Westík

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky je tu některá z Ostravy a má fenku nebo pejska westíka?
Odpovědět
Profilova fotka
čau holky, tak naštěstí to byl asi jen náběh na falešku. O hračku se myslím nestarala, ale přišla mi taková apatycká, hodně žrala a hlavně mi přišlo, že má větší cecky =-) Naštěstí to bylo zrovna, když jsme na ní zase začali mít víc času. Bohužel jsme v posledních dnech ty procházky trochu šidili, nějak jsme to časově nezvládali. Teď už je vše v pořádku, právě jsme se vrátili z dvoudenního výletu, tak se Olivka pořádně proběhla po lese, pozorovala krávy a tak :-D milu, my máme Profilum. Podle paní prodavačky by to měl být kompromis mezi chutným a kvalitním žrádlem. Cena je podobná třeba Proplanu, ale složení lepší. Bohužel nemůžu nikde najít seznam prodejců :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj chovatelky westíků, mam nové štěnátko westíka a ráda bych získala pár rad a hlavně bych ráda zjistila, zda se vaši miláčci od malička nechali chovat a nosit, protože moje potvůrka vůbec nechce chovat. Je to takové střeštiprdlo, které se často počůrává doma a moc na fuj nereaguje.
Odpovědět
Mojenany, ani nas divocak se nedal chovat a do dneska to ani moc nevyzaduje. V naruci chce byt jen v salonu nebo u veterinare. Celkove mam pocit, ze se westici treba radi prituli vedle panicka na gauci nez ze by se museli chovat v naruci. Ptej se dal ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mmmk, tak to je teda smutný, to sem si moc dobře nevybrala. Doufala sem, že až vyroste, že se to zlepší.
Odpovědět
Westik je pes na zabavu, na vylety, spolecnik do rodiny, proc chces psa chovat? To neni prirozene zadnemu psovi.
Odpovědět
Profilova fotka
mmmk, ale v diskusi si vypadala, jako že je to ten nejmazlivější pejsek. No máme starosti s poslouchánim a s loužičkama. Jinak moc děkuju za odpověď. Tedka jedem na dovču tak má prcka mamka s tatkou, tak se strašně bojim, aby na mě nezapoměla a pak mě nechtěla.
Odpovědět
Mojenany, jo, ona ta nase mazel je, stejne jako westik nasich, ale chovat se nenecha, proste to nema z nejakyho duvodu rada a mne to nevadi. Kdyz sedim na gauci, pribehne a sedne/lehne si tesne vedle me, aby se tulila. V noci v posteli se taky tuli, ale nema rada tahani v naruci jen tak. S pejsanem se muzes prece mazlit, i kdyz ho nechovas. Dovolena v tehle fazi s malym psikem asi neni uplne idealni, ale tak snad na tebe nezapomene. Maly westik by sel s kazdym :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mojenany, malí westíci jsou turbomyši. Musí pořád něco zkoumat, čenichat, pozorovat. Teď v roce a něco je Olivka už docela mazel, někdy opravdu sama přijde a chce se pomazlit, ale není to moc často. Ráda leží vedle nás, na nás :-D , na našem oblečení, je prostě ráda mezi lidma... Ale vyloženě pomazlit se přijde málo. Na ruce se nosí, jen když je to k jejímu užitku - tzn. když chce mít rozhled :-) Jinak se často z objetí vykroutí - asi jako dítě :-)
Odpovědět
ahoj holky, vy zase tady? x-) mojenany, jdu rozšířit řady westíkářek, které nechovají :-D náš bert na to taky není. rád se nacpe mezi nás na sedačku, když jednou za čas může do postele, tak je maximálně šťastnej, ale jakmile ho chci zvednout, tak spustí takovej řev....! :-o proč si nevezmete štěňátko na dovolenou s sebou? to je docela hloupý nechávat ho jinde v době, kdy si na vás má zvykat a vy na něj.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak sem se vrátila z dovči a čekalo mě velké vítání. Ona Nanynka by šla s každým a každého hrozně vítá.Ale ted sme ji poprvé vzali domů do paneláku a přijde mi taková neštastná a pořád knourá, tak máme starosti. Nejvíc se ale bojíme jak to bude až ji budeme muset nechávat samotnou dopoledne doma.S tim chováním mi to už nevadí, ale je náladová spíš lítá než aby u někoho seděla a nechala se hladit. Ale lásky má na rozdávání. Jste některá z Prahy??
