Rolety?

Zdravím vás tu, prosím vás co dát do oken? Klasické žaluzie nechceme, rolety den a noc? Jaký jsou typy? Nejlepší by bylo něco přímo na okno, ale tak aby se bez problémů otevřelo dokořán. Děkuju za každou radu.
Odpovědět
Tak to samé řešíme taky . Rolety den/noc jsem zvolila do koupelny ,máme tam čiré sklo :-/ ,tak aby nebylo vidět dovnitř, ale zase aby nemuselo být stále zatemneno. Jinak v obýváku se bojím ,aby to nebylo jak zebra ,takže tam je urco nechci . Líbily by se mi rolety a zaclony, ale jak resit zastinenim třeba na okne 70x200 cm co mám nad linkou nevím :-/ . Tak se pridávám s dotazem a prosbou o nejake fotky 😉 .
Odpovědět
@petullena aktuálně řešíme stejný problém 🙂 pokud ovšem rolety den/noc umístíte přímo na okna, popř. balkonové dveře nikdy je neotevřete do 45° .. což je z mého pohledu hrozný nesmysl.. Uvažovali jsme ještě o stejných roletách, které jsou umístěny na zdi (na překladech). Cena vycházela něco málo přes 20tis. (pár oken, pár balkonových dveří).. Nakonec tedy hovoříme i o žaluziích, které jsme také původně nechtěli .. Každopádně budu také rád za každý názor, který moje slova vyvrátí ..
Odpovědět
Já jsem byla pevně rozhodnutá pro rolety den a noc nejen kvůli vzhledu, který je oproti klasickým žaluziím lepší, ale také z důvodu, že k žaluziím jsem chtěla i záclony a kvůli nim bych musela vrtat do zdi aby měli na čem viset. Jedno mě na každé straně hodně zklamalo.. Kvůli roletám, které by byly připevněny na oknech, bych je nemohla otevřít na plno a u žaluzií se trhají silony, po kterých žaluzie jezdí.. Ať už vlivem teplot, vlhkosti nebo manuální neopatrnosti. >>posuzuji podle sebe. Jenže dnes jsem zjistila, že silony lze v celku bez námahy vyměnit v pohodlí domova.. Nejsem sice ještě pevně rozhodnutá, ale asi nakonec experimentovat nebude a kdo ví, třeba najdeme vnitřní žaluzie v krásném dekoru a nebudou muset být záclony tudíž ani vrtaní děr pro garnýž :)
Odpovědět
Již existují meziskelní žaluzie, bohužel dražší varianta.
Odpovědět
@travas Také jsem o nich četla.. Jenže s popiskem, že vytváří tepelný most, který narušuje tepelně izolační vlastnost okna. Netuším co je na tom pravdy, ale já bych do toho osobně nešla, ale proti gustu..!
Odpovědět
@nicmat Naopak u trojskla plně nahrazují venkovní žaluzie. Záleží co chcete, stínění, ochranu proti přehřívání nebo izolaci proti úniku tepla. Pak ještě existují aktivní skla.
Odpovědět
Máme rolety den a noc, v interiéru jsou moc hezké (nemám ráda záclony), ale bohužel je máme přímo na okně a nejdou úplně otevřít okna, takže nedoporučuji, určitě budeme v budoucnu předělávat.....
Odpovědět
Okna už máme, meziskelní žaluzie jsme nechtěli. A co si myslíte o plisse?
Odpovědět
@petullena Mně se na plisse líbí ta variabilita. :-) Máš vyhlídnutou nějakou stránku, kde se dají objednat? Nebo kde mají viditelný výběr?
Odpovědět
@nicmat právě nemám, jen nám to navrhl pán co nám dělal okna. Tak zjišťuji jaká vlastně je, jestli je kvalitní, atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@nicmat @petullena Hezký den, my objednávali od moravské Labony. Máme od nich i venkovní žaluzie, plus tam vycházela dobře cena. Psala jsem o tom i na svém blogu, tak jestli chcete, můžu poslat odkaz/poradit.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@jozkakomosny Dobrý den, jen jsem sdílela svou zkušenost s danou firmou. Odpusťte si urážky. Hezký den
Odpovědět
@lujza02 Jasně. Po roce...
Odpovědět
@lujza02 jozka má pravdu, trapná reklama, kde jsi vytáhl vlákna o vnitřním stínění a po roce je ozivujes! Nic jiného než hejt si nezasloužis. Na nevyžádanou reklamu jsou tu lidi alergický a navíc je to proti pravidlům.
Odpovědět
Máte prosím někdo v okně/francouzském okně plisé žaluzie s bočním vedením, tak, jak se dělají do střešních? Přijde mi to lepší varianta a navíc eliminuje průsvity bokem. Případně tipy na firmy vítám.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?