Mate taky takovy nervy z rekonstrukce a zarizovani?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
zakladam tuhle diskuzi pro vsechny co se chteji podelit o ten blazinec s prestavbou,stavbou ,rekonstrukci atd....Taky mate takovy nervy? Ja zacinam mit pocit,ze co firma to naprostej amater...jen tak na ukazku...Kupovali jsme sprchovy kout v jedne firme vanicku a ty dvirka. Zabudovali jsme vanicku a asi po mesici jsme se teprve dostali na pridelani dvirek. Jaky byl nas udi kdyz jsme zjistili,ze vanicka ma uplne jiny rozmer nez ty dvirka.Vyreklamovali nam to,ne,ze by se nejak omluvili s tim,ze ten rozmer co potrebujeme uz se nedela.tak jsme schaneli ty dvirka,nakonec se sehnaly,ale ty nervy. Pak prijeli namontovat kuchyn.Dle planu do ni mela prijit mycka,jenze ten borec co ji navrhoval,to nejak blbe promeril,a mycka se tam nevejde.Musela se teda namontovat cela kuchyn uplne jinak,aby to vubec nejak vypadalo,s tim,ze se dokoupi jina skrinka aby tam nebyla mezera.Mohli jsme sice kuchyn neprijmout,ale ja uz jsem bez kuchyne 2mesice-bez sporaku-tak jsem si dalsi 2mesice s malym ditetem nemohla predstavit.Mycka teda bude v koupelne vedle pracky,nastesti se tam vejde.Koupelna je velika. Nebo treba svetla mame v obyvaku tri,mely byt do trojuhelniku,a mi si pozde vsimli,ze ty cvoci je sice udelali do trojuhelniku,ale z jedne strany je to od okna asi pul metru a z druhe skoro metr a pul,vubec to neni na stredu.. A takhle bych mohla pokracovat....Jaky mate zkusennosti vy,holky?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj stavitelky,mate muj obdiv,nestacim zirat jak dokazou byt zeny tak prakticke a gratuluji vsem k jejich trpelivosti,vytrvalosti...je to proste chvalihodne.ja s pritelem zatim jen o pozemku a stavbe mluvim a nad jeho nazory uz vybuchuji predem.bojim se vseho co pride a nejvic toho,ze se i kuli neshodam rozejdeme.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky,já si říkám NEZNÁLEK. :-) Můžete mě říct jak se může dlouho svépomocí stavět nový domek?
Odpovědět
Profilova fotka
maja27 - svojpomocne sem tam s partiou murarov, vezbarov....? bratovi to trvalo zhruba dva roky - musel, lebo mal pôzicku z ŠFRB a do dvoch rokov musel skolaudovať
Odpovědět
Profilova fotka
maja - my stavíme svépomocí, což u nás znamená přítel, jeho táta + ne vždy můj táta a brácha, trávíme tím víkendy a odpoledne, začali jsme loni v červnu a doufám, že letos na zimu budeme bydlet :-) přes zimu jsme si dali přestávku, skončili jsme v polovině prosince a opět jsme začali až 20.2., kdy nám namontovali okna jinak kromě střechy jsme si zatím všechno udělali sami a občas jsme na pomoc povolali bagřík, jinak kromě topení to snad sami zvládneme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My sa chystáme prerábať taktiež svojpomocne, pokial to bude možné.kedže máme v rodine elektrikárov, vodára a zatial zdravé ruky našich otcov a naše ;-) potrvá to možno dlhšie, ale verím že výsledok bude stáť za to. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji všem za odpovědi,zatím řešíme pozemek jestli nam ho vubec prodaji(je víc zájemců a chtějí to rozlosovat obalkovou metodou-samozřejmě kdo dá víc bude mít štěstí,jenže to my si moc dovolit nemůžeme) fsvojap:tak to jdete už do finale,gratuluji;-)
Odpovědět
Profilova fotka
maja - do finále ještě hodně daleko, ale snad budeme letos do zimy bydlet :-) ještě že v naší obci prodávali pozemky za jednotnou cenu 400Kč/m2, při obálkové metodě, by jsme se asi taky nechytali
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap-tady je m2 za 5oo,- je to nejnišší částka kterou jsme během dlouhé doby našli.Měli jsme fakt radost,ale bohožel né dlouho ;-( .jak velká parcela je?můžu se zepta jak to stavění vychází finančně?máme z toho trochu strach.pujčí nám totiž max.1,7mega
Odpovědět
Profilova fotka
maja - my máme asi 1013m2, nepamatuji si to přesně my jsme si půjčovali 1,6mil, máme uzavřenou hrubou stavbu (tj. včetně střešních oken, klas.oken a dveří, teď už máme krov i zateplený orsilem, stavěli jsme z termů 36cm, na střechu jsme dávali Tondach (asi nejdražší krytina), okna máme dřevěná v trojskle... zatím jsme proinvestovali polovinu úvěru, teda polovinu jsme už prokázali Pyramidě ve fakturách, ale ještě máme nějakou hotovost, moje výplata chodí na stejný účet jako peníze z banky a moc z něho nevybírám, takže ještě budeme moc utratit cca 1mil u pyramidy ručíme nemovitostí (nejdřív jen pozemek, teď už i rozestavěná stavba), Pyramida nám posílá vždy před 80% z částky, kterou stanoví odhadce
