Co je potřeba na stavbu komína?

Ahojky všichni, chtěla jsem se zeptat, jestli může někdo poradit, co všechno je potřeba na stavbu komína? Jedná se o starý RD, ve kterém byly dva staré komíny, které jsme zbourali, když jsme dělali novou střechu. Teď potřebujeme udělat nový komín na krb a krbová kamna. Údajně snad nepotřebujeme stav. povolení, protože je to bráno jako "kus za kus". Dva staré se zrušily, jeden nový udělá. Nový koním bude ale na jiném místě. Nemá někdo prosím nějaké informace. MOC DÍKY ZA RADU.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky,tak my máme také dům ve kterým jeden komín byl,ten jsme částěčně zbourali a postavili nový. Nyní jsme ve fázi,kdy chceme opět trošku víc předělávat náš dům,budeme stavět také nový komín na jiném místě a je k tomu potřeba,dokreslení komínu v plánkách a od arch.kulaté razítko,komín se pouze dokreslí do okopčených plánků červeně,máte li sousedy tak arch,zváží zda může stát na místě které jste si vybrali aby neobtěžoval sousedy a také vám řekne jak vysoký komín musí být,s tím pak půjdeš na stavební úřad a dostaneš povolení,dále musíš ohlásit stavbu komína u hasičů,je toho lítání poněkud hodně,My jsme ve fázi kdy naše půánky má arch. čekáme na kulaté razítko. Jinak stavět můžeš i bez povolení,ale máš li sousedy jako my,že cokoli postavíš už letí na stavební úřad,pak to nedělej,jinak můžeš dopadnout i tak že hotový komín budeš muset odstranit.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, dojděte se poradit na stavební úřad,na každý úřadě to berou jinak ;-) ;-) ;-) až komín doděláte,musíte mít udělanou revizi ke kolaudaci od kominíčka,protože jste dělali komín nový:-D 8-) :-D (my jsme se tomu naštěstí vyhli,s komínama se u nás nehýbalo)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?