Hypotéka v době aktuální krize

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den. Řešíte někdo hypotéku aktuálně? Mně řekl finanční poradce, že úroková sazba moc klesat nebude, že to snížení základní úrokové sazby ČNB kvůli koronaviru má spíš pomoci bankám s odklady splátek, snížení úroků krátkodobých půjček atd., ale že moji hypo 2,29 od UniCredit Bank to moc neovlivní. Co si myslíte vy nebo vaši finanční poradci? Děkuji.
Odpovědět
@kosmikos Určitě bych obešla ještě ČS, KB, RB, ČSOB, Hypo banku.
Odpovědět
@veronikaka Je to 1,6 mil., nic velkého, ono jako rozdíl ve splátce mezi 2,15 a třeba 2,00 je při splatnosti 15 let cca 120 Kč, tak si právě říkám, že to nemá cenu kvůli pár korunám riskovat zvýšení sazeb.
Odpovědět
@kosmikos A posouvat rezervaci sazby? Nevím zda by to banka umožnila. Já věřím, že to dolu ještě půjde.
Odpovědět
@veronikaka Už jsem se rozhodl, že to beru. Díky za názory.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, má někdo čerstvé informace ohledně nabízených úrokových sazeb? Děkuji 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@pajapo ono záleží jestli na novou hypotéku nebo refinancovaní. Moneta má na svých stránkách novou kalkulačku na reginancovani. Aktuálně RPSN bez pojištění 1.89
Odpovědět
@pajapo my teď bereme od UniCredit 1,89 bez pojištění, kdybychom chtěli u nich i nějaké pojištění a založili si u nich celá rodina účet, dostali bychom se na úrok 1,59
Odpovědět
Profilova fotka
@kossakowski1980 to jsem zapomněla zmínit...mam na mysli novou hypoteku
Odpovědět
Profilova fotka
@kackabis mohu se optat na výši hypotéky?
Odpovědět
Profilova fotka
@kossakowski1980 Je to opravdu na stránkách Monety? Tam jsem našel toto:
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimirsvorba ano je to tam. Na hlavní stránce dole. Skrývá se to pod projektem refinanso.
Odpovědět
@pajapo jsme v procesu schvalování: KB, 1,99 % p.a., 10 let fix, 2,01 % RPSN, čerpání zdarma, cena za aktuálnost odhadu (prohlídky) 500 Kč
Odpovědět
Článek se načítá
@pajapo bereme si 3,5mil. Máme našetřeno 570tis. + pozemek, který odhadkyně odhadla na 600tis.
Odpovědět
Aktuálně hypotéka na výstavbu u Monety 1,92 % s pojištěním, 7 let fixace. Odhad (zdarma) bídný a rozpočet spočítali na 5.500 Kč/m3. Ale i tak bereme.
Odpovědět
@cudla78 ake ste mali LTV ?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Bral ted prosim nekdo u Monety 80% ltv 10let fix? Jaky urok a rpsn? Dekuji.
Odpovědět
@vetor3x Dobrý večer, ano, 1,99% bez pojištění.
Odpovědět
@kaczaa dekuji. Myslel jsem si ze 1,99 je realnych. Muj super fin. poradce na me totiz zkousi 2,09
Odpovědět
@vetor3x Oni ale navyšovali, resp. odebírali slevu za rychlé čerpání (do 3 měsíců od podpisu hypo je třeba mít vyčerpaný úvěr), která byla ve výši 0,1%. Já mám hypo už ve schválení a garance sazby byla od 20.10. na měsíc.
Odpovědět
@kaczaa kdyz si to davam do kalkulacky v jejich aplikaci kde jsem prihlaseny tam mi tam skace taky 1,99
Odpovědět
Úrokové sazby v Monetě jsou do 80% LTV aktuálně následující: 1,99% pro 5 letou fixaci, pro 7 a 10 letou fixaci 2,09%. V případě sjednání pojištění schopnosti splácet -0,2 p.b. Nebo je také možnost si ji sjednat online https://www.moneta.cz/hypoteky/hypoteka, kdy je sazba o 0,1 p.b. nižší.
Odpovědět
Musím říct, že jsme to stihli za 5 dvanáct...podepisovali jsme v dubnu na kapotě auta. Teď byhcom hypo nedostaly, protože pracujeme oba v automotive. Úrok sice máme 2,49%, ale spousta výhod (placené odhady, zrychlené čerpání atd.). Bez poradce by jsme dostali otřesné podmínky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Ahoj, někdo kdo žádá/žádal teď v květnu, červnu? Zase to jde nahoru a známá poradkyně mě tlačí do UCB na tři roky 1,89%, raději bych zůstala u spořitelny, kde mám účet a dalších milion produktů, akorát nevím jestli poptávat další poradce, kteří by tam dokázali stlačit úrok alespoň na 2,09% nebo jestli je to utopie... díky
Odpovědět
Profilova fotka
@areka1 Tohle jsou sazby UCB od 10.6. Pokud ta hypotéka běží, snažil bych se dohodnout se stávající bankou.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?