Kolik je potřeba betonu na zahradní obrubník?

Budu dělat kačírek kolem domu. Nikdy jsem nebetonoval. Kolik mám koupit betonu na zahradní obrubník? Děkuji.
Odpovědět
Pytlovanej beton mizí hrozně rychle. Na jeden obrubník klidně pytel - záleží na díře. Pokud není do stavebnin daleko, vzal bych třeba 10 pytlů a zkusil si to. Samozřejmě alternativa je míchat si beton v míchačce z cementu/písku/šutru sám.
Odpovědět
10 pytlů nebude stačit. Vždycky jsme měli dilema a u menších projektu kupovali pytlovany,a pak nadavali a jezdili pro nový a nový… pokud nemáte,pujcte si michacku a matros si nechte dovézt ze stavebnin, ve výsledku ušetříte nejen hodně peněz,ale i času. Nejhorší je,když chybne pytel uprostřed procesu (a ušetříte i auto,protože z těch pytlů je bordel a jsou těžké jak čert)
Odpovědět
Nemáš poblíž nějakou betonárku? My jak loni dělali okap.chodníček a terasu, tak si manžel zajel s vozíkem do betonárky, tam mu namíchali sušší směs. Doma jsme jen dolili vodu, promíchali a jelo to. A bylo to určitě levnější jak ten pytlovaný.
Odpovědět
@madejuli 10 pytlů jsem myslel jen na odzkoušení a odhad spotřeby. @jose10r Nejlepší je míchat si to sám, protože je to levnější než pytlovaný a nejste tlačeni časem spotřebovat ten dovezený z betonárky. Jestli je kam, zajel bych s vozíkem pro 3/4 vozíku písku, 1/4 šutrů 4/8 a pár pytlů cementu. https://www.muj-beton.cz/jak-betonova...
Odpovědět
Jednoduché pytlovany určitě ne, počítejte minimálně 1-2 pytle na obrubník. Nekupujte ani písek a do něj míchat štěrk z písku se beton nedělá. Jednoduché zajeďte si pro obyčejný betonářsky štěrk 0-16 ten stojí pár korun a normálně se betonuji tímto. Případně potěrakem (0-4) a ještě jde použít štěrk 0-8 ale je to zbytečné ten je nejdražší a ne všude ho mají. Když nemáte míchačku jde to umychat i v kýblu míchadlem.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?