Montovaná garáž nebo klasická cihlová?

Ahoj, řeším stavbu baráku a za barákem garáž, chci dvougaráž, rozměr garáže chci 6,5x9m, nebo mi to příjde nejlepší řešení pro mě, libí se mi montované garáže, stylem plechvá zateplená garáž s omýtkou a sedlovou střechou, nebo betonová, taky se sedlovou střechou, líbí se mi rychlost výstavby. Nebo nechat postavit klasickou cestou, projektantka mi napsala s ytonku tlouštka 300mm. Co by jste doporučily?
Odpovědět
Já mám naprojektovanou garáž 5,3 x 9 metrů z 30 cm porobetonu (Ytong, Porfix) a na střechu vazníky, sklon chci mít jako u domu, cca 27-30°.
Odpovědět
@viados, jasně ale když porovnáš cenové náklady na stavbu, tak se to moc neliší a rychlost té montované je mnohem rychlejší, tak do čeho jít, nechat udělat.
Odpovědět
@cendler Rychlejší asi ano, ale u mě garáž nemůže být celá na povrchu, bude se zanořovat do svahu, protože pozemek od cesty stoupá, takže to bude kombinace ztracené bednění + porobeton. A výraz plechová montovaná ve mě nebudí moc důvěru v trvanlivost.
Odpovědět
@viados : tak u tvého řešení to chápu, já mám pozemek rovinatý, takže řeším právě tohle, jsem zvědav jestli se ozve někdo kdo má montovanou, ono co jsem se dočetl na internetu, tak si to lidi pochvalují, jak říkám nechci plechovou jako takovou, ale plechovou se zateplením a omýtkou, z venku to je jako klasická garáž, ani nepoznáš rozdíl, pouze u garáži je plech.
Odpovědět
Profilova fotka
A má montovaná garáž nějakou výhodu oproti betonové, kterou ti dovezou již hotovou?
Odpovědět
Ahoj, zajimalo by mne, jaky mate cca na takove garaze rozpocet. Puvodne jsem mel naprojektovanou taky dvojgaraz se zazemim, pudorys 6,5 x 9,5, ale nakonec jsem postavil vse ze dreva a obe stani je jsou jen zasresene, zazemi je oblozene. Duvodem byla estetika a taky cena, neb na klic jsem mel nabidky kolem 400. Vysledna cena na klic cca 150.
Odpovědět
@olomonteum Můžeš dát prosím fotku toho přístřešku na auta, syn bude chtít za chvilku taky střechu nad autem, měl jsem vystavět patrové podzemní garáže, bude to už čtvrtý auta a jestli si přivede nevěstu, tak pátý,to už dodělám jenom pneuservis a myčku a bude to komplet...☺☺☺
Odpovědět
Profilova fotka
@cendler mohu se zeptat jestli jste už našel nějaké řešení? Manžel uvažuje také o betonové garáži v rozm. do 25 m2 (asi 6mx4,2m) a stále váháme jestli tu betonovou nebo si postavit svépomocí. Neznáme nikoho kdo by betonovku měl, kdo by shrnul pro i proti :-)
Odpovědět
Osobně bych šel do klasicky cihlové varianty.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomos A je pravda že do 25m2 bychom nemuseli mít ani ohlášku ani povolení? Ale jen územ. souhlas? Jde mi o to jestli musíme mít na garáž do 25 m2 projekt i když si ji manžel bude stavět sám... Díky za radu
Odpovědět
Ten územní souhlas se musí dát na stav.úřad nebo stačí na obecní úřad?
Odpovědět
my máme garáz z betonu a je to v pohodě. Ale mám zatím bez vytápění.
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Obnovuji diskuzi, nerozhodoval se ještě někdo další? Případně s jakýma firmama máte dobré zkušenosti? :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@plechanec Taky to tak mám. Z betonu a bez vytápění. V nejhorší zimě tam zapnu přímotop a to stačí. Přece jen to není na běžné trávení času. Teď spíš řeším osvětlení. Teď tam mám provizorní žárovky, ale něco výkonnějšího co mi dobře osvětlí celou garáž. Asi něco takového http://www.luxo.cz/stropni-svitidlo-i... možná ještě výkonnější. Záleží jestli budu dávat jedno nebo dvě. Ale asi dvě slabší.
Odpovědět
@spike1 a proc tak silene drahou? Normalni zarivka prachotes stoji cca 450 kc - vymenis starter za ledkovy, das tam LED trubici za 150,- a jsi na cca 800,- kc za svetlo a tim, ze se ti tam nema co pokazit oproti teto...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?