Westík

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky je tu některá z Ostravy a má fenku nebo pejska westíka?
Odpovědět
Mojenany, to je ruzny, podle kvality srsti, rozhodne staci ji nechat v pul roce poprve ostrihat (ty dlouhy chlupy na usich), ale o trimovani at rozhodne pani v salonu. To te obdivuju, ze se do toho poustis, podle me to musi delat nekdo cizi. Znam v okoli par "po domacku trimovanych" westiku a je to dost ohav teda :-N Na tom se nehodi setrit.
Odpovědět
Profilova fotka
Mmmk moje řeč, já jsem jednou takhle chtěla ušetřit a šla do salonu kam chodila tchýňová s jejich kokřicí, to jsem ovšem netušila, že tam neumí paní trimovat :-. , Nelča byla hotová během půl hodiny, což už mi mělo být podezřelý, když mi paní řekla, že si mám tak brzo přijít a když se mě zeptala jak ji chci ostříhat, tak ještě musela hledat v knize jak vlastně westí střih vypadá :-( , no levnější to sice bylo, ale za týden jsme šupajdili zpátky do "našeho" salonu, páč Nelča byla teda ohav ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
to jo to chápu ale chci to zkusit podle knihy otrimovat, za to nic nedám, když to nepůjde budu chodit do salonu.Ale s penězma na tom dost dobře nejsem, takže bych byla radši kdybych to uměla.
Odpovědět
Mojenany, radsi si najdi nejaky mensi salonek nekde na okraji Prahy nebo nejakyho zdatnyho chovatele westu, co striha vlastni psy sam. Proste nemas na to tolik nastroju (a ze je jich potreba dost), ani praxe a pejsek ti stejne nebude drzet. Oni se tvari, ze je jim ta trimovacka desne neprijemna :-N A nebojis se, ze kdyz budes Nany strihat drapky, ze ji strihnes do zivyho a potece ji krev? Dokazes opravdu profi vytrhat chlupy z usi, aniz bys pejskovi neublizila? Ty sis o westikach asi fakt nic neprecetla a nezeptala se na diskuzich, co? U psa nekonci naklady na jeho chov porizenim, tim teprve zacinaji. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mojenany, poprvé bych určo zašla někam do salonu či k nějakému chovateli co si hafíky trimuje sám, aby ti ukázal jak na to, podle knížky bych to neriskovala. A jak píše mmmk, ono je toho hodně, ouška, drápky, popř. i anální žlázky a ten pejsek fakt není v klidu. A opravdu se ztotožňuji s mmmk, ty si tu starost o westíka představuješ dosti jednoduše, ale věř, že tak jednoduché to není. Westík je i jeden ze psů, kteří trpí na různé exemy, alergie apod. my jsme toho příkladem a na veterině jsme jak doma :-(
Odpovědět
holky, v tomhle s váma nesouhlasim. proč by to nemohla zkusit? však tím, že maximálně toho psa špatně ostříhá, tak mu nijak neublíží. trimování psa doma za pomoci obrázků v knížce vidím jako ten nejmenší problém ve starosti o zvíře. jediný, čeho bych se bála, že si koupíš ten trimovací nůž a ostatní serepetičky (na první pokus nepotřebuje kompletní výbavu, stačí trimovák, nůžky a možná kleště na drápky), pak ti to nepůjde a zůstane ti to doma. ale ani to není konec světa. buď to někomu prodáš dál, nebo přijdeš o nějaký peníze no.
Odpovědět
Profilova fotka
No, holt na to máme každá jiný názor x-) já osobně bych do toho sama nešla, max. tak po tom, co by mi to někdo ukázal a to bych se ještě hooodně rozmýšlela.