Odpovědět
Mojenany, to je normalni, ze stenatko westika tak lita. I kdyz tak nad tim premyslim, tak lita i nase trileta jako tryskomys :-D A ze jde s kazdym to je taky normalni :-) Nase Lara to dela doted :-D Primo z Prahy neni zadna z nas.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je škoda, tak to se mam na co těšit teda. Ale snad si v paneláku zvykne, já ji chtěla za státnice, ale jak to vypadá tak bude rodinná a páníček se jí přikázat nedá. Docela vám závidim, že už sou vaši pejci zvyklý a spokojený.
Odpovědět
Článek se načítá
Mojenany, mala si zvykne, uvidis. Chce to cas, trpelivost a pevnou ruku. Vychovany a na slovo poslouchajici westik je docela vzacnost, oni jsou darebaci dost svehlavi a jak si postavi svoji hlavicku, nic moc s nima nehne 8-( :-D Naivne jsem si myslela, ze Lara prestane byt divocak tak kolem toho roku a nic, tak jeste rok pockame a nic. Navic je na westandu docela drobna a vsichni jeji chovani omlouvaji, ze je to jeste stenatko :-D
Odpovědět
Fenky jsou obecně klidnější, poslušnější a mazlivější. Takže je reálná šance, že budeš mít "normálního" psa :-D (teda fenku). Náš Bert je pes jak poleno. Typický příklad z dnešního rána: stojí na verandě a čumí. Když mu řeknu, ať jde dolů a vyčůrá se, tak dělá, že neslyší. Když neslyší ani napotřetí, tak ho prostě ze schodů vystrkám. Když pak jdu pro něj, ať už jde zpátky, tak zase neslyší, a já ho naopak musím do schodů tlačit. Prostě west. ;-) PS: Nic ve zlým, ale přijde mi, že sis pejska vybrala podle obrázku a vůbec sis o jeho povaze nic nezjistila. Hloupý je, že pes není plyšová hračka.
Odpovědět
Karkulko, rekla bych, ze "klidnejsi" je relativni pojem :-D Sam je klidas, ale Larina je cholerik :-D Nany, westici (bez rozdilu pohlavi) jsou desni provokateri a drzouni, tak bacha na to 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mmmk, nechci tě strašit, ale když to naší Nelču popadne, tak je tryskomyška ještě v 6 letech :-D a to prej se tak po 5.roce zklidňují, ha ha... Jinak mojenany, Nelča je tak nějak zvyklá se nosit na rukou, např. do auta sama nevyskočí, tam jí vysloveně musíme zvednout a dát ji tam a hlavně ona je zvyklá se nosit od malička, ale jako takové přímo to mazlení to není. Je to stejné jak tu psaly holky, jsou rádi mezi lidmi, prostě když ležím na gauči, tak přijde lehne se ke mě nebo na mě, spí s námi v posteli, v koši s prádlem, v autě jezdí nejradši mě na klíně, aby měla přehled :-N Markét, tak ta poslední věta je fakt výstižná :-D kdybyste holky včera Nelču slyšely jak mě sjela, když jsem si po měsíci dovolila přijít domů :-D :-D :-D :-D hlavně, když byly za mnou v nemocnici, tak jsem jí byla šumáček, sice mě přivítala, ale pak už jsem jí tak nějak moc nezajímala |-|
Odpovědět
Profilova fotka
No tak podle obrázku sem ho taky vybírala,ale s energičtějším pejskem sem počítala.Jinak mimo řeč knížky taky nemluví vždy pravdu a každý pes je jiný. Už umíme sedni a dej pac. Nejhorší opravdu bude aby se naučila zůstat dopoledne sama doma. Jak jste to zvládaly vy?? Jinak je to mazlíček jak je starší tak je to lepší.
Odpovědět
Profilova fotka
Mojenany, my to ze začátku dělaly tak, že jsme ráno odešly do práce a já jí o polední pauzu chodila venčit a pak jsme to postupně omezovali, třeba obden až prostě doma vydrží sama těch cca 9 hodin, zhruba od půl 7 do půl 4 a je v pohodě, neštěká, resp. sousedi si nestěžují, tak je to v pohodě. Určo se to také naučí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak sem to taky zkoušela aspon půl hodky a vypadalo to že byla hodná. Budeme to zkoušet postupně.Ale moc ti Miluše děkuju za odpověď.
Odpovědět
nany, jdete na to dobře ;-) nech jí vždycky na chvilku samotnou doma, stačí pár minut, ale ideální je, aby ona o vás nevěděla (že jste třeba na chodbě nebo na zahradě), ale zároveň aby vy jste slyšeli, jestli neštěká, nevyje, prostě jestli je v klidu. pokud ano, tak se za chvíli vraťte a hrozně moc jí pochvalte. a tu dobu, po kterou odejdete, postupně prodlužujte. musí si spojit, že přijdete a že když je v klidu, bude pochválená. pokud by štěkala nebo dělala brajgl, tak jí netrestejte, ale prostě jí chvilku ignorujte. ono jí to docvakne.
