Rohová krbová vložka

Profilova fotka
Ahoj všem, jsme ve fázi výběru krbové vložky. Rádi bychom rohovou s malým výkonem do cca 6-7 kW. Krb nebude s výměníkem. Řeším, zda otevírání do strany, či výsuvný. Jaký máte vy? Jak jste s ním spokojení? Kolik vás cca stál peněz. Máme zatím vybraný Romotop HEAT 50 cm, ale po přečtení různých diskuzí.... 😀 Cena krbové vložky do cca 40 tisíc Kč. Ale právě, že výsuvný jsou dražší.. Moc děkuji všem, kteří napíší i poradí.
Odpovědět
Profilova fotka
Právě tento model Romotopu máme a super. Vyhovuje. ☺️
Odpovědět
Profilova fotka
@marta_kovar děkuji za reakci. A můžete to "super" více rozvést? Jak dlouho ho máte, otevírání tedy do strany? Nedělá při přikládání nepořádek? O sklo? Čištění jde snadno? Moc děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@michal_mik máme přes rok. Ano do strany, máme dělené sklo a ne ohýbané to praská. Nepořádek to nedělá když má člověk dobrý tah komínu a umí s krbovkou zacházet. Máme čistič na krbové sklo (je to myslím louh). Takže to nastříkáme a setřeme. Toť vše. Sklo se nešpiní pokud opět člověk umí s krbovkou zacházet. ☺️
Odpovědět
Profilova fotka
@marta_kovar Takže nemáte čištění skla? Viděl jsem na YT video, kde měli Romotop, a že to má nějaké čištění skla, ale nikde jsem nic takového nenašel 😄 je zajímavé, že ohýbané sklo je dražší a přitom méně účinné.. 😄 jinak moc děkuji za foto 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@michal_mik Tak pokud zatopíte co to jde, tak se opálí i samotný šamot jak je na fotce odemě vidět. Takže ano, to funguje. Ale musí se topit dlouho (třeba 3 hodiny) a fakt to musí jet. A na to zvyklý nejsme. Topíme jen trošku na třeba hodinu/2 hodiny. Dražší je, protože i jim při výrobě už praská a tudíž, to nechtějí ani moc prodávat protože pak mají hodně servisů a kolikrát se montuje na několikrát protože i kamnařům praská v rukou při montáži. Takže je to kvůli těm nákladům na víc a aby lidi spíš brali tu druhou verzi, já jsem v tom vzhledově neviděla snad ani žádný extra rozdíl. Řešili jsme toto se samotným prodejcem krbů a kamen. Stačí když prý do toho ťukne dítě autíčkem a na 90% to praskne. Není zaco. ☺️
Odpovědět
Profilova fotka
My máme vysuv už 6 měsíc a jsem spokojeni. Máme také romotop...cisti se dobře, stačí po straně dodělat jen dvě takové packy a sklo se ,,vyklopi,, do strany
Odpovědět
Profilova fotka
@lidus93 děkuji. Napíšete jaký typ a případně i foto? Moc děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@michal_mik KRBOVÁ VLOŽKA -ROMOTOP - HEAT R/L 3G 50.51.40.21, rohový krb s výsuvem, krycí rám
Odpovědět
Profilova fotka
@lidus93 moc děkuji. Rozdíl ale 20ti tisíc navíc stojí k zamyšlení.. zda ty peníze neinvestovat raději třeba do dřeva.. ale moc děkuji 🙂 Výsuvný je prostě dražší 😔
Odpovědět
Profilova fotka
@michal_mik my dost stahli krbare na obezdivce a dodani takže ve finale jsme meli krbovou vložku i obezdivku bez DPH a cena nebyla tak hrozná..ja bych vyklop do boku nechtěla...kdyz se čistí sklo dost sklo zasahuje do prostoru
Odpovědět
Máme výsuvnou,rohovou Hoxter.A je to prostě krásný no🙂 na přikládání super, při čištění se otevře do boku,manžel čistí jen "blátíčkem" z popele a vody.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?