Podkroví

3. říj 202040

Dobrý den,
Prosím máte někdo zkušenosti s podkroví..? S manželem budeme rekonstruovat, nebo spíš dělat podkroví. Od června se řeší jen papíry. Manžel říká, že do května bydlíme.. Mě už to pořád nebaví jak se to táhne.. Budeme tam mít 4kk klasicky zařízený vrh. Střecha je nová, navýšení nedělame.. Budeme dělat podlahu, zdi že sádrokartonu. Okna a tak dále.. Prosím má někdo zkušenosti s podkroví? Je říjen a ještě jsme se stavbou nezačali, je nějaká naděje to cca za 8 měsíců stihnout.? Se vším všudy?
Děkuji moc za odpověď

  • @verunka989  Pro vaše uklidnění naše papíry jsou na úřadech už od prosince. Máme to sis složitější, protože chceme udělat do stávající střechy velký 5m vykýř přes 2 pokoje, ale do jara bychom chtěli také bydlet. Zatím se věnujeme přípravným pracím, které jdou udělat i bez povolení 😉🙂 Do května se to určitě zvládnou dá, jen pak bude muset člověk víc zabrat

  • Jednoznačně se to stihnout dá. Předpokládám, že někdy okolo listopadu - prosince dostanete povolení. Podkroví pak jde rychle.Dům trvá déle. (dělali jsme oboje). Vaše čekání na povolení je opravdu běžné. Stěny ze sádrokartonu jdou rychle, pak je delší to tmelení a broušení. Počítejte tak měsíc. (vždy po práci a o víkendu) Podlaha z OSB není také nic náročného, nejdéle trvá rošt. Na tu počítejte tak 2 týdny. Týden na malování. Kuchyň tak týden. Koupelna týden. Střešní okna jsou namontovaná během 1 - 2 dnů. Květen je rozhodně naprosto reálný. V nejhorším dveře dorazí později.

  • My mame podkrovni byt. Puvodne to byla puda, delali jsme vestavbu. Do krovu a krytiny de nezasahovalo. Cele to zabralo 4,5 mesice.

  • Jeste jsem zapomnela, ze mame take 4+kk, 110 m2 uzitne plochy.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat