Hypotéka při stavbě - 100% čerpání. Která banka?

Zobraz úvodní příspěvek
Poskytuje prosím nějaký bankovní ústav hypotéku tak, že vám při stavbě RD (svépomoc) převede komplet částku, na kterou jste uzavřeli smlouvu nebo je v čr možné jen postupné čerpání, tj. vždy daší uvolnění určité částky peněz po posouzení odhadcem banky? díky za reakce :-)
Odpovědět
@lin18 No mně to právě přijde už asi moc těch 170 tis. navíc jen za překlady... Podle mě se to nevyplatí, ale těžko řcít... No my nejspíš budeme také stavět sami, bude to sice stát spoustu času, ale zase člověk na té práci hodně ušetří.. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucimia záleží na tom co umíte :-D ...můj si třeba udělá sám spoustu drobností...ale třeba postavit stavbu bez zedníka by si netroufl...a další odborné práce....navíc na všechno musí být revize. Ale člověk si aspoň může jednotlivé práce nasmlouvat s kým chce a za kolik chce...něco se dá takříkajíc odbýt s tím, že se to dodělá pořádně až budou peníze a něco musí být důkladně aby se nemusela rozkopávat půlka baráku. Firma tam prostě nažene partu lidí a kontrolovat se to moc nedá.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@callipa My máme hypotéku u KB na 100% pozemku a stavbu, kde jsme k odosuhlasení museli dokládat smluvu se stavební firmou a položkový rozpočet jak bude stavební firma vystavovat faktury. Už nám udělali základovou desku a hrubou stavbu. Fakturu nám stavební firma vystavila dle smlouvy na 560.000,- Kč a banka nám to odhadla na 340.000 Kč - což nejsme ani v materiálu. Teď se s bankou a odhadkyní dohadujeme, faktura byla splatná už v červnu a kdybychom to zatím nezaplatili ze svého, stavba by nepokračovala. Dnes jsme odhadkyni dotáhly na stavbu aby nám vysvětlila jak k té částce dospěla a ohodnotila stavbu znovu. Tak se podívala na dům, kde mezitím přibyly krovy, folie, latě a jsou částěčně položené tašky a suše zkonstatovala, že se to o moc nenavýší, že toho na domě zas tak moc nepřibylo. Myslím, že kdyby měl manžel něco po ruce, tak jí s tím přetáhne přes záda a vůbec se nedivím. Takže teď se dohadujeme s bankou, že nedodržují hypotéční smlouvu, máme už na domě prostavěno 800.000 a od banky jsme neviděli ani korunu :-( Vůbec nevíme co s tím... měli jsme takovou radosta jak nám domeček roste, jak máme štěstí na lidi co nám jej staví, na úřady a vše okolo, ale KB a jejich odhadkyně nám dávají zabrat :-(
Odpovědět
@tyslici Toho se taky bojim, až budeme vyřizovat peníze na vnitřky. Hrubou dáme ze svýho (stavíme sami) ale aby nám to pak neodhadli ani za materiál, tak to bych asi vyletěla z kůže......zajímalo by mě co to je za odborníky.....
Odpovědět
@tyslici oni maji nejake nesmyslne tabulky, podle kterych delaji odhad... Ale zkuste treba oslovit jineho odhadce. Hypotecni banka nam dle projektu vypocitala cenu domu po dokonceni na cca 2800000, ted jsme delali odhad novy pro unicredit a odhad je najedne dle stejneho projektu 4500000 :-D Zaplatili jsme radeji pokutu 200 tis, abychom přešli k jiné bance... snad to zde bude fungovat lépe, zatím se vše jeví dobře.
Odpovědět
@callipa Tyjo nestraš, taky jsme u hypoteční b.
Odpovědět
@tyslici Tak to vám teda nezávidím, ale jak píše callipa, to jsou ty jejich tabulky. My máme hypotéku od ČS, ale jen 80%. Ale s odhadcem jsme si taky užili:) Stavíme bungalov, který je částečně podsklepen, lépe řečene, pod domem je garáž. Dům nám odhadl na 4,5 mil, využili jsme toho že strejda má živnost na zednickou..tím pádem jsme mohli začít čerpat hypotéku po prostavených 450tis. Když byla garáž postavená, svépomoci, kdy jsme měli zadarmo všechny výkopové práce a zedníky a stejně to vyšlo na cca 250tis. Přišel odhadce a odhadl to na 0,- Prý dokud není obytné patro, je to vždycky za nulu. Tak jsme se vykašlali na odhadce a domluvili jsme se s ČS, že odhadce nebude a že čerpat budeme až doložíme doklady za 450 tis. a zapíšeme stavbu do katastru. To řešíme právě teď. Tak zkuste, jestli to i u vás nepůjde bez odhadce...Teď nás to stálo přes 550tis a stejně bych se bála na kolik by to odhadl...naštěstí nemusíme řešit:)
Odpovědět
@vaveva tezko rict, jestli je to hypotecni bankou komplet, kazdopadne lidi, na ktere jsme narazili my, nam opravdu nijak nepomohli - spis naopak. Držim palce, at mate vetsi stesti.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, díky moc! Koukám, že to také nemáte jednoduché :-( Já jdu připravit pěknou stížnost, poradím se s právníkem, protože když my můžeme dodržovat hypoteční smlouvu, tak jí taky bude dodržovat banka - jednou nám něco schválila, tak se toho taky budeme dožadovat. Držím všem palce ať nám banky nezkazí radost ze stavění našich snových domečků! :-)
Odpovědět
@tyslici My máme naštěstí super poradkyni, která vymyslela, jak to udělat aby nebylo třeba odhadce:) Tak přeji hodně štěstí:)
Odpovědět
Poslední dobou jsou odhadci opravdu peklo. Driv to bylo absolutne v klidu, nevim co se stalo.
Odpovědět
Profilova fotka
@rickym Tak to vám tu poradkyni upřímně závidím! A děkuji! :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahoj všem. Chystáme se také stavět, no na hrubou stavbu bychom měli, ale to je začátek a ze všech peněz se vydat , to není rozumné. Takže počítáme s ňákou půjčkou, ale která je bezpříjmová , flexibilní atd. Těmi odhadci jste mi teda daly holky, fuj. Vůbec se v tom taky zatím neorientuju... a bojim. Hl. která banka nebo kdo má rozumné podmínky? ale asi každá má něco. My chceme svépomocí a půjčit si až když bude nejhůř a né moc, ale prý čím méně tak je to horší na úroky. No nevím, asi budeme muset oslovit ňákého poradce. No v padesáti stavět nechci, ted máme malou holčičku a bylo by to fajn nejpozd. do 2-3let.
Odpovědět
@amiseek u vetsiny bank je to tak, ze musite nejdrive pouzite sve nasporene penize, pak vyplacaji hypoteku. Jinak bezprijmova nebo americka (co myslis tim flexibilni?) je jeda z nejdrazsich s nejvyssim urokem, protoze je pro banku riziko, kdyz ti pujci a nevi, zda na to mate. Uroky se neodvijeji ani tak od toho, kolik si pujcis, ale od hodnoty zastavane nemovitosti. Takze dulezite je to, kolik si pujcite ve srovnani s tim, jakou hodnotu nemovitosti bance rucite. Takze kdyz nemate nic a chcete od banky plne penize, je to vzdy nejdrazsi. Nejlevnejsi je to, kdyz chces od banky mene penez nez hodnoty nemovitosti, kterymi bance budes rucit. U nketerych bank si muzes z hypoteky koupit nekdy i kuchyn a pod. Nejlepe je obehnout vice bank, rict jim, co chcete a oni vam neco nabidnou...Ale do bezprijmove bych asi moc nesla (pokud nejste podnikatele), protoze na tom prodelate...
Odpovědět
Profilova fotka
@linee Vím, jsou to zatím úvahy na hlas. Právě, že podnikatelé jsme. Něco jsem podědila, ale na celý domek to není. Přítel v tom až takový problém nevidí, jsem ženská, musím si to pojistit z každé strany. Máš tip banky ? Asi bychom nechali postavit hrubou a možná trochu víc a spíše na ty dodělávky +/- 500t si půjčit, takže ručit tím , co už by bylo postavené - pokud to lze, prý by neměl být problém, pozemek mám.
Odpovědět
@amiseek tak pokud chcete takovou sumu, nemate treba stavebni sporeni? Bylo by to mozna pro vas jednodussi si vzit preklenovak...
