Koupili byste v současné době pozemek na rekreaci?

Dobrý den, byli jsme před podpisem kupní smlouvy na pozemek, který chceme použít na rekreaci. Měl být naší investicí. Lokalita je to velmi žádaná, dlouhodobě jsou tam pozemky nedostupné a byl to náš sen přesně tam na důchod bydlet. Banka nám odmítla potvrdit částku, za kterou se pozemek prodává. Podle nich má hodnotu nižší. To nás zarazilo a začali jsme přemýšlet, zda je v současné době dobrá situace na nákup takové nemovitosti. Nejde mi ani tak o koronavirus, jako o zjevný pokles výroby, který začal už v minulém roce. Co si o tom myslíte vy? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
To by mě taky zajímalo... Zrovna včera jsem nad tím přemýšlela, Itálie je prý před bankrotem... Nebude tedy lepší se "zbavit" peněz které mohou ztratit hodnotu a koupit něco, co hodnotu zachová? Ovšem ne přes hypotéku, to je z deště pod okap... Je tu nějaký ekonom?
Odpovědět
Půda jako taková údajně výrazně hodnotu ztrácet nebude, celkově ji je málo. Osobně bych nebrala hypotéku na pozemek, který na sebe nic nevydělá. Ale záleží na tom jakou máte finanční situaci a co děláte za práci. My loni koupili taky pozemek, ale za hotové a pod cenou.
Odpovědět
@mitoma Predpokladem bylo, ze na sebe ta nemovitost bude vydelavat. Ale za predpokladu, ze budou mit lide finance na rekreaci a zabavu.
Odpovědět
@puhelin my takto máme