Odpovědět
Profilova fotka
já bych řekla, že záleží především na povaze psa. Až od toho je potřeba odvodit, jestli do toho jít nebo ne. Naše Oliva je v tomhle úplně v pohodě, můžeme s ní dělat, co chceme. Není problém ji ostříhat drápy nebo vytrhat uši. Nad trimováním jsem taky přemýšlela, ale chtěla jsem to nejdřív vidět. Mamka mi vyjednala, že mi to jedna známá ukáže. Když jsme ale přijeli, nic mi neukázala, jen mi dala trimovací nůž. Tak mě nějak přešla chuť, navíc jsme moc spokojeni s naší paní "trimérkou" :-) Být tebou, tak nejdřív zhodnotím, jak moc se sebou nechá Nany manipulovat. Ale i tak si nejsem jistá, jestli je dobré první trimování dělat sama. Už jen proto, že by to mělo být pro psa co nejpříjemnější (nebo spíš co nejméne nepříjemné ;-) ), aby se toho pak nebál.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky samozřejmě že se půjdu podívat k chovatelce jak se to dělá. Jinak nejsem tak blbá že bych o westících nic nevěděla, drápky stříháme v pohodě uši mi ukazovala sousedka a taky to šlo a žlázky se nemusí dělat čato až když to pejskovi vadí. Jinak do salonu taky asi budu chodit ale chtěla jsem to zkusit. Chodim do školy a moc nadbytečných peněz nemam a taky se mi ty střihy fakt nelíbí.
Odpovědět
Nany, jenze v salonu ti ho ta pani ostriha, jak si reknes. Taky vzdycky rikam, ze 1cm-sukynku, kratky vlajky na nohach, kratkou kulatou hlavicku a hrbitek vzit strojkem na kraticko (po vytrimovani).
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte dievcence.Ja sa hlasim po dlhsej prestavke :-).My sme opat v Irsku,ale uz definitivne posledny rok.Max je tu tiez,cestu zvladol uplne super,asi ten trening zabral a to sme ani tie sedativa nepotrebovali.Max je teraz velky cestovatel.Leto doma bolo super, az na tie klieste, uz v Nemecku sme chytili dvoch a doma ani nehovorim.Nakoniec sme urobili letny strih a prestali chodit do lesa :-| .Momentalne bojujeme s nejakym ekzemom, ale kazdy lekar ma na to iny nazor.Nemate s tym nejake skusenosti?Co by mohlo zabrat? Vitam novu westi mamicku .Ja nasho maxa striham sama, aj ked treba povedat, ze to nieje nic jednoduche. Max teraz uz spolupracuje v poho, ale zo zaciatku to bol des. x-)
Odpovědět
ahoj tinko, to jsem ráda, že ses ozvala. a ještě víc jsem ráda za maxe, že to cestování pěkně zvládl a bylo to bez stresů ;-) klíšťata - nepoužívali jste nějaký sprej nebo obojek? bert měl letos kiltix (nebo kiltex) obojek a neměl ani jedno. sice byl dražší, ale neva, hlavně že je to bez strarostí. a na ten exém - na ten trpí většina westíků, bert to měl jako malý štěně, taky mu na to dávali všechno možný, ale tím to měl spíš jenom horší. zmizelo mu to po tea tree oleji. a jinak doporučuju holistickou stravu, konkrétně americký first mate nebo italský trainer. my máme trainer a oproti dříve dávaným royal canin mnohem lepší. on sice ani s těma rc neměl problém, srst má v pořádku, ale tyhle jsou mnohem lepší. taky po nich trochu zhubl, i když nejsou dietní a dáváme mu stejnou dávku. ale vidím to na něm, že mu to dělá mnohem líp - vitalita, zažívání, kvalita srsti atd. tak ty jako bez legrace doporučuju.
Odpovědět
Článek se načítá
Tinko, to jsem rada, ze to Max zvladl bez problemu a stresu. My na klistata meli letos spot (takova kapslicka, kterou rozmazes psovi po hrbete), ale v den aplikace nachytali oba psi kazdy takovych 50 klistat, pak uz do konce leta myslim nic. Jednou v lese jsem na Lare chytla lezouci kliste, to je vsecko.
Odpovědět
Profilova fotka
My sme dostali frontline spot on este tu v Irsku a doma sme mu kupili aj obojok, ale za nic to nestalo.Mozno som mu mala kupit ten drahsi. Uz som myslela aj na to, ze ten ekzem moze mat zo stravy,nakolko mu davame aj nasu ludsku stravu v kombinacii s granulkami a konzervami. Na Slovensku sme boli aj 2x u veterinara a to som sa s toho nevedela este dlho spamatat.Ten prvy doktor to absolutne nezvladal, tak mu nakoniec dal sedativum, aby mu mohol vytiahnut kliesta a aby sa nepovedalo, tak mu vytlacil aj tie zliazky :-| a nasadil antibiotika Karkul,kde kupujes tie granule?Cez internet?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Tak sem měla na návštěvě slečnu která už deset let vystavuje westíky a stará se o ně a ukazovala mi trimování. Ale byl to děl Nany děsně vyváděla a ta slečna mi přišla dost hrubá. Když odešla tak sem to zkoušela já a povedlo se mi to bez knourání, ale za pěknou dobu. Tak se možná poohlédnu po profesionálovi. Ale jde to docela dobře když se nějak zabaví a nevšímá si, že jí tam něco dělám. tinaorchid s tim exémem mě to mrzí, ale snad to bude dobré.
Odpovědět
Nany, nase pani v salonu hruba teda rozhodne neni. Obcas to pejska samozrejme muze zatahat, ale ne nejak moc. Ta pani umi psy pekne zpacifikovat a oni pak drzi jak ovecky, nema na ne zadny pasy na uvazani, ani je nebije. Majitele vetsinou odchazeji pryc, ale protoze se spolu dobre zname, muzu tam sedet a celou dobu to sledovat ;-) A opravdu je pani hodna, na psa mluvi privetive a klidne. Lara nejvic vyvadi pri cvakani drapku, to fakt nema rada. A pak se ji ani extra nelibi holeni krku strojkem :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky westí maminy :-) Tak tu naší malou chlupatici čeká dneska očkování, tak jsem zvědavá jestli nám jí naočkujou, páč ty tlapky má zase děsný a to zkoušíme i tak 3x týdně ty octový koupele, jenže ona je prdlouš, vyndáme ji z lavorku, otřeme paciny a co myslíte, ona si je hnedky začne lízat 8-( , včera dostala pěkně vynadáno a ve finále ponožky, já už fakt nevím co s ní, jestli to dělá z nudy nebo z čeho, přitom se jí fakt věnujem, snažíme se s ní být co nejvíc a i hrát si s ní .... tak nevím proč to dělá a to jí nechci vidět, na jaře, až budou doma ty dva malí cvrčci |-| V neděli jsme si byly u jednich lidiček pro přebalovák a co myslíte, vyběhnul na nás west :-D, tak se hnedky lísal, přinesl mi pantofly, prý asi abych tam zůstala :-D a byl i docela malej tak jako naše Nelča, jsem se akorát paní zapomněla zeptat kolik mu je :-x, ale byl to mazel 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Miluse, jaky cvrčci?? a co má s nožičkama?? My se nanyně taky nezavděčíme, hlavně když sem s ní doma tak už nevim jak ji zabavit, pořád knourá a něco chce. A kolik je Nelče??
Odpovědět
Profilova fotka
Mojenany, čekáme dvojčátka, tak proto cvrčci. Jinak na tlapkách má nějakou mikozu a furt si to líže, takže jí musíme pořád okřikovat, sem tam padne nějaký ten pohlavek, neb ona vždcky nahodí takový ten výraz, jako co je, že ona přeci nic nedělá a nebo už je tak vyčůraná, že si zaleze radši někam kde ji nevidím, ovšem je slyšet :-D, takže jsem dneska koupila další ponožtičky a chvíli bude mít ponožky nebo holt asi nastoupí krunýř :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, zdravím všechny majitelé westíků. Obracím se na vás s žádostí o radu. Máme doma osmitýdenní štěňátko - fenečku, je u nás asi 5 dní. Když má dobrou náladu, chce si hrát a my se jí věnujeme, je zlatá a dělá nám radost. :-N Jakmile se jí ovšem něco nelíbí, začne být trucovitá, ukňouraná a máme pocit, že nám dělá naschvály. Nenecháváme ji téměř vůbec o samotě, přes den je s námi v práci a v noci spí s námi v ložnici (ve svém pelíšku, do postele nesmí - s tímto se vyrovnala poměrně rychle a tento zákaz respektuje). V práci se jí neustále naplno věnovat nemůžeme a myslíme si, že by to tak ani nebylo dobře, protože pejsek se musí naučit zabavit i trošku sám. S tím je ovšem problém, protože jakmile nemá dostatečnou pozornost, dostane se do té své protivné nálady a pak je to těžké. 