Pejsek na zahradu, lehce vychovatelný, který neutíká

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Prosím poradte, budeme mít zahrádku, jakeho pejska doporucujete? Menšího, neutíkavého, lehce vychovatelného?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
na zahradu jedině německý ovčák, sice není menší, ale výborný, snadno ovladatelný
Odpovědět
Procházím diskuze o psech a narazil jsem na tuto. Nestačím se divit, např. komentář od jelinekjan, "kromě bojových plemen", neexistuje bojové plemeno, to maté asi z Novy? Koukněte např. prosím na nějaké opravdu přínosné dokumenty a poptejte se po okolí, např. po majitelích APBT. http://www.ceskatelevize.cz/porady/11...
Odpovědět
Jak jsem psal v jiné diskuzi volil bych bulteriéra. Je vhodný i k dětem, teda když ho ty děcka nebudou týrat.. 8-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Bernský salašnický:-)
Odpovědět
Máme Berňáka a neměnil bych. Neskutečně oddaný a lehce cvičítelný ,rychle chápe a děti miluje.
Odpovědět
Berňák je na jednu stranu pes chápavý a k dětem super, docela i hlídač "naoko". Ale na druhou stranu je to velký paličák a naschválník. Takže ve finále zjistíte, že vlastně fungujete po jeho. On Vás tak dlouho přesvědčuje o jeho pravdě, až prostě ustoupíte. I co se týká zahrady. Náš nesnášel rododendrony. Měli jsme na začátku 4, teď nemáme ani jeden. Prostě mu fakt vadily a stoupl by si na hlavu, aby tam nebyly... Takže počítejte, že zahrada bude k obraz jeho postupně ;-) Lehce vycvičitelný, to ano. Ale zas vzhledem k jeho povaze, zase jen když ON chce. A tahle je to se vším.. Ale jinak je velmi oddaný, že to člověk zkousne, ty jeho paličatosti
Odpovědět
A co se týká Berňáka, to je velice kontaktní pes a víc mu záleží na lidi a jeho rodinu, než na zahradě. Ten náš je rozmazlenej fracek, který se pořád cpe do baráku. Zahrada je pro něj potupná. Je mu jedno, že mu děti oblékají čepice a šálu, je šťastný, že je v rodinném kruhu. Mě příjde, že žádný pes není na zahradu, aby tam byl sám a hlídal. Co znám psy, tak vždy byli nejšťastnější tam kde je jejich rodina...No možná Kavkazák, toho si u domácího krbu neumím představit x-)
Odpovědět
Máme fenku je pravda že první rok toho hodně zničila a rozkousala na zahradě co šlo. teď ji budou už dva a úplně v pohodě. Tvrdohlava naštěstí není :-D a je pravda že je to velmi kontaktní plemeno.
Odpovědět
Profilova fotka
Jak tu zaznělo, pokud chcete společníka lehce ovladatelného, tak to jde jen pokud máte se psem vztah a ten si nevybudujete pokud vy budete na gauči a pes na zahradě. Když je pes na zahradě sám, tak si i vymyslí zábavu sám a vaše povely mu budou putna :-D . Co se týká BSP, tak je to celkem fajnove plemeno až na to jejich zdraví, známí už měli tři bernaky a ani jeden se nedozil 10, nejstarší 9 a dva 7 let. To mi přijde děsivé... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
taky jsme si najivně pořidili retrivra .......děs, máme ji moc radí ale to je tak neskutečně aktivní a energický pes že ani my tři na ni nestačíme. Je tedy na zahradě, v baraku bych to nevydržela, když jsme v praci a škole tak je sama, a když se nudi ničí vše co najde....prostě nemá kam dat tu svoji energii.Má jen 1,5 tak doufám že se ještě sklidni.Retrivra ani labradora nebraaaat ani za nic. Měli jsme kdysi boxerku a byla výborná byla v bytě, ale když se dostala na zahradu tak se držte všichni !!! Ale myslím pokud vyloženě nesedítě doma nebo aspon jeden z rodiny tak bude to hodně náročné a tím je potřeba počitat, je to další dítě!!! Jsou ale psy ktere jsou flegmatyci ale nevím jak to poznat u štěněte :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@oksanka07 to je jeste mladoska,se to zlepsi casem...co nejvice ji utahejte,ne fyzicky,ale psychicky,zamestnat hlavu..to vetsinou pomuze vice,nez dlouhe hodiny vychazek...at musi hlavou makat a prijde dom a padne,roupy ji pak prejdou...u nas tohle prvni rok bylo tez jedine,co zabralo...fyzicky byl pes zcela neutahatelnej..pomohlo az zkratit odpoledni vychazku na cca 2 hod,ale s velkym zapnutim jeho hlavy behem ni...musi se vam dostat do faze,ze bude vedet,ze pres den musi spat,aby mela silu na to vse,co ji s vama pak bude cekat..a razem uvidis,ze bude klid,nebude se nudit,nicit...
