Hypotéka 2017, jak se pohybuje úrok?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to ted s úrokem na hypotéku? Dává nějaká banka vůbec ještě úrok pod 2%? Bral jste si ted někdo hypotéku? Děkuji
Odpovědět
@zmrz_lina Tak že když si vyhlídnu pozemek, tak se musím dotazovat ještě na to jestli je v ceně DPH 21% za předpokladu, že jsou na pozemku sítě? + 4% daň je mi jasná, tu si vždy k ceně dopočítávám, občas uváděli, že cena je včetně daně, nyní vzhledem ke změně už ne.
Odpovědět
@plaintruth Děkuji, zkontrolovala jsem a obec je bohužel plátce DPH
Odpovědět
@playgirl123 tak pak zjistit, jestli je uváděná cena s nebo bez DPH přímo na obci
Odpovědět
Nemyslím si, že by obec inzerovala cenu bez DPH pokud prodává stavební pozemek (to je obecně praktika spíš mezifiremních prodejů mezi plátci DPH). Ale zeptejte se pro jistotu, jestli je to konečná cena, nebo je potřeba připočíst DPH. Pak se vás týkají 4 % daně z nabytí nemovitostí.
Odpovědět
Profilova fotka
@plaintruth ono u obcí se plátce/neplátce určuje i podle výše ekonomické činnosti, do toho se započítávají jen některé příjmy atp., je to trochu složitější, než jen přítomnost IČO/DIČ.
Odpovědět
Profilova fotka
@luci987 pouze pokud kupuješ od plátce DPH (obec, město, developer apod.). Pokud kupuješ od fyzické osoby, tak se to nepočítá.
Odpovědět
@zmrz_lina to už sme si vyjasnili, podle DIČ se dá dohledat jestli je nebo není plátce...
Odpovědět
Profilova fotka
@plaintruth no právěže u obcí to je složitější. To, že má obec DIČ totiž neznamená, že je plátce DPH. To, jestli se obec stane plátcem, se určuje podle výše ekonomické činnosti. Detaily bych musela zjistit u kamaráda - vedoucího účtárny jednoho města ;-)
Odpovědět
@xmarg04 tak jestli tomu dobře rozumím, brali jste si hypotéku méně než 85 % hodnoty nemovitosti dle odhadu, a přesto vám banka odmítla uhradit daň?
Odpovědět
@damada Ano, vyrazne mene nez 85%...
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina tak po lopate ico obce zadas do aresu a vyplivne to na tebe zda je/neni platce dph. Neni potreba zjistovat detaily - proste pokud je obec registrovana u MF jako platce tak je. dic do toho netahejte - je to Danove identifikacni cislo. NE CISLO DPH. jo a uplne nejjednodussi je se zeptat primo na obci, tam stejne budou zadatele muset jit, pokud obec je platce, aby zjisitli jestli je inzerovana cena s dph nebo neni.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans jj, dohledat se to podle DIČ dá v registrech, ale někde jsem tu zahlédla něco ve stylu "má DIČ, je plátce", na to jsem reagovala, že to tak nemusí být.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@luci987 rekonstruujeme domecek, na kterem je vecne bremeno, takze jim nemuzeme rucit, musime rucit jinou nemovitosti a to u Monety jako u jedine banky nejde :-| nakonec si teda bereme u Hypotecni banky s urokem 1,99%
Odpovědět
Profilova fotka
@lnel fixace byla na 5 let... jj aktualni, je to asi 14 dni zpatky :-)
Odpovědět
Dnes mi prisla ponuka na 1,89% s 10rocnym fixom. Moneta.
Odpovědět
Nám teď dala UCB 1,79% na 10 let, ale museli bychom si k tomu vzít pojištění a tu jejich kreditku, ze které bychom museli utratit každý měsíc 500 kč. Včetně těchto věcí by nám to zvedlo o 300 kč měsíční splátku.
Odpovědět
@elentya A to věcné břemeno si nemůžete zrušit?
Odpovědět
@lnel to jsou docela nevýhodný podmínky, navíc vám to pojištění započítají do úvěru, takže dostanete o to míň..
Odpovědět
@casmaria oni sami ho zrušit nemůžou, pokud ta daná osoba, co to břemeno má, nebude souhlasit a to je hlavní problém. My si tím pošli na konci roku. Nakonec jsme to vyřešili nájemní smlouvou.
Odpovědět
Profilova fotka
A co břemeno od ČEZu? To taky banka řeší? Je to kvůli přípojce elektřiny, žádné nadzemní vedení.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivcis2 neřeší. Máme také.
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina Supr, to jsi mě uklidnila :)
Odpovědět
Profilova fotka
@casmaria to urcite muzeme, ale pri prepisovani sme babicce to vecne bremeno slibili takze uz to tak nechame, nastesti byli rodice hrozne hodni a budou rucit jejich domeckem :-)
Odpovědět
Mate prosim nekdo cerstvou zkusenost s Raiffkou, jak dlouho od dodani vsech podkladu vcetne odhadu ceny nemovitosti se ceka na konecne schvaleni hypoteky?
Odpovědět
@vladimirsvorba Pod tímto vaším tvrzením si představuji LTV tak do 70 % a pak není třeba financovat daň z hypotéky, ale budete mít LTV 74 % a daň si zaplatíte z rezerv.... // na tuto hodnotu se ale přeci lze dostat i bez vlastních zdrojů ve formě peněz, tedy Váš postup by byl stále problematický. Nicméně zaujala mě informace o tom, že nějaká banka financovala konkrétnímu klientovi daň. Při jakém LTV to bylo a v jaké výši byla hypotéka? Protože také jsem slyšela z více zdrojů, že daň banka neuhradí.
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime LTV se musí vejít do stanovené hodnoty, tedy 85 % nebo 95 %, od 1.4. to bude 80 % a 90 %. Na výši hypotéky nezáleží, v konkrétním případě šlo o úvěr 2 mil Kč, do zástavy se dávala jiná nemovitost. Financoval jsem i koupi bytu v insolvenci a daň byla financována úvěrem ze stavebního spoření.
Odpovědět
@vladimirsvorba o možnosti financovat daň úvěrem vím, ale zahrnout to přímo do hypotéky je údajně docela problém. Každopádně děkuji za informaci. Jak obecně vidíte vývoj trhu na nejbližších cca 6 měsíců? V daném případě by mě zajímala především situace LTV 60 - 70%, hypo 6 - 6,5 mil. Kč. Bude za 4 - 6 měsíců reálně se s takovými podmínkami dostat na rozumný úrok?
Odpovědět
Profilova fotka
Těžko předvídat, lepší než dnes už to asi nebude.
Odpovědět
@ookami_hime - aj mna by zaujimal vyvoj trhu na dalsich 6 mesiacov, kedze planujeme kupu niekedy v lete, ale ponuka nemovitosti v mieste kde hladame je naozaj bieda 8-(
Odpovědět
Jedname ted s hypotecni bankou o 1,89%, uver 4 mil na 90m2 byt tesne za Prahou...jen...ten jejich expresni odhad nas podseknul o 1 mil....tak kdo vi, jak to skonci...prijde mi smesne, ze podle nich stoji 3kk na hranici prahy 39 000 za m2....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?