberec jako chodník k domu, dlouhý jen asi 10m, a loni v zimě se jim tam při -20 a velkém rachotu udělala asi 2cm puklina, naštěstí pěkně kolmo napříč. V létě není skoro vidět, ale v zimě se otevírá jako tektonický zlom...

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Plotový systém nahradí klasickou zeď
  Archiv článků od partnerů