Dodatečná montáž interiérových rolet do překladu

Dobrý den, nevíte prosím někdo, zda je možné nějak nenáročně instalovat rolety do stavajícího překladu?
Odpovědět
Asi nejak nechápu dotaz, ale v životě jsem neviděl interiérove rolety v překladu. Interierove latkove rolety můžete dat NA překlad nad okno, klasika na hmozdinku, ovládání řetízkem. Případně je možná montáž do stropu. Montaz na křídlo okna nedoporučuji, nabal pak vadí. při otevírání okna. Do překladu se dávají venkovní hliníkové rolety, s tím, ze musí byt instalován systémový roletovy překlad napr. Heluz.
Odpovědět
@bayt do ne, ale standardně se instalují na. Tak to máme my. Trochu to ubere z výšky okna, ale jinak to ničemu nevadí.
Odpovědět
@kekita prosim, nemate foto? 🙂
Odpovědět
@bayt mám, ale jinak je to takhle udělané pomalu na každém druhém starším baráku
Odpovědět
Aha tak jsme doma, takže se nejedna o interierove rolety do překladu, ale exteriérové rolety NA nebo POD překlad. Jak říkal Nárožný v jedné komedii : “formuluj přesně”😁 V tomto případě lze nainstalovat ext. rolety, ale box bude zasahovat do pruhledu- viz. foto výše. Velikost boxu záleží na výšce okna. Důležité je aby nebyl zaomitly cely rám okna, vodici lišta se kotví do rámu a má 53mm ( podle výrobce), z čeho je překlad je jedno, do něho se nekotvi, roleta je samonosna Elektro musíte dostat napr. z nejbližší zásuvky (pokud nebi někde krabice u okna).
Odpovědět
@wries Ne, samozrejme ze DO prekladu. Do prekladu lze montovat i interierove prvky...jen sme na to asi mysleli pozde.
Odpovědět
@bayt nevím, jestli tu nebudu psát blbosti a jestli myslíš toto. Máme venkovní rolety, ale při stavbě to nedošlo ani staviteli, ani dozoru a dali nám klasické překlady Ytong. Pak přišel problém, že máme rolety a jak vyřešit ať po montáží rolet nevzniká tepelný most. A hlavně, jak uchytit vodící lišty do rámu oken. Máme podomítkové. Mezi kastlik a překlad dali pir panel (kvůli tepel. mostu) a aby se mohly uchytit vodící líšty vyřešilo se tak, že se mezi rám a okno dal plechový profil natřený v barvě rolet a je trochu zapuštěný. Normální člověk nepozná, že to tam je a nemá to tak být. Ale vím, že ty jsi estét a stavbu jsi dlouho řešila, tak to asi nebude řešení pro tebe. Nám s manželem to nevadí. Vše funguje jak má, v zimě nám na překladech nic nekondenzuje (z toho jsme měli strach). Zatepleno máme ještě 20cm polystyrenu. To jsem museli zvedat, kvůli většímu kastlíku na franc. okno. Původně mělo být jen 15cm polyst.
Odpovědět
@bayt
Odpovědět
@candat hele to vypada super! ja to resim smerem do interieru, asi nam to v projektu uteklo..ted mame kaslik schovanej ve stropu a hadam asi jinam dat uz nepujde..vymena prekladu by byla na komplet reko
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?