Odpovědět
@oksanka07 pořidte ji kamoše to pomuže. My máme labradora a má kamoše a když je teplo tak si venku vystačí sami ( když nejsme doma ) jinak chodíme s nimi na procházky. Teď přes zimu mají procházky kratší jinak spí oba ve sklepě. Labrador by sice vydržel venku, ale stejně by ležel v zateplne boudě ( a ze zdr. problému to nebudeme riskovaat ) a druhý pes ( krátkosrstý menší ) by nejradši prochrapal celý den. Zabaví se spolu sami i ve sklepě, a i na procházkach. Jinak jak jste tady psali o bernském užasné plemeno, ale potřebuje taky svoji smečku. V ulici ho jední mají jenže ten pes je celý den v ohradě a když už ho pustí. Tak pes je štastný že je vidí a oni ho jen okřikují at po nich neskače takže fakt takové plemeno, kterému se člověk bude věnovat ( což to ale potřebuji všichni ) jen některý pes vydrží půl dne bez rodiny některý ne
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sylviiik Souhlasím , že dotaz je poněkud složitý v tom , že je třeba si nejdříve odpovědět proč chci nějaké zvíře ? Taky je třeba si uvědomujit , že je to úvazek na dost let a nelze zvíře odložit jako nemoderní mobil !!! Taky je třeba vyhodnotit co , které plemeno obnáší ( aktivity, nemocnost , náklady na kvalitní krmení atd. )? Já jsem měl chovného Newfoundlanda a když odešel věkem jsem po zralé úvaze zvolil menší plemeno Velký vlčí špic = lepší manipulace , menší potencionál nemocí a perfektní kamarád ( proto mu teď stavím nový domov ). Prostě je toto rozhodnutí pečlivě zvážit a teprve po zralé úvaze si nějakého kamaráda pořídit !!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ekran Souhlasím , předtím jsem neměl vůbec žádnou zkušenost s touto rasou ( měl jsem velký psy ) ale teď mám keeshona tři roky a jsem velmi nadšený - fantastický kamarád , vychovaný , ale velký hlídač = občas vyjede a štěká jak o život = samozřejmě za odměnku :-) :-) :-) . Jinak vychovaný a socializovaný pes = nekonfliktní společník .
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Za mě rozhodně zlatý retrívr :-)
Odpovědět
My máme na zahradě Bernardýna, je to velký a ochranářský pes, a je hodný, i děti má rád :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
http://psycholog-psu.com/jak-vybirat-...
Odpovědět
Určitě ne Flat coated retrívra a retrívry obecně. Jsou to společenští psy a pokud by byli pouze na zahradě, tak by většinou trpěli. Potřebují kontakt s rodinou.
Odpovědět
Profilova fotka
@jelinekjan Nějak nerozumím vaší poznámce o bojovém psovi. Za prvé nic takového jako bojový pes neexistuje. Když už, jsou to pracovní plemena. Za druhé z vaší narážky cítím k těmto psům jistou zaujatost, kterou trpí hlavně lidé, kteří znají tyto psy pouze z televizních novin nebo blesku. Sama jsem majitelkou křížence amerického pitbullteriéra a toto plemeno velmi dobře znám, takže si dovolím tvrdit, že právě tito psi naprosto splňují že jaký pán, takový pes. Pokud si takového psa pořídí namachrovaný hovado, které ho bude učit být zlým, pes bude přesně obrazem svého pána a stejně jako on bude namachrovaný a bude útočit. Pokud je pes vychováván v rodině mezi dětmi, kde je nějaká harmonie a na toho psa se neřve, je pak pes klidný a vyrovnaný a nejsou s ním problémy. Každopádně paní shání psa na zahradu a tam toto plemeno (myslím konkrétně pitbulla) vhodné není, ať už pro svou krátkou srst, nebo pro svou společenskost.
Odpovědět
Výchova záleží především na vás na to nezapomínejte, krom bojových plemen které jsou těžší na výchovu si myslím že je skoro každý pejsek vhodný :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
doporučuji zlateho retivra nebo labradora
Odpovědět
Jak už jsem psal v jiné diskuzi, tak mám Border kolii. Ta je teda trošku větší, ale je super společník do domácnosti. :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@karelpardal border kolie jsou krásní psi se skvělým charakterem ale přijde mi že je třeba jim věnovat více péče než ostatním plemenům. jsou plné energie a nemají problém si najít způsob jak ji vypotřebovat. bohužel ne vždy se vám ten jejich preferovaný způsob může líbit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já doporučuju Německou dogu, ale určitě ne na zahradu !! :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Profilova fotka
Rekla bych, ze 99% psu se bude samotnych venku trapit. Chce byt se svoji rodinou, potrebuje, aby se mu nekdo venoval a nezalezi na plemeni. Pokud chcete psa na okrasu zahrady, kupte si sadroveho. Ja mam psa, ktery je hlidaci, spi na zahrade v boude, ale samozrejme je i clen rodiny a kdyz jsme doma, ma volny pristup dovnitr, protoze chce byt s nami. A samozrejme jsou kazdodenni prochazky (2x denne). Mit psa pouze a jen na zahrade je trapeni. Ale hlavni je rozmyslet si PORADNE, jestli jsem pripravena na takovy zavazek treba na 12 let. I s pripadnymi vydaji za veterinare.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristiasi tak to je hodne milna predstava
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, az ted vidim, jak stary ten dotaz je :-|
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Já bych volila jorkšíra:)
Odpovědět
@tinuskaa1 Jojo, york je přesně ten pes co si bude na zahradě naprosto libovat, hlavně třeba v zimě .
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?