Mate taky takovy nervy z rekonstrukce a zarizovani?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
zakladam tuhle diskuzi pro vsechny co se chteji podelit o ten blazinec s prestavbou,stavbou ,rekonstrukci atd....Taky mate takovy nervy? Ja zacinam mit pocit,ze co firma to naprostej amater...jen tak na ukazku...Kupovali jsme sprchovy kout v jedne firme vanicku a ty dvirka. Zabudovali jsme vanicku a asi po mesici jsme se teprve dostali na pridelani dvirek. Jaky byl nas udi kdyz jsme zjistili,ze vanicka ma uplne jiny rozmer nez ty dvirka.Vyreklamovali nam to,ne,ze by se nejak omluvili s tim,ze ten rozmer co potrebujeme uz se nedela.tak jsme schaneli ty dvirka,nakonec se sehnaly,ale ty nervy. Pak prijeli namontovat kuchyn.Dle planu do ni mela prijit mycka,jenze ten borec co ji navrhoval,to nejak blbe promeril,a mycka se tam nevejde.Musela se teda namontovat cela kuchyn uplne jinak,aby to vubec nejak vypadalo,s tim,ze se dokoupi jina skrinka aby tam nebyla mezera.Mohli jsme sice kuchyn neprijmout,ale ja uz jsem bez kuchyne 2mesice-bez sporaku-tak jsem si dalsi 2mesice s malym ditetem nemohla predstavit.Mycka teda bude v koupelne vedle pracky,nastesti se tam vejde.Koupelna je velika. Nebo treba svetla mame v obyvaku tri,mely byt do trojuhelniku,a mi si pozde vsimli,ze ty cvoci je sice udelali do trojuhelniku,ale z jedne strany je to od okna asi pul metru a z druhe skoro metr a pul,vubec to neni na stredu.. A takhle bych mohla pokracovat....Jaky mate zkusennosti vy,holky?
Odpovědět
1
103
104
Profilova fotka
server3> ono ne kazdy, kdo potrebuje postavit nebo zrekonstruovat bydleni, je remeslnik jako ty, stavi i lidi, kteri ty profese proste neovladaji, pak rada, ze nejlepsi je udelat si vsechno sam, je dost na prd 8-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Ahoj holky, co obnovit téma?Určitě se najde někdo kdo se nervuje?:)
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny Ahoj, musím říct, že už od prosince bydlíme a co se týče nervů a stresů - čekala jsem to horší. Bylo pár chvil, kdy jsem měla tlak snad 200 a dostat se mi ten či onen dělník pod ruku, asi ho umlátím lopatou, ale všechny "zádrhely" jsme nakonec vyřešili naprosto bravurně a k naší plné spokojenosti. Dneska už se těm největším kiksům můžeme i zasmát.
Odpovědět
Profilova fotka
@duckie No tak to doufám, že nám to takhle bude připadat taky. A snad hodně brzo. Teď řešíme okna a pokud to nedopadne tak jak má tak asi budu lopatku taky muset použít:)
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny Okna byly v pohodě...celkově byl vlastně problém s pokrývačema a pak už jen detaily v podobě dlouhýho čekání na vyjádření od inženýra ze Zelená úsporám, jak musí být tlustá vata na zateplení a takový ty "detaily", co pak budou ovlivňovat celej život.
Odpovědět
Profilova fotka
Dokáže mi, prosím, někdo z Vás aspoň přibližně říct, kolik může stát vypracování projektu a statistický výpočet od autorizovaného inženýra pro potřeby stavebního povolení? Jedná se mi o to, že jsme koupili byt s tímto půdorysem - http://imageshack.us/photo/my-images/... a chtěli bychom tam udělat menší změnu - mezi obývák a kuchyni probourat dveře (zásuvné do pouzdra) a o chodbičku do kuchyně zvětšit koupelnu.. Nejedná se o nijak zvlášť velké zásahy, stěna mezi kuchyní a obývákem snad ani není nosná (nevím, jak se to zjistí, ale je to tenká, tuším 12 cm příčka), ale jedná se o změnu dispozice a na to už je prý potřeba stavební povolení.
