Jaké zvolit zabezpečení domu?

Ahoj, chtěla bych se zeptat ohledně zabezpečení domu a poprosit o nějaké typi a vaše zkušenosti, co by v domě nemělo chybět ? Docela uvažuji nad detektorem kouře a pohybovým čidlem, ale nevím jestli to není zvytečné vyhazování peněz.
Odpovědět
Profilova fotka
Detektor kouře musíte mít povinně, jinak nezkolaudujete ;-)
Odpovědět
@jolula Zkuste se podívat na GSM SX Platinum duo na SIM kartu - k tomu čidla pohybová i magnetická (na okna či dveře) a i detektor kouře. Čidla můžete kdykoliv dokoupit. Vše celkem za několik tisícikorun (kolem 5 000 Kč), dle mého názoru plně dostačující. Samozřejmě, že existují i dražší či značkovější alternativy, ale to je pak už na Vašich preferencích. Když si ještě dáte na domek IP kameru (cena 3 - 5 tis. Kč, zapojení mimo alarm), máte i monitoring okolí.
Odpovědět
Pripadne bych kouknul na iGET M2B nebo novější M3, který ma podporu výrobce a aktualizace. Jinak je to stejná cina jako od Lukoida, ale alespoň se prodává na všech eshopech a doplňky koupíš take všude. Pokud chceš investovat vice, tak určitě Jablotron, který je proti zminenym sranda alarmum skutecne zabezpeceni.
Odpovědět
Profilova fotka
@jolula mam na kazde strane domu srsni hnizdo, celkem to funguje :-D
Odpovědět
@geodett ..já měl jen na straně do ulice... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Detektor pohybu nemusí být vůbec od věci, záleží kde bydlíte a pokud je třeba nutné nějaké lepší zabezpečení? Pokud je tam větší šance na vykradení, tak bych to probral asi s někým, kdo se v zabezpečovacích systémech vyzná. Jinak bych to viděl asi na psa :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett A dá se to vypnout při příchodu? A v případě zloděje, nebude to vyhodnoceno jako nepřiměřená obrana? Kdysi jsem měl tento problém se zlodějem a našimi psy. Nikdo nebyl přes noc doma a jeden spoluobčan se rozhodl, že dům raději zkontroluje. Skončilo to tak, že naši pejsci ho zahnali do svého kotce a hlídali ho tam až do rána. Myslím, že ho to odnaučilo chodit krást v lednu.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@jolula budete mit doma bezdratovy system z-wave na home automation? pokud ne, je to zbytecnost podle hodnoceni v d-testu velmi dobre detektory koure jsou od Elektro Bock - LX738 pokud chcete standalone (navic se daji propojit mezi sebou, takze kdyz jeden vyhlasi poplach, houkaji vsechny. Sam jsem je pouzival, nze jsem presel na komplexni reseni od Jablotron, kde je mam zapojene k ustredne s dalkovym prenosem poplachu na PCO. v tech testech jablotron tenkrat vyhral , ale chce to propojit s alarmem ja-100. jinak taky nemaji smysl
Odpovědět
Taky máme detektor kouře a taky jsem toho názoru, že by to mělo patřit do povinné výbavy. Pak vím, že ještě bezpečnostní zařízení dělá fibaro. Kolegyně z práce od nich má čidla na okna a dveře a s tím je teda spokojená.
Odpovědět
Za mě bezdrátový Paradox GSM alarm.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
Detektor kouře, magnety v oknech a dveřích a pohybová čidla v každém pokoji. Myslím že s Jablotronem neuděláte chybu.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@silvous06 wtf od kdy dela fibaro zabezpecovacky? Ty jeho “motion senzory” jsou detske hracky. Jako doplnek k home automation na hrani dobre ale se zabezpecovackou to nema nic spolecneho. A jestli sis zalozila profil jen kvuli propagaci tak jsi na spatnem webu (prazdny fotoblog, registrace pred par dny, jediny prispevek do fora od zalozeni,a jeste uplne mimo)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenouch3 detektory koure narizuje zakon. Jake detektory plynu mas na mysli a proc?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?