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap-tak to není zas tak finančně náročné,to by nám mohlo stačit 8-) .Tady ten pozemek má 6oom2.Prosím,prosím,měla by jsi nějaké foto bomečku??Já tím prostě šíleně žiju,pořád na to myslím-kdyby to vyšlo,jak by to vypadalo,prostě pořád sním.Teď jsem nemocná a už si připadám jak blázen,všude katalogy,všude návrhy,pořád na internetu...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, tak po delší odmlce se zase hlásím. a jsem celá veselá. v pondělí nám dovezou koberce (mmch. taky o 3 týdny později 8-( ). takže příští týden se zřejmě přestěhujeme. :-D a domeček si náš pořád hýčká. máme tam zahrádku po původních majitelích. a pořád nám něco kvete. teď jsem v rodině vyhlášená pěstitelka-zahradnice :-D :-D :-D . chtěli jsme zahrádku hned předělat, ale teď jsme změnili názor. minimálně rok ji necháme. předělat to můžeme vždycky - co bysme taky na starý kolena dělali, že? :-D :-D
Odpovědět
caute, tiez prerabeme stary domcek a chcela by som sa vas spytat, ci niekto nepozna nejaky program, kde by som si mohla nakreslit vlastny projekt. dakujem
Odpovědět
Článek se načítá
myslim vonkajsiu fasadu okna, strechu a tak. Este raz vam vopred dakujem.
Odpovědět
připojuju se k tématu, pač rekonstruujeme byt. Podlahy a kuchyňská linka už je hotová, jakž takž i záchod a koupelna ale i tak toho ještě zbývá mraky. Zadní stěna do stoupačky, skříňky a doplňky v koupelně zatím veškeré žádné, ještě nám nedodělali lišty na podlaze a nemůžem je k tomu donutit a o těchto svátkách nebo nejdéle o příštích 8.5. se musíme stěhovat, pač současný byt musíme vrátit. Do toho zařizuju svatbu a 13.6. se bereme. hrůza. Už aby bylo vše hotovo.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak my mame dalsi lahudku, nova vana je asi spatne nainstalovana a porad nekde tece a uz se pod ni propada podlaha do garaze 8-(
Odpovědět
ahoj holky, taky se chystame prestavovat, andry ten program by zajimal i me ;-)
Odpovědět
Ahojky všichni, my máme rekonstrukci zasebou. Škoda, že jsem na tyhle stránky nepřišla dřív, byla bych zde deně. Řeknu vám, byli to nervy, ale závěr je super. Nejhorší na tom všem bylo dostat řemeslníka na místo. Přeju všem hodně sil a HLAVNĚ - vše špatné reklamujte!!!! PLATÍTE ZA TO!!!! :-D
Odpovědět
Dobry den.mame byt 4 plus 1 a chteli bychom si ho zrekonstruovat tak se chci zeptat kolik tak stoji architekt k navrhnuti a jak to chodi jestli se pocitaji penize na jednu mistnost ci na cely byt ...dekuji
Odpovědět
No na tuto diskusiu uz koukam dosti dlouho :) ale az teraz som v koncoch. My sme prerabali pocas mojej tehu nas 1 izbovy bytik a este som v nom aj byvala nostrasne a teraz prerabame svojpomocne dom a ide to velmi pomaly. manzel je na tom sam akurat svokor vela pomaha ked ma cas. Ale ja s malym si to uzivame :( stale nie je muz doma. posledne roky sa takto teda trapime. Nanestastie sme este odstupili od zmluvy pri predaji bytu kvoli tomu ze nedostali ti nasi uver "asi" tak nanovo ideme zhanat kupcu. penaze su uz ani neni a v dome sa ma pokracovat. No nervicky pracuju riadne :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Ahoj všem, zařizujeme si povolení pro roubenku, máte někdo zkušenosti s výstavbou? Firmu vybíráme z www.profiportal.cz, který je zaměřený na dřevostavby. Máte s některou firmou tam uvedenou zkušenosti? Nela
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, nečítam celu diskusiu, to by sa mi zatial zobudil malý, tak len tak letmo. dufam že sa čoskoro ku vám pridáme, kupujeme starý domček a ideme prerábať... o držku je, že zatial budeme musieť bývať u našich, lebo musíme predať byt,aby boli peniažky. čo myslíte, za kolko dlho sa asi dá stihnuť kompletná rekonštrukcia domu (zo všetkým- strecha, podkrovie, kurenie, rozvody... no skrátka zostanu mury a priečky vo vnutri aj to nie všetky). aby som sa vedela pripraviť na to, ako dlho asi budeme musieť zostať u rodičov :-|
Odpovědět
matar, tiez ideme prerabat komplet ako vy :-) dokonca este k tomu aj pristavbu, neskor aj garaz.. skratka vsetko co sa da... s tou pristavbou zacneme teraz (zaklady) ale naozaj zacneme buduci rok na jar, hned ako sa bude dat ... no a take prianie je to stihnut za ten rok :-) takze keby byvame uz na vianoce tak sme radi, ale myslim ze to bude dlhsie.... takze minim. rok ratajte... zalezi aj aky velky to mate dom, dostupne peniazky, ludia kt. vam budu pomahat, pocasie.. no proste je toho vela... :-| inak tiez som z bn ;-)