Odpovědět
Potřebovala bych poradit jakou směs koupit, abychom mohli vydláždit kousek 60x40 cm místo staré špajzky. Je tam staré lino, tak to strhneme, a co dál? Nějak vyčistit, nebo na to hned dát dlaždice?
Odpovědět
@raffaelo Taky zorvna děláme rekonstrukci bytu :-) Máš moc hezky dispozičně řešený byt, líbí se mi ;-) My jsme taky řešili obklady,ale do kuchyně na zeď, myslím, že to musíš určitě vyčistit, odstaranit zbytky lepidel apd.,pak by bylo dobré podívat se, zda máte ten kousek v rovině a nemáte tem nějaké díry apd., změřit vodováhou, pokud ne používá se tzv. nivelační stěrka (hmota), ale měl by ti to asi udělat někdo, kdo už s tím pracoval, protože se to natahuje a chce to trochu šikovnosti,ale podle fotek jsem se dívala,že to zase není takový velký kus,tak by jste to možná zvládli i svépomocí.Pokud to máte rovné a čisté, tak se používá lepidlo na kachličky, kupovala jsem to ve stavebninách. Mě dělal kachličky taťka, je zedník, takže jsem s tím neměla moc starostí, jen mi řekl co mám koupit. Můžu se ho zeptat, co se dává na dlažbu a pak ti třeba písnu do IP jestli chceš ;-) ale možná to bude to samé. Jinak jen by mě zajímalo, jak to že jsme měli tak zaplísněnou špajzu ? :-p To je panelákový byt že ? Jste zateplení ? My totiž utekli z nezatepleného paneláku s plastovýma oknama, do zatepleného, protože, se nám dělala podobná mňamka v kuchyni ]-( :-p a v rozích pokojů, takže jsem šťasná, že se stěhujem 8-)
Odpovědět
@spimira To by jsi byla moc hodná, kdyby jsi se zeptala. Až strháme lino a odstraníme lepidlo, tak zjistí, jestli to je rovné, nebo ne, ale doufám, že to rovné bude, takže bude stačit dát jen dlažbu :-) ale určitě se tatky zeptej a pak mi dej vědět do IP. ;-) Zatím nevíme jak to, že ta špajz byla tolik zaplísněná, ono se tam teď půl roku nebydlelo, tak se ani nevětralo, a jestli se tam vlhkostí udělala plíseň, nebo tam zateklo někudy.. zatím vůbec netuším. Ale přítel říkal, že se jim také plíseň ve špajzu dělala, a to nemají plastová okna ani zateplený barák. Tady plastová okna jsou, zatepleno zatím ne, to se plánuje udělat letos. Tak se necháme překvapit, ale tu starou špajz tam dávat nebudeme, takže tam bude volný prostor, tak by se už plíseň dělat nemusela. Uvidíme, jak to bude vypadat dneska, vystříkali jsme to včera Savem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hlásím se do klubu. Rekonstruujeme byt, financovaný to máme z hypotečního úvěru, takže vše, co chceme proplatit, musí udělat firma. Vybírali jsem asi z šesti firem a zřejmě špatně :-| Pracovat začali se zpožděním, pak tam v týdnu, kdy byly státní svátky nepřišli vůbec. Dnes mi manžel volal, že přijede později, protože musí koupit igelit a zakrýt nová okna, protože umělci začali dělat omítky okolo a nezakryli nic ]-( Máme jediný štěstí, že máme dobrou smlouvu, kterou nám sestavil právník a pokud nedodrží termíny, budou platit penále + záruka atd. Ale teď se zase bojíme, aby to neodflákli, prptože jsou ve skluzu. Chci najmout stavební dozor, aby je aspoň trochu pohlídal, protože my tomu bohužel ani jeden moc nerozumíme... Tak snad někoho takhle narychlo splašíme.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 4 letech
Profilova fotka
]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
:-N
Odpovědět
Profilova fotka
:-D
Odpovědět
Profilova fotka
|-|
Odpovědět
Profilova fotka
x-)
Odpovědět
1
103
104
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?