Výběr plemena psa

Zobraz úvodní příspěvek
Pekny den, hladame plemeno psa do domku a ku detom. Prosím o doporučenie podla Vašich zkušeností. Máme vybraných pár plemien zvazujeme ktore z nich je pre nas najvhodnejšie? Psík bude bývat vonku, so zateplenou budov, bude moct i dnu, ale nebude to vnutorny pes. Potrebujeme psika na stráženie, ktorý sa nebojí ak vojde nepovolany na pozemok a dokaže i zasiahnut. Nie však nejakeho agresivneho. Tiez chceme plemeno ktore je velmi priatelske a milé ku detom, hravé plemeno, veselé (deti su veku 5 - 11 let). Ale i ku našej domacej mačke. Hledame plemeno pro začátečníky. Hoci som psa mala 14 let, ale 10 let sme bez psa a hlavne kvuli detom chcem nekomplikovanu rasu, ktera se lehko vycviči a vychováva. Zvazujeme tieto rasy, co by ste poradili? Pripadne niečo ine? Vedie u nas zatial: 1. Chodský pes - nenaročny, lahko vychovavatelny, stražny, mily a priatelsky, krasny, i pre začiatočnikov. Nepočula som o prípadoch že by pokousal díte, nebo ze ho nekto nezvládl. Neviem či tento psik neni moc uštekany? Neviete? 2. Hovawart - zda sa mi, ze potrebuje viac umu, alebo zkušenosti, alebo podporu pri výchove. Velmi se nam líbí, ale bojim sa ci zvladneme výchovu. Počula som o par pripadoch ked ho ludia nezvladli. a ze i pokousal dite...zrejme ho proste nezvladli...Ale vim ze ak sa spravne vychova je to fantazia. Moc nešteka co je fajn. Mam pocit ci chodskeho psa nezvladneme lepšie a lahsie. 3. Nemecky ovčak - asi lehko vychovavatelny. Nevim ktory je vhodnejsi, či chodsky alebo ovčak. Ktery se lepe vychovava? Ktery je vhodnejši? Z ovčaka som mala a mam rešpekt, neviem ako je mily a priatelsky voči detom. Nerada by som ovčaka vzdy zatvarala do kotca ked pride navšteva. Počula som ze to mnoho lidi dela...tak se trochu bojim...chcela by som psa, z ktoreho nehrozi nebezpečie ak mam navstevu a nemusim ho do kotca zatvarat a ludia nemaju obavy zo psa...Trochu mam pred nim rešpekt, ale nemam realnu skusenost. No počula som nanho vela chvály. 4.Kolia - tiez može byt vonku, velmi socialna, spoločenska, ma rada deti, lahko učenliva. Asi viac šteka...a zrejme i to by stačilo na upozornenie ze sa daco deje na dvore, neviem ako je utočna, ci dokaze i obranit ak treba... 5. Švajčiarsky ovčak - podobne asi ako chodsky pes povahovo??? je trochu vačši... vic se mi libi chodsky vizualne...neni to ale rozhodujuce 6. Bernsky salašnicky pes - povaha moc fajn, ale doživaju se kratkeho veku, a preto sme ho vyradili asi z uvah. Takze zvažujeme prvych 5 druhov psa. (doporučeny nam bol aj Velký švýcarský salašnický pes, Australský ovčák) vic sa nam ale libi akoby vlčie plemna ale neni to rozhodujuce. Pes bude mat výbeh 1100 m2. Za pozemkom mame rovno pole s priamym prístupom, a do 10 min pešky les pro vychadzky, ako i jazero. Chceme chodit do psi skolky, i trochu na cvičak...socializovat psika..proste nechceme zanedbat tie začiatky...Teraz hlavne vybrat ktoru rasu? Deti sa na psika tešia, chceme vybrat samozrejme z nejakej overenej chovnej stanice s PP dost nam na tom zaleži. Ďakujem za skusenosti ohladne výberu psika pre rodinu s detmi a na straženie. Nechcem samozrejme nejakeho drsneho trhača, zabijaka...primerane stražneho stači. Ďakujem pekne
Odpovědět
1
2
@zmrz_lina dekuji moc rada si to pozriem. Teraz som zacala sledovat www.psiskolafalco.cz Viktor Dostál. nevim ci poznaš, vyzera dost zaujimavo ale je az v Liberci a ja som v Praze. Určite sa podivam na psi školu vychovany pes. :-) Dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
@agis tak to kazdej pejsek....ale ne z mazla na nezvladatelne hovadko :-) to pokud se stane, tak selhala pece a vychova.
