Hypotéka 2017, jak se pohybuje úrok?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to ted s úrokem na hypotéku? Dává nějaká banka vůbec ještě úrok pod 2%? Bral jste si ted někdo hypotéku? Děkuji
Odpovědět
Tak my budeme mít při LTV 90%, úrok 2,09. Myslíte, že je to adekvátní?
Odpovědět
@luci987 Ano, je, dokonce dost dobré.
Odpovědět
@viados Tak to je super. Máme skvělého poradce, ale přesto jsem chtěla názor dalších:)
Odpovědět
My V pondelok budeme podpisovat 1,89%, fix 10let, LTV70 plus nejake postenie 7% s mesacnej splatky.
Odpovědět
@luci987 Mohla bych se zeptat, o jakou jde banku? Nám ve středu nabídla ČSOB 2,19, ale potřebuje účet, pojistku úvěru i nemovitosti..
Odpovědět
@kyticka_26 Jedná se o ČSOB též, fixace 5 let. Pojištění na nemovitost si dělat budeme. A výpisy za poslední 6 měsíců jsme zasílali.
Odpovědět
U úvěru s LTV přes 80% se už nelze dostat pod 2%, to by byl zázrak. Když píšete jakou jste dostali úrokovou míru, vždy přidejte i vaše LTV, bez toho je pro ostatní informace k ničemu.
Odpovědět
@viados šlo též o 90% jinak dnes jsme dostali nabídku od Hypoteční banky - LTV 90% - 1,99% - podmínkou je pojištění úvěru
Odpovědět
Profilova fotka
@viados Ono vždy záleží, kdy se ten obchod rozjedná. Banky mají obvykle nastavené datum, do kdy je podepsat žádost (zafixují se podmínky pro klienta) a pak jsou třeba 2 měsíce na schválení a podpis úvěru. Dá se tedy říct, že možné je všechno :-)
Odpovědět
@kyticka_26 Fakt? Ach joooo... sice je to rozdíl měsíčně 200 Kč, ale i tak :(
Odpovědět
@luci987 A jak to máte s poplatkama a s odhadcem?
Odpovědět
@luci987 mělo by být vše zdarma, je to přes hypotečního poradce
Odpovědět
Článek se načítá
Dobrý den, doporučili byste mi od koho nejlépe vyřídit hypotéku? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@martas23 Dobrý den myslíte konkrétní banku? Cesta nejmenšího odporu je nechat si udělat nabídku od své banky, když bude tip ťop, aspoň nemusíte řešit zakládání dalších účtů, příp. měnit banku, a to pak porovnat s ostatními. U vlastní banky by také mělo být papírování o něco jednodušší, než u cizí. Je potřeba ale projít každou nabídku pečlivě, každá banka Vám tam dá něco jihého (pojištění, kreditky atd.), fajn den :)
Odpovědět
hezký podvečer.. tak my ted budeme podepisovat u CS, LTV 80%, úrok 2,29 a fix na 1Olet... není nutné živ.pojištění, odhad zdarma, zpracování zdarma, účet a vedení zdarma.. jen tak pro info :)
Odpovědět
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli může banka po podání žádosti o úvěr zvednout úrok? Dlouho trval odhadkyni odhad a nyní mi banka řekla, že tím průtahem se bude delat rekalkulace uroku.
Odpovědět
Profilova fotka
@baerunka1 Samozřejmě, že může. A klidně vám i úvěr nemusí poskytnout...
Odpovědět
@vladimirsvorba v případě, že banka záviní průtah? Smlouva je tedy naprosto k ničemu a banka může kdykoliv protahovat řízení pokud usoudí, že je pro ni výhodné počkat na zvýšení sazeb?
Odpovědět
@ookami_hime no problém je v tom, že v tu chvíli žádná smlouva podepsaná není ...
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime Jakou smlouvu máte na mysli? Žádost o úvěr není žádná smlouva. Teprve ve chvíli, kdy banka připraví smluvní dokumentaci a pošle je klientovi, tak tyto podmínky nemůže 2 týdny měnit.
Odpovědět
Profilova fotka
@baerunka1 měli jste popohánět odhadce a prudit banku. Já to tak dělávám a odhad je vždy do 14ti dnů. Jednou už jsem si vyžádala i změnu odhadce, když jsem viděla, co ten patla dělá. A prošlo to, banka přece jen ten úvěr poskytnout chce :-)
Odpovědět
@vladimirsvorba aha, měla jsem za to, že odhad probíhá už za nějakých zasmluvnenych podmínek.
Odpovědět
@slabici mohla bych se zeptat u jaké banky to prošlo?
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime ČS
Odpovědět
@slabici Trvalo to skoro měsíc, tím ze byl placený bankou, tak nám nechtěla rict v jaké fázi to je ani výsledný odhad. Naštěstí po propočtu úrok zůstal stejný, ale stejně než připraví smlouvu to mohou stále měnit, no uvidíme..
Odpovědět
Dobrý den, měl bych menší dotaz ohledně hypotéky u KB. Můj poradce má dovolenou, tak to s ním teď bohužel nemohu probrat a nejsem si jist, zda mi v bance řeknou pravdu či nebudou hledat problémy. Máme hypotéku na částku 2,9 mil a mám možnost využít bezúročný úvěr od zaměstnavatele 400tis. Je tedy možné využít z hypo pouze 2,5 mil? Není v tom nějaký problém? Ve smlouvě píší viz. příloha. Dům bude placen fakturou až po převzetí, zálohy jsme platili ze svého. Děkuji za radu
Odpovědět
@pavelll12 přímo v tomhle dokumentu píší, že za nedočerpání zaplatíš 5% z nedočerpané částky, pokud nedočerpáš víc než 20% ...
Odpovědět
Nedočerpal bych 400tis což je cca 14%. Zajímá mě, jestli ti třeba není problém, když bych na to použil ještě jeden úvěr
Odpovědět
Chtěla po vás nějaká banka k úvěru pojištění na pozemek?
Odpovědět
U nás chtěli pojistit základovou desku
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?