Oprava nové venkovní fasády

Dobrý den, moc prosím o radu. Letos v říjnu se dodělala na domě nová fasáda. Má bílou barvu, točená silikonová, zrnitost 1,5. Bohužel se budou muset předělat dvě okna - posunout o cca 5 cm nahoru - špatná instalace, nevšimla jsem si toho dřív, nenapadlo mě to po nich měřit, vyniklo až po udělání vnitřních špalet. Okna v jedné místnosti - té nejdůležitější - obývák s kuchyní - mám tedy v jiné výšce a smiřovat se s tím moc nechci, jde to opravdu hodně vidět. Pod fasádou jsou v zateplení venkovní žaluzie - i ty se musí tedy odinstalovat a zvednout - dát výš. Když se to opraví - půjde to na fasádě vidět? Většina zedníků a řemeslníků mně říká, že když se to udělá pěkně, za půl roku se to ztratí, že je původní fasáda nová a nevypálená a že se to sjednotí vlivem sluníčka, deště atd. Původní šarži fasády mám, koupila jsem naštěstí o kýbl víc. Kdyby šlo jenom o venkovní špalety, tak by to bylo ok, nová fasáda by se natáhla do rohu, ale tady jde i o posunutí žaluzie - a ta končí cca 25 cm nad oknem. Moc prosím o radu a váš názor. Děkuji.
Odpovědět
@andrea2412 Lze to udělat tak aby to nebylo poznat, pokud by se nesjednotil odstín, pak se použije fasádní barva a natře se celý blok od rohu do rohu.
Odpovědět
@andrea2412 jak to chcete posunout o 5cm nahoru? to vám nebudou překážet překlady... ?
Odpovědět
Můžete někde, kde to není vidět, zkusit odškrábnout malý kousek omítky a nanést nově. Možná že u bílé rozdíl vidět nebude. Já mám žlutozelenou, také silikonovou 1,5 a napojení vidět je.
Odpovědět
@andrea2412 mám zkušenost s opravenim bílé fasády cca po roce a půl o ploše cca 10x10cm. Bylo to chvíli vidět, jak to svítilo novotou, ale za půl roku se to ztratilo. Podle mě, když to udělají tak, že nevznikne odchylka od původní díky reliéfu, tak barva bude ok
Odpovědět
Profilova fotka
Hodně velký risk to předělávat. Kolem oken se to musí přestěrkovat na široko pro přeplátování perlinky. Takže ve finále to nebude 5 cm, ale třeba 20-30 cm kolem okna. Druhá věc jsou překlady, ty snad jsou všechny ve stejné výšce, jako ostatní okna ne ? To už by chyba vznikla hned na začátku, ale to si teda nedokážu představit jak. Každopádně pokud se do toho pustíte, tak až na jaře a udělat ty postupy poctivě a postupně. Nechat to lepidlo třeba i 14 dni vyschnout a né hned tahat finální omítku na třetí den.
Odpovědět
Děkuji všem za odpovědi. Ano, bohužel okna byly špatně zaměřené, takže chyba vznikla na začátku. Místo aby se to později firma vyřešila při montáži, tak to skončilo takovým fiaskem. 😞 Pokud se to rozhodnu předělávat, tak na jaře, do té doby mám nad čím přemýšlet. 😞
Odpovědět
Nejhorší je, že okna kterých se to týká jsou v kuchyni a mám kvůli tomu mít nižší kuchyňskou linku. S tím se asi nesmířím, jsem vysoká a chtěla jsem 92 cm pracovní desku. Firma chybu přiznala a nabídla nová okna o 5 cm menší. Myslíte, že by se to dalo tímto vyřešit? Okna by tedy nahoře byly tam kde jsou, ale byly by vespod o 5 cm kratší a tedy výš a mně by se tam vešla ta linka. Akorát by se musel posunout parapet nahoru o 5 cm. Nebo nechat tak a mezeru mezi oknem a parapetem nastavit plechem ve stejné barvě? Nebude to vypadat blbě? Na oknech jsou venkovní žaluzie. Lze vyměnit okna aniž by se muselo hnout s fasádou a žaluziemi? Moc děkuji.
Odpovědět
Zkusila jsem na to založit novou diskuzi - odkaz níže, tady by se to už asi ztratilo. Snad se doberu nějakého řešení, které mně bude bolet méně než oprava nové fasády... Děkuji za rady a zkušenosti. 🙂 https://www.modrastrecha.cz/forum/okn...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?