Odpovědět
Profilova fotka
@neyaa_cr poznám a myslím si o tom své :-D
Odpovědět
@zmrz_lina ja prave som len par dni cetla tu poradnu, nepoznam prave vic...prosim o tvoj nazor...nemam s tym moc skusenosti, a vlastne je to snad prvy zvireci psycholog ktoreho som nasla a čítam o nom. Potrebovala by som vidiet negativa, pripadne pozitiva jeho pristupu jestli si neco odsledovala. Prosim v čom je lepsi ta stanica ktoru si mi v kunraticiach doporučila? Nech se cim skor zorientujem. Dekuji moc za ochotu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@neyaa_cr promiň, ale to je opravdu na dlouhou debatu. Podle mě tyhle hrátky na alfa mezi člověkem a psem nefungují, pes nikdy dvounožce nebude brát stejně, jako "svého druhu". Stejně tak, jako je mi proti srsti psa otáčet silou na záda a další Dostálem doporučované metody. Já prostě cvičím jinak - přes pozitivní motivaci (pozitivní posilování) - jen mě mrzí, že jsem na to nepřišla dřív. A to říkám z pozice majitele psa, totálního magora (miluje lidi tak moc, že jsou situace, kdy se nedokáže absolutně ovládat.... v lese ho můžu mít na volno s 99,9% jistotou, že mi neuteče za zvěří, ale s 99, 9 % jistotou, že jestli se někde na obzoru objeví člověk, tak za ním poletí hlava nehlava, aby ho přivítal). Za půl roku cvičení "jinak" jsme udělali takový pokrok, jakého jsem s ním nedosáhla za 2,5 roku předtím. Pozitivkou se cvičí zvířata v ZOO, vodní savci ve velkých akváriích apod., konečně se to dostává i více mezi kynologickou komunitu. A ať si říká kdo chce, co chce, můj pes je důkazem, že to funguje - jen holt když začneš s 2,5letým psem, tak jde vše mnohem pomaleji. A ano, výsledky nejsou hned a výrazně závisí i na páníčkovi - jeho trpělivosti, disciplíně a nastavování kritérií tak, aby pes byl úspěšný a mohl být odměněn. Doporučuju se zkontaktovat s Pavlou, případně ještě v Praze takto cvičí např. Šimona Drábková, pokud vím.
Odpovědět
@zmrz_lina Dakujem rada sa na tu Pavlinu pozriem, zatial sa len rozkukavam, takze nic nedokažem na vlastnej koži zažit a posudit. Len hladam kde sa da čo sa da o psikoch, o vychove o plemenach...a tak dajako vyberame to ho našeho :-) Dakujem za kontakty moc rada na ne pozriem...chcem sa vychove psika venovat hlavne nech neprespime tu skoru dobu...
Odpovědět
@zmrz_lina Nemůžu než souhlasit :-) Jako se omlouvám, ale někdy mi až přijde vtipný, když si někdo zakládá na tom, aby chodil do dveří první on a druhý až pes, ale přitom ten pes neumí ani přivolání.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt jako já rozhodně nejsem majitel s dokonale poslušným psem. Vytáhla jsem si "jackpot" v podobě psa, jak řekl jeden retrívří výcvikář "jeden z milionu", ale snažím se. Vím, že mi nehoní zvěř, ale stejně ho v lese nepouštím, protože zdrhne za lidma :-( Nemá 100% přivolání, takže je prostě na stopovačce nebo jen na vodítku. Prostě lidi miluje natolik, že není schopen se ovládat. Ale pracujeme na tom a musím říct, že díky Pavle jsme se za cca půl rok neuvěřitelně posunuli. Ale celé to stojí a padá na tom, že jsem nad ním nezlomila hůl, že pořád s tou jeho temperamentní a lidimilující povahou bojuju (resp. snažím se ji dostat do určitých rozumných mezí)... Pro někoho jsem magor, že jezdím každý týden 80 km na cvičák, ale já se spíš považuju za zodpovědného pejskaře, který dělá, co může v rámci možností svého psa.
Odpovědět
@zmrz_lina Aha, takže má problematickou povahu? No mně to vyprávěj, já mám ČV :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt problematickou ne, je strašně hodnej, mazlivej... v tomto ohledu zlatej pes :-) Jen je prostě extra temperament a lidi miluje až moc, každého by vítal.