8-( Hraček má dostatek - balonky, plyšáka a gumovou hračku na kousání. Chci se zeptat, jestli je takové chování u štěňátek westíků normální a dané tím, že jsou prostě teriéři, tudíž velké osobnosti, nebo bychom si na to měli dát pozor a začít to nějak řešit (případně jak?). Může to být způsobeno také tím, že jí zakazujeme kousat a demolovat naše věci a ukazujeme, kdo je pánem? Děkuju za radu ;-)
Odpovědět
ivusek, to, co popisuješ, mi připadá jako typické westí chování. sice u fenek to asi není tak výrazné, ale možná jste si vybrali nějakou dominantnější. asi tě moc neuklidním, když ti napíšu, že náš pes se z tohoto klackovitého chování dostal teprve před nedávnem. a na jaře mu bylo pět :-D takže se asi ještě máte na co těšit. a ani teď to není žádný poslušný pes, který přiběhne na první zavolání. westíci jsou osobnosti, neustále se s vámi budou přetahovat o vůdčí roli, jsou tvrdohlaví a snaží se stále prosazovat svou. s tím se prostě musí počítat. na druhou stranu mu nesmíte ustupovat. jak psovi jednou ustoupíš, těžko pak podruhé pochopí, že to nesmí. a u westíků to platí obzvlášť. pokud se fence hodně věnujete, a přesto se dožaduje vaší pozornosti celý den, je asi dobré ji okřiknout a nějak jí ukazat, že to nesmí a že se musí zabavit sama. možná byste mohli zkusit i agility nebo nějakou podobnou zábavu, kde by se opravdu vyřádila a možná i unavila a byl by od ní chvíli klid :-D kdyžtak ještě napiš, popiš třeba víc, jak se chová a jak se chováte vy k ní, když se nudí a kňourá.
Odpovědět
jo ještě jedna věc - nedávno mi kamarádka, která má kernteriéry (což je v podstatě pšeničný west, řekla bych :-D), řekla, že tihle teriéři by se neměli hladit na hlavě. že jim to dodává pocit nadřazenosti. poplácat po hřbetě nebo bocích, podrbat břicho, to jo, ale na hlavu ne. je fakt, že my jsme berta na hlavně normálně drbali a teď zkoušíme nehladit a fakt bych řekla, že je to lepší s tou jeho poslušností. stejně tak by pes nikdy neměl vcházet do dveří nebo vycházet ze dveří jako první. to jsme teda dělali a někdy ne tak důsledně, třeba když jsem jen otevřela vchodové dveře a pustila ho na zahradu, tak jsem z těch dveří nevyšla. tak to je špatně. teď udělám aspoň krok přes práh, a pak ho teprve pustím. a při krmení si musí sednout a čekat, dokud mu nenasypu do misky a neřeknu mu: "můžeš". někdy ho tak nechám docela dlouho, třeba mu dojdu ještě do koupelny natočit vodu do misky. ale to už je spíš o té nadřazenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky ;-) milu, tak jak proběhlo očkování? My musíme taky jít. Vzteklinu máme na tři roky, ale asi zbytek ne :-| Příští týden musíme jít k veterináři. Zítra má trimování, tak ať toho stresu není tolik najednou :-N ivusek, já z vlastní zkušenosti moc radit nemůžu, Oliva není moc trucovitá a jako štěně nebyla vůbec. Tvrdohlavost se projevuje jinak - prostě někdy neposlouchá. Přijde mi, že dělá, že neslyší. Důležitě si něco čmuchá a na naše "ke mně" vůbec nereaguje 8-( Ale myslím, že má karkulka pravdu. Prostě jí musíte dát najevo, kdo je v domě pánem a že to rozhodně není ona. A to je u malého roztomilého štěňátka velice těžké :-D Každopádně bych se přimlouvala za občasné ponechání o samotě, protože pak budete mít doma ubrečeného psa, který se v době vaší nepřítomnosti přemění v ničitele :-D My jsme Olivě taky věnovali spoustu času, ale někdy jsme jí samotnou doma nechali, i když jsme třeba nemuseli. Jo a k tomu spaní v pelíšku a ne v posteli - taky jsme byli moc rádi, jak náš pejsek rychle pochopil a přijal, že bude spát sám. Ale