Odpovědět
ahoj. no my sme prerabali podkrovie,a to bola sranda :-D kedze sme tam aj byvali .mali sme jednu miestnost aj to nie celu len tak 2/3 obitu igelitom a dookola bordel,strecha dole a aj zaprsalo...no teraz sa usmievam ,ale vtedy mi nebolo vsetko jedno.teda byvat a prerabat je najvecsia "somarina" aku som kedy urobil,aj ked teraz je to parada...no uz nikday bviac :-) nastastie to bolo do 2 mesiacov skoro komlet hotove uz len dorabky ,drobnosti ;-) .keby mi dnes niekto povedal pod ideme prerabat tak ho poslem kade laksie :-D takze vsetkym co sa na to chystaju prajem hlavne pwevnaaaaa nervy ;-)
Odpovědět
matar, myslím, že sa do dá stihnúť tak do plo roka, ak pritom aj chodíte do práce a robíte si to svojpomocne. My sme koncom júla začali s búraním a budúci týždeň sa definitívne nasťahujeme, s tým, že poschodie je síce hotové, ale steny sú zatiaľ len na bielo (už som nemala chuť vyberať farby) a horná malá kúpeľka ešte nie je hotová. Ale na prízemí už je na komplet všetko. Akurát že my sme nemenili strechu, lebo máme plochú. A takmer všetko sme si robili svojpomocne, okrem elektriky a kúrenia.
Odpovědět
martinema: citam ze prerabame asi rovnaky dom a taktiez ako vy svojpomocne po veceroch a vikendoch sam manzel a obcas ak moze aj moj otec. Ale my sme tead na zaciatku kurenie za nami a teraz sa robi kupelka tu nam robia majstri. My prerabame zatial len prizemie 2+1 steny uz ako tak mame len cakame na kupelnu a potom sa osadi dlazba v chodbe a podla toho budeme vyrovnavat izby do roviny. Su to riadne nervy ale uz sa neviem dockat. Gulate roha krive steny, vsetko zrovnat a to je fuska.....Kuchyna sice pride az zaciatkom novembra ale hadam to stihneme do &vianoc :-D . m& byvame u svokry :-p tak ja sa chcem uz nastahovat i ked bez kuchyne...uz to volajako vydrzime aj s plotenkou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hviezdička kde idete prerábať, v BN? my ideme cez rôzne firmy, svojpomocne nemáme s kým. máme ale šťastie, lebo muž je stavebný inžinier, tak má kontakty na nejaké firmy, ktoré nám tam nabehnu. do polky novembra by sme mali mať hotový projekt, potom stavebné povolenie... ak bude teplá zima, chceli by sme začať čo najskôr. podkrovie zatial len vytiahneme veniec, strechu a okná, dotiahneme trubky a robiť ho nebudeme, tam chceme len izby pre deti ked trochu vyrastú, zatial budu mať izbičku dole. u našich sa nasáčkujeme do 3-izbáku do jednej izby, bude to o držku, ale nejako vydržíme ktorá položka vás vyšla najviac? teda okrem strechy a okien. kurenie? muž chce solár, ale zatial len predprípravu, panely sa daju dať dodatočne,ked budu peniažky
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Ahojky, taky rekonstruujeme domeček. Tedy tříposchoďový dům (4 ložnice, obývák s kuchyní, koupelny, sklep...) Začali jsme v roce 2002 svépomocí (tatínek), teď to po něm s maminkou doděláváme. Zjišťujeme postupně, že ženské jsou skvělé pracovnice. Není nad dobrý pocit, když si sami uděláme sádrokartovnové stropy, obrousíme parkety, pověsíme poličky do koupelny. :-) Už finišujeme naštěstí. Ufff. Těch starostí - na zednické práce jsme měli firmu a dost jsme je museli hlídat, stavební dozor nestačil. Pořád opakovat, že to chci takhle a takhle, i tak něco zvorali (když třeba udělali základní betony vyšší a museli usekávat, aby se tam vešla dlažba. :-| Ale ty starosti stály za to.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak je super, že sa presúvate do ciela. Určite ste si užili ;-)
Odpovědět
Užili jsme si dost, hlavně když jsme něco vymysleli a přišli řemeslníci nebo dozor a že je změna a musí se to upravit. Někdy i během chvíle, nebyl čas něco promýšlet... To byly horké chvilky. :-) Nakonec vše dobře dopadlo. Dneska mám hrozně dobrý pocit, když si uklízím kartáček na zuby na poličku, kterou jsem si sama navrtala do zdi. :-D Uvaření, uklizení atd. je na chvíli, ale na poličku a jiné budu koukat leta a budu vědět, že je to moje práce. :-) Teď mě čeká druhá rekonstrukce přítelova domečku. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
gagy, hoď nejaké fotečky, nech pokocháme naše očká :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?