Odpovědět
Profilova fotka
moc děkuju za radu, snad to nák zvládnem. je to šikovná holka, už umím v necelých třech měsících sedni lehni a dej pac. Je to zlatíčko. Holky a trimujete si pejsky samy nebo chodíte do salonu??
Odpovědět
Mojenany, my vsechny vodime pejsky do salonu. Za prve sama to nikdy bez kurzu a praxe neostrihas tak pekne, pejsan vetsinou nerad drzi, za druhe v salonu pejskovi ostrihaji drapky, vytrhaji chlupy z usi, vycisti analni zlazky - krom vytrimovani a ostrihani a za treti to vsecko vybaveni, ty trimovaci noze, strojky, nuzky, hrebeny, kartace stoji dost penez a bez toho to nejde. ;-) Poptej se treba chovatele, od kteryho svoji westicku mas, kde nechava svoje pejsky trimovat nebo at ti neco doporuci, ne vsecky salony jsou dobre, chce to asi trochu hledat. Hlavne westika nenechavej jen strihat, nemel by na zadech tu hrubou srst, ta se totiz strihanim zjemnuje, kdezto trimovanim sili a drsni.
Odpovědět
Profilova fotka
mmmk moc děkuju, já mam pejsáčka ze Znojma takže nevim kam jít a taky sem nevěděla že dělaj i mimo stříhání tolik věcí, to je samozřejmost??Já mam problém akorát s tim, že je to dost drahé a hlavně se mi nelíbí ty střihy jak je stříhají jako na výstavy to se mi moc nelíbí.
Odpovědět
nany, odkud jsi? možná bychom ti mohly někoho doporučit ve tvém okolí. s tím stříháním máš pravdu, většinou nechávají tu sukýnku, což já nesnášim. ale když si řekneš, tak ti pejska ostříhají normálně, jak chceš. to není problém. stříhat a trimovat je nakrátko, je podle mýho totiž i snadnější než ta výstavní fazona.
Odpovědět
My nechavame teda Larci tak 1,5 cm sukynku, jen takovou kontruru, pac ona je takova zizala hubena, tak aby mela trochu tvar westa :-D Jinak hlavicka do kulata na chryzantenku, hrbet, krk, bricho, ocasek na kraticko. Nejsnadnejsi udrzba. Lara, stejne jako Bert, nema rada cesani.
Odpovědět
Profilova fotka
My to máme stejeně jako mmmk, jen tu hlavičku necháváme stříhat víc, páč tak kulatá se nám moc nelíbí a stejně pak má za chvíli narostlou ofinku, která jí padá do očí a sukýnku většinou taky necháváme kratší. Ale Nany pokud budeš chtít, tak jak píše Karkul, tak ti westa ostříhají podle tvého přání a sukýnku mít nemusíš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jo mě ani tak sukýnka moc nevadí když neni extra dlouhá mě se spíš nelíbí ta extrémně kulatá hlava, líbí se mi takovej štěnátkovskej sestřih jako ji mam teď. Já jsem z Prahy holky to asi nikoho znát nebudete, ale moc vám děkuju za odpovědí.
Odpovědět
Mojenany, ta kulata hlavicka se tak jen ostriha, neznam moc westu, kterym by to do kulata drzelo. Ono to po stranach stejne splihne. Kdyz ma westik hlavicku na kratko, vypada jako tlusta bila krysa. Jeden tu v okoli je, jeho panicka pry nema nervy chodit do salonu a striha ho strojkem na 3mm komplet. Fakt zrudicka 8-( :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mmk tak to se nedivim jako strojkem na krátko to je hrozný, a nejhorší je to na ty růžový záda. No já to chci zkusit sama po prostudování knih, ale vidim to taky na ten salon. Nevíte od kdy se dá trimovat?? Už máme 3 mesíce a nák mi přijde, že jí je hrozné vedro.
Odpovědět
Profilova fotka
Mojemany, tuším, že od půl roku, ale už si to nepamatuju. Jistě to bude napsaný v nějaké westí knížce. Jen tak mimochodem, "růžový záda" jsou docela praktický přes léto, alespoň jim to tam rychle nedoroste, ale my stejně chodíme jednou za 2-3 měsíce do salonu. Musím Nelču zase objednat :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?