ona si na vás postupem času zvykne, bude vás milovat a tudíž s vámi i spát :-N :-D Teď, po pár dnech, pro ní ještě nejste ty nejhlavnější na světě. Jste pro ní parťáci, ale ne rodina. Až budete rodina, bude chtít sdílet pelech s vámi ;-) Neříkám, že to nezvládnete, přeju vám hodně sil, ať odoláte. Ale vím, jak to chodí :-N Sestřenice si pořídila jorkšíra, který taky prvních pár měsíců spal mimo postel. Nedávno jsem se ptala mamky, jak to mají teď a prý spí s nima v posteli :-D kájo, nám paní v salónu říkala, ať jí nehladíme tolik po hlavě, že se jí pak dělá pěšinka na hlavě. Tak teď už vím, že hlazení po hlavě může způsobit i horší věci než pěšinku :-o :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Fab, vzteklinu na 3 roky? :-O, my na ni chodíme každý rok, co je to za vakcinu. Očkování v pohodě, dr. nám doporučila na ty její nešťastný packy koupit canesten a hlavně hlídat, aby si je nelízala, takže jsem opět nakoupila ponožky a madam chodí v ponožkách :-D a už má kdyžtak slíbeno, že dostane krunýř, když bude pokračovat. Ivuš, Karkulka to asi popsala nejlíp, naše potvůrka je tvrdohlavá i teďky, na některé mé povely vůbec nereaguje, ikdyž tak nějak ostatní lidi na sídlišti říkaj jak hezky poslouchá a většinou zareaguje, až když manža zvýší hlas :-/ Tý jo Karkul, to jsou věci =-) no tak to já většinou takhle dělám a pak se divím, že mě neposlouchá :-D, tak už vím kde je zakopanej pes :-p Mno westík a postel :-D s námi Nelča spí tak nějak od začátku, ona se většinou v noci stěhuje, takže chvíli spí s námi, pak jde do pelíšku, pak třeba do obýváku na gauč apod. Ale většinou v noci pak přijde ke mě a je schovaná u mě pod dekou
Odpovědět
Milu, nam veterinar doporucil tu rocni vakcinu kvuli cestovani. Ta trileta se v Nemecku nedava a myslim i zeme jako Francie a Anglie neuznavaji jine ockovani na vzteklinu nez prave to rocni. Ale jinak to pry nicemu nebrani ani neskodi. A ja naseho pana veterinare rada vidim, narozdil od Lary, protoze je s nim desna sranda :-D Lara si to nemysli :-D Na ty Nelciny packy zkus ten Lamisil. Dneska jsem si psala s kamoskou a jejich bigl chytl plisen od nohou, co ona dotahla z plavani (ona je nejaka biochemicka, tak si v praci udelala sama rozbor) a rikala, ze po tom Lamisilu to mel za tyden uplne pryc. Mne to jednou taky hodne pomohlo na plisen (taktez z bazenu). Ivus, Karkulka to vystihla dobre. My mame fenu, navic s deprivaci (tyrani u puvodnich majitelu), ona se dost boji a je i dost vdecnejsi nez normalni westi. Vzdycky se silene tvarila nestastne, kdyz neco udelala, co se nam nelibi. Dneska uz nijak netrestame, staci ukazat prstem a rict "Kdo to udelal?" a uz taha zadek po zemi. I ta otazka ma vychovny efekt. Mam zkusenosti jeste s mym puvodnim westem, ktereho maji moji rodice, je to pes, ja jeho vychovu drzela pod kontrolou, jenze pak jsem odesla na vysokou a nasi ho pekelne rozmazlili. Chova se klackovite, vrci, kdykoli ho chce nekdo vzit. A to i kdyz chce z vlastni vule vysadit na parapet, aby videl z okna. Kdykoli si vedle me lehne a polozi mi treba hlavu na stehno, hned mu ji sundam, tim dava pes najevo nadrazenost. Takze on ze me ma respekt, z nasich nejak ne :-( Priklanim se k reseni, co navrhovala Fabienne, a to ponechani sem tam samotnou. Treba jdete do kina nebo nekam, nechte ji doma. At vidi, ze nema to chozeni s vami jiste a ze vase pritomnost neni automaticka. Ze zacatku s nasi Larou jako stenetem to bylo dost divoky. Taky mela svuj pelisek, ale jakmile vyskocila na postel, uz v ni zustala. Jsme smecka a mne to tak pripada spravny x-) Ale do faze "smecka" musi ten vztah dozrat. A o tom hlazeni po hlave - pani v salonu rikala, ze u Lary to neni problem, ze tim, co zazila, je prirozene submisivni a nema ani snahu si nas zotrocovat. Lara preferuje skrabani na brise nebo zboku na hlave.