Odpovědět
@zmrz_lina Aha, ten náš je taky pěknej pošuk. Miluje zase psy, což je někdy problém - ne každý páníček je zvyklý socializovat. U lidí je to jak kdy, čím je starší, tím je má radši, zvlášť, když je vidět, že je znám a jsme kamarádi. Ale úplně cizím se vyhýbá obloukem. Šáhnout na něj můžu jen já a sem tam manžel, jinak ucukne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mi máme již čtvrtou bullmastifí slečnu a už nikdy nechceme jiné plemeno. Nevedli jsme je extra k nějaké výchově, ale základní poveli umí - uměly. Nezávazně dvě fenky na sobě přivolali pomoc, když mamka upadla a nemohla se zvednout v zimě. Hrozně chápavý pes, ale umí se i naštvat, když se zrovna nechci s ní mazlit, sedne si zádama ke mě a trucuje :D Měli jsme ještě bernardýna, ale ta byla tvrdá na učení. A v začátcích špice, ale to bylo samí ňafání a byla jsem malinká :D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bayt tak jasně, ty máš v tomhle specifické plemeno. Náš Joey je na psy hrozně hrrr, má takový štěněčí styl hraní (skáče jak janek kolem apod.), málokterý pes to snese, tak je obvykle pak z něj sundávám :-( Sám se nepere, ale kolikrát už měl cizího psa za krkem, to ani snad nespočítám... Proto už ho nechávám hrát jen se psy, které znám a nedám ani na takové to "On je hodnej, neublíží mu"... Ale co se lidí týče, to je blázen. "Torpédovací" heslo je "Ahoj" nebo "Dobrý den", v tu chvíli ví, že ten člověk je kámoš, no tak co by ho nepřivítal po kamarádsku, že jo :-D Ale teď už je to lepší, pracujeme na tom a lepší se, víc dokáže odignorovat, než dřív. Spousta lidí mi říkala, že ho mám za to bít jak žito, ale labrador je přátelský pes, mám ho trestat za to, že má silnější "pud přátelství", než je obvyklé, když pro tu přátelskost je mj. chován a tak strašně oblíben? A fakt na něm vidím, že ta pozitivka na něj zabírá, neuvěřitelně moc.
Odpovědět
@zmrz_lina No tak ono to neplatí je v případě psů, že trestama se vychovávat prakticky nedá...:-) Podle mě lepší než ti chudáci psi zavření pořád jen na dvorku u boudy, kteří nejsou zvyklí na lidi ani cizí psy a když se náhodou dostanou ven, tak někoho pokoušou. Pro mě je to naprosto nepochopitelný. Psa jsem od mala tahala mezi lidi i zvířata....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Bsp s dlouhověkosti v rodokmeni značka ideál 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Trefia jste se mi do vkusu. My plánujeme rovnou dva Hovawarta i Berňáčka. Nemohli jsme si vybrat, tak budou oba. :-) Nejsem příznivce ani jednoho z extrémů...tedy pes do postele nepatří, ale ani do kotce nebo na dvůr, kde bude pořád sám. Proto pořizujeme dva chlupáče. V čase, kdy budeme v práci budou volně na dvoře a dělat si společnost vzájemně a po našem příchodu budou moci být s námi v domě. Abychom si jich taky užili. Přes noc je chci mít také v domě, měla bych strach, že je nějaký šílenec venku otráví. I když to se může stát i přes den kdy budeme v práci. :-( Navíc si je chceme pořídit také na vyjížďky ke koním. Tak že využití své energii by měli mít dostatek. :-)
Odpovědět
my máme malézáka... a super...
Odpovědět
Až bude dům, pořídíme hlídače - moskevský strážní pes. Taky jsem se zamilovala do šarplanince, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Navíc psů není nikdy dost ;-).
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Říká se že k dětem je nejlepší zlatý retrívr... :) je prý nejlepší a má nejlepší povahu a myslím že k domečku naprosto ideální..:)
Odpovědět
My máme doma hovawarta a je to nejlepší pes na světě :) naše treperenda je teda trochu živější, ale momentálně ve dvou letech se začíná klidnit. Poslouchá už jak hodinky a výchova nebyla kdovíjak náročná. Stačí ji za každý splněný úkon pochválit, a to i za maličkosti. V žádném případě člověk nesmí hovawarta tělesně trestat, může z toho mít psychyckou újmu stát se agresivním psem. Tuto chybu často lidé dělají. Naše je ale uplně zlatá, miluje děti a lidi obecně, ale zároveň si nás, členy rodiny, hlídá a nedá na nás dopustit. No prostě skvělej pes! :)
Odpovědět
Ze zmiňovaných bych vybrala hovawarta, kamarád ho má a nedá na něho dopustit. Jinak my máme cane corso http://ukocouradoma.cz/tag/cane-corso/ - a taky na něho nedáme dopustit.:-)
Odpovědět
Souhlasím, že výchova musí být od štěněte. My měli ridgebacka a to byla pořádná práce. Teď jsme si pořídili psa z útulku a tak věřnýho a šťastnýho psa jsem ještě neviděl, úplně si mě získal :-) :-) :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
My jsme měly 12 let fenečku madarského ohře a byla skvělá, myslím si, že je to velice chytré zvíře a také jsme jí měli na zahradě :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
my máme bišonka a moc se mi nelíbil, vybrali jsme jen podle povahy a udělali jsme to nejlepší - hodí se skvěle k nám.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?