Odpovědět
Profilova fotka
@linee neemáme nic takového. To určitě by bylo asi nejlepší. Uvidíme ještě od Gservisu od kterého chceme kupovat projekt - modrá pyramida, co nám třeba nabídnou. No uvidíme ,díky mooc za názory a info
Odpovědět
@amiseek A chcete stavet drevostavbu nebo zdeny? Urcite si obejdete ale i pres doporuceni Gservisu banky...
Odpovědět
@amiseek Co myslíte tou bezpříjmovou hypotékou? Chápu to dobře, že nemáte příjmy? Banka vždy hodnotí, zda jste schopni platit měsíční splátky. Základem pro výpočet je pravidelný plat nebo základ daně v případě podnikání a závazky, tzn. děti a měsíční splátky jiných úvěrů ...
Odpovědět
Profilova fotka
@linee zděný od Gservisu - Domino. Pracuje se na tom teprve měsíc, bydlíme v paneláku, máme roční holčičku a 12let kluka, je nám tu už těsno a mít domeček jsem si vždy přála, pozemek a penízky jsem podědila, ale né na celý dům. Chceme svépomocí. Zatím pouze vyjednáváme projekt a různé změny... Zjišťuji vše možné... Přímá realizace by se stejně konala nejdříve z jara
Odpovědět
Profilova fotka
@vanilkacka ano asi tak nějak. Sice podnikáme, splácet bychom mohli, ale my drobní živnostíci - to máme trochu jinak...pro banky samozřejmě nevyhovující, ještě jsme se tolik všude neptali..
Odpovědět
Profilova fotka
Mám toho nejúžasnějšího manžela na světě!!!! :-) Dnes uhádal s bankou, že už žádný odhadce a do konce smlouvy bude banka plnit podle rozpisu se stavební firmou na co byla hypoteční smlouva uzavřena. Hurááááá!!!!To nám ale spadnul kámen ze srdce. Museli jsme to pořádně zapít :-)
Odpovědět
@tyslici Super, vyřešili jsme to stejně..jen máme čerpání podmíněno doloženými fakturami, stavíme svépomocí:)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Obnovuji dotaz...chceme 100% - pozemek + stavba dřevostaby (hrubá přes firmu, zbytek svépomoc). Nevíte, která banka je vhodná? Děkuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@verulicek88 Známí teď žádali o hypotéku u České spořitelny a za poplatek asi 3.000 Kč mají čerpání pouze na 2x - nevím jestli s nějakým dokládáním, ale možná by šlo i čerpání najednou.
Odpovědět
@verulicek88 Ahoj, my teď žádáme u ČSOB a bylo nám řečeno, že stavba dřevostavby jde tak rychle, že dostaneme 90% částky hned na začátku, budeme posílat průběžně faktury a pak pokud to prostavíme dostaneme ten zbytek. Bereme si od nich hypo na refinanc pozemku + stavbu domu - takže něco jak máte vy :-)
Odpovědět
@littleluu9 chapu to dobre, ze si berete tedy hypoteku na 100% ? a kdyz u CSOB, tak je to u Hypotecni banky? budeme chtit taky 100% na vse /pozemek+dum/, zjistuji podminky, kde nam daji 100%, zatim mame v hledacku prave Hypotecni banku.
Odpovědět
@bubuskubus Doporučuji kouknout na stránky www.gpf.cz, kde si zadáte parametry a seřadí Vám to bankovní instituce i s úroky. Stačí pak zajít do příšlušné banky, pokud nechcete hypotéku brát přes gepard finance. Ale mají hezky udělaný ten přehled, škoda to nevyužít.
Odpovědět
@bubuskubus Ahoj, my nakonec nebudeme mít 100% hypotéku - ty procenta jsem myslela, že 90% z té částky co si bereme nám dají hned a zbytek až potom. Ale myslím si, že takto by to šlo čerpat i se 100% hypotékou :-) Zkus mrknout i na nabídku ČSOB, koukala jsem a u nich nám to vychází trochu lépe než u Hypotečky. Ale samozřejmě Hypoteční banka je super volba :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ČSOB a Hypoteční banka jsou z pohledu hypoték jedna instituce, neboť ČSOB prodává hypotéky Hypoteční banky.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?