Dýhované interiérové dveře. Lze je dodatečně natřít?

Měla bych dotaz ohledně barvy dýhovaných iteriérových dveří. Zvolili jsme javorové dveře s tím, že jsme chtěli, aby se barevně co nejvíce podobaly laminátové plov. podlaze (javor) a schodům (javor). Podlaha a schody k sobě ladí barevně perfektně - jsou světlé s narůžovělým nádechem, bohužel dveře jsou sice světlé ale spíš nažloutlé. Poradíte mi někdo, jestli je možné dveře dodatečně natřít nějakým tónovaným lakem nebo upravit jinou metodou? Nerada bych je zničila, protože se mi jinak moc líbí, ale prostě to není na 100%. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
museli by ste si dať prebrúsiť lak a jemne dyhu primoriť. ale je to piplačka. bolo by to celkom nákladné a záruka, že sa z odtieňom trafíte (resp. stolár, ktorý by to robil) presne, žiadna.
Odpovědět
Tak toho jsem se bála. :-| Kolik přibližně znamená nákladné?
Odpovědět
Profilova fotka
pri použití elektrických brúsok by hrozilo prebrúsenie dyhy, takze by to podla mna bola z velkej casti rucna praca (aj ked javor nema zase az taky porovity povrch ako napr dub - v tomto pripade nastastie). ked ratam, ze jedny dvere by sa brusili 2-3 hodiny (mozno sa mýlim, teraz to iba z brucha strialam, ale ručné brúsenie je naozaj náročné) a vynásobim x 200-300 sk, len za vybrúsenie jedných dverí mi to vychádza 400-900 sk. a to este nerátam brusný papier, moridlo, nový lak ...... ehm
Odpovědět
Broušení bych fakt neriskovala. Myslelaj sem si, že se to prostě dá přetřít nějakým lakem s pigmentací. Ale asi to nepůjde...
Odpovědět
Profilova fotka
všetko ide. ale je otázka, za akú cenu a aká je šanca na úspech. ak by sa dával lak na lak, bola by pravdepodobnost trafenia rovnakeho odtienu minimálna. nehovoriac, ze lak postupom casu aj tak trosku zmeni farbu
Odpovědět
Přidala jsem do alba fotku.... abychom věděli, o čem se bavíme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Antibes, ta fotka je sice malinká, ale mě ty barvy připadají v pohodě. Měla jsem podobnej problém, pořád jsme řešili, aby dveře (máme taky dýhované) ladili k plovoučce a můžu ti říct, že když se potom do místnosti naskládá nábytek, tak jemný barevný rozdíl mezi podlahou a dvěřma se úplně ztratí. Jaký plánujete nábytek? Asi světlejší barvu, že??
Odpovědět
sunflower2: No teď právě vůbec nevím jak dál s nábytkem. Asi nejspíš bych šla do nějaké středněhnědé barvy (asi jako jsou okna). Ale docela se bojím, jestli se trefíme, aby tam těch odstínů dřeva nebylo už moc. Možná, že by nebyl špatný bílý nábytek, nebude ho tam moc , TV stolek, konferenční stolek a nějaká polička a pod schody jsem chtěla mít knihovnu. Jinak kuchyně bude taky bílá.
Odpovědět
Jestli máte někdo nápad, jak ten interiér "zachránit", sem s tím, nebráním se ničemu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja by som praveze isiel do tmavsich farieb vychadzajucich z odtienov podlahy. kedze podlaha je bledsia, dvere su bledsie a davat tam dalsie bledsie nabytkove prvky? ak sa netrafa ani tie v odtieni potom to bude uz uplne mimo
Odpovědět
tomec: Tak to si představuju stejně, okna jsou tmavšího odstínu, který koresponduje s podlahou, takže asi se dám touto cestou. Snad se mi povede takový nábytek najít.
Odpovědět
Profilova fotka
jasne ze sa podari. treba hladat hladat a hladat :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Myslím, že "zachránit" není to správný slovo, interiér vypadá moc hezky, chce jenom doladit ;-) Tmavší odstíny budou fajn, držím palec :-) Určitě se potom pochlub s výsledkem..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?