Odpovědět
Profilova fotka
ta vakcína proti vzteklině je sama o sobě účinná tři roky, ale česká legislativa vyžadovala přeočkování každý rok až do loňského roku. Jenže na ty ostatní nemoci se stejně musí očkovat jednou ročně, takže to zase takový efekt nemá :-| Jinak já musím zaklepat, ale my nebyli u veterináře od posledního štěněčího očkování. Oliva měla problémy jen s těma růžovýma packama a čumákem, to se jí ztratilo na jaře a myslím, že se jí to na zimu zase objeví. Ale to je jen estetická vada, nijak jí to nebolí. Mně se taky líbí, že spíme jako smečka, ale často si ráno říkám, že bychom potřebovali mnohem větší postel 8-( :-N :-D Opravdu obdivuju lidi, kteří jsou natolik zásadoví, že dokáží teriéra přinutit nespat s nima v posteli. Ale když ono je to takový malinkatý a chlupaťoučký a smutně to kouká x-) :-N A taky to hřeje a tulí se to a ráno se to vzbudí a je to celé pomačkané a rozcuchané x-) x-) Anebo mě vzbudí ve tři ráno, že chce pod peřinu, to je taky hodně "roztomilý" :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, díky za reakce ;-) K dotazu Karkulky - co děláme a co ona. Doteď jsem se snažila jí ukázat nějakou hračku a zaujmout ji s ní, to si pak třeba chvilku hrála sama, jenže pak zas kňourání a celé nanovo. Takže zkouším novou taktiku - prostě si jí nevšímat hned od začátku... nevím, jestli je to tak správně, ale teď je potichu :-) Snažíme se jí dávat co nejvíc volnosti, doma může všude krom postele a pohovky, pochopitelně, když něco zakázaného cupuje (koberec, kabely), tak ji okřikneme, a když v tom pokračuje, zlehka ji vytaháme za kůži za krkem (jen opatrně, ale aby veděla, že je něco špatně). Problém je asi ještě v tom, že s ní teď ani nechodíme ven, protože má zatím dost řídký kožíšek a když ji tam teď vezmu do toho nečasu, hned se začne třást jak osika... A já měkota mám strach, aby tam nechytila nějakýho bacila a ještě nám neochořela. V kanclu jsme spolu v ohrádce asi 2,5x4 metry, protoze tady máme ještě jednoho psa - asi půlročního slepeckýho labradoodla (název je správnej, je to oficiální plemeno, kříženej labrador s královským pudlem - no taková ovce vzhledem i velikostí :-) )na výcvik... hrajou si spolu hrozně rádi, ale nemůžem je zatím nechat samotné, protože jakmile se trochu rozjedou, tak hrozí, že ji to tele zašlápne, tak jsme vyrobili plot :-) Když trucuje, tak s náma obvykle moc nemluví, někam si zaleze a tam si kouše packy (s tím taky nevím, koukala jsem na ně, jestli tam nemá nějaký ekzém, ale nic jsem nenašla, ale nepřijde mi to úplně normální, protože tímhle fakt tráví hodně času), no a na zavolání pochopitelně nereaguje. Když jsme si ji donesli domů, tak byla strašně hodňoučká, vybírali jsme ze tří feneček, ona byla nejvíc umazlená a taky asi nejmíň dominantní. Teď mi přijde, že se rozkoukala, zjistila, že už nemá konkurenci, tak už si může dělat, co chce, už se ani tak moc nemazlí... přítel je z toho trošku přešlý a bojí se, že z ní vyroste dacan =-) Já ji naopak pořád omlouvám a říkám si, že je to přece jenom malý bobek, tak nemůžeme mít přehnané nároky... Nevím holky, možná to jenom moc dramatizujem 8-) Ještě mi prosím poraďte nějaké granulky, teď máme Anku, dostali jsme ji od chovatelky, ale nejsem si jistá... Jestli třeba se jí z toho nedělá ten ekzém na těch tlapkách (pokud je to ekzém)...
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak čurat a kakat chodí Lili na přebalovací podložku, jenom semtam jí to malinko ujede, ale tak z 90% se to daří :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ivu, s tím nevšímáním je to myslím dobrý postup. Musí si prostě zvyknout, že ne vždy si s ní můžeš hrát a ona to musí respektovat. Taky mi přijde správné, že si hraje s větším psem (labradoodly znám, prý je to hit v USA, ale nevěděla jsem, že už se to chová i u nás :-N Chudáci labradoři, zkřížit je s pudlama... 8-( :-D ). Naše Oliva se velkých psů bojí, moc se s nima ve štěněčím věku nestýkala. Ale je to asi i její povahou. Není zas takový drzoun jako většina westíků určitě bych taky doporučovala, co nejvíce chodit ven. Samozřejmě přiměřeně věku a počasí. Třeba na chvilku, pár minut, aby neprochladla. Pejsek si musí zvyknout na venkovní prostředí, doteď byla u chovatele hlavně vevnitř, u vás to samé. Určitě se jí to bude líbit - nové pachy, časem i sníh, voda - to je pro štěňata velké dobrodružství ;-) Ale především si musí zvyknout chodit ven čůrat. Píšeš, že jí je osm týdnů, to máte ještě hodně času, aby to pochopila, bude jí to asi ještě pár měsíců trvat, než to úplně vychytáte. Jestli chodí na plenu, tak je to super v tomhle věku. Když to ale půjde, tak ji vemte po jídle nebo spaní ven a když se vyčůrá, tak moc chvalte. To ale určitě všechno víš ;-) Já to jen píšu, protože známí mají půlroční fenku jacka russela, která stále chodí na plenu :-S Přítelovy obavy, že se z ní stane "dacan" jsou možná oprávněné :-D Westíci k tomu mají totiž velké vlohy. Jsou tvrdohlaví a ještě k tomu malí a roztomilí, tak se jim hodně promine. Neříkám, že byste na ni měli být nějak etra přísní nebo ji nedejbože bít (malá výchovná přes zadeček ale neuškodí), policejního psa z ní stejně nikdy mít nebudete a ani nechcete ;-) Přesto by tam měly být ty role rozdělené, aby věděla, co si může a nemůže dovolit. Zvlášť pokud je trochu temperamentnější, jak píšeš. Aby pak nebyla pánem v domě ona. To se pak už těžko napravuje a lízání pacek je velmi typický westí problém. Oliva si je občas taky líže, ale opravdu jen trochu. Větší expertka je na to taky Nelča od Milušky ;-) Určitě jí to nedovol a poraď se s veterinářem. a jakpak se to vaše westí mimino vůbec jmenuje? Nemáte někde fotky? Bych se ráda pokochala x-)
Odpovědět
Profilova fotka
fabien děkuju za podporu, každá rada dobrá ;-) S nevšímáním už slavíme první úspěchy, začíná si tu hrát sama a míň kňourá. Doufám, že to není jen momentální stav a že jí to vydrží :-D Jinak jmenuje se Lili, nějak se nám to k ní hodilo, ale než jsme vybrali, trvalo nám to skoro celý den :-D Fotky zatím nikde na webu nemám, ale nějak je vrznu a pak pošlu link ;-) Ven ji začnu brát hned, jak se venku trošku oteplí (doufám, že snad ještě přijde zpátky podzim, tohle je děs). Jinak večer bychom s přítelem rádi vyrazili na chvilku někam ven, tak asi zůstane sama doma... mám z toho trošku hrůzu, ale jednou to přijít musí :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?