Hypotéka v době aktuální krize

13. čvn 2021840
  • @kosmikos  Určitě bych obešla ještě ČS, KB, RB, ČSOB, Hypo banku.

• @veronikaka  Je to 1,6 mil., nic velkého, ono jako rozdíl ve splátce mezi 2,15 a třeba 2,00 je při splatnosti 15 let cca 120 Kč, tak si právě říkám, že to nemá cenu kvůli pár korunám riskovat zvýšení sazeb.

• @kosmikos  A posouvat rezervaci sazby? Nevím zda by to banka umožnila. Já věřím, že to dolu ještě půjde.

• Sponzor fóra
  • @veronikaka  Už jsem se rozhodl, že to beru. Díky za názory.

• Zdravím, má někdo čerstvé informace ohledně nabízených úrokových sazeb? Děkuji 🙂

• @pajapo  ono záleží jestli na novou hypotéku nebo refinancovaní. Moneta má na svých stránkách novou kalkulačku na reginancovani. Aktuálně RPSN bez pojištění 1.89

• @pajapo  my teď bereme od UniCredit 1,89 bez pojištění, kdybychom chtěli u nich i nějaké pojištění a založili si u nich celá rodina účet, dostali bychom se na úrok 1,59

• @kossakowski1980  to jsem zapomněla zmínit...mam na mysli novou hypoteku

• @kackabis  mohu se optat na výši hypotéky?

• @kossakowski1980  Je to opravdu na stránkách Monety? Tam jsem našel toto:

• @vladimirsvorba  ano je to tam. Na hlavní stránce dole. Skrývá se to pod projektem refinanso.

• @pajapo  jsme v procesu schvalování:
    KB, 1,99 % p.a., 10 let fix, 2,01 % RPSN, čerpání zdarma, cena za aktuálnost odhadu (prohlídky) 500 Kč

• @pajapo  bereme si 3,5mil. Máme našetřeno 570tis. + pozemek, který odhadkyně odhadla na 600tis.

• Aktuálně hypotéka na výstavbu u Monety 1,92 % s pojištěním, 7 let fixace. Odhad (zdarma) bídný a rozpočet spočítali na 5.500 Kč/m3. Ale i tak bereme.

• @cudla78  ake ste mali LTV ?

• Sponzor fóra
  • Bral ted prosim nekdo u Monety 80% ltv 10let fix? Jaky urok a rpsn? Dekuji.

• @vetor3x  Dobrý večer, ano, 1,99% bez pojištění.

• @kaczaa  dekuji. Myslel jsem si ze 1,99 je realnych. Muj super fin. poradce na me totiz zkousi 2,09

• @vetor3x  Oni ale navyšovali, resp. odebírali slevu za rychlé čerpání (do 3 měsíců od podpisu hypo je třeba mít vyčerpaný úvěr), která byla ve výši 0,1%. Já mám hypo už ve schválení a garance sazby byla od 20.10. na měsíc.

• @kaczaa  kdyz si to davam do kalkulacky v jejich aplikaci kde jsem prihlaseny tam mi tam skace taky 1,99

• Úrokové sazby v Monetě jsou do 80% LTV aktuálně následující: 1,99% pro 5 letou fixaci, pro 7 a 10 letou fixaci 2,09%. V případě sjednání pojištění schopnosti splácet -0,2 p.b.
    Nebo je také možnost si ji sjednat online https://www.moneta.cz/hypoteky/hypoteka, kdy je sazba o 0,1 p.b. nižší.

• Musím říct, že jsme to stihli za 5 dvanáct...podepisovali jsme v dubnu na kapotě auta. Teď byhcom hypo nedostaly, protože pracujeme oba v automotive. Úrok sice máme 2,49%, ale spousta výhod (placené odhady, zrychlené čerpání atd.). Bez poradce by jsme dostali otřesné podmínky.

• Ahoj, někdo kdo žádá/žádal teď v květnu, červnu? Zase to jde nahoru a známá poradkyně mě tlačí do UCB na tři roky 1,89%, raději bych zůstala u spořitelny, kde mám účet a dalších milion produktů, akorát nevím jestli poptávat další poradce, kteří by tam dokázali stlačit úrok alespoň na 2,09% nebo jestli je to utopie... díky

• @areka1  Tohle jsou sazby UCB od 10.6.
    Pokud ta hypotéka běží, snažil bych se dohodnout se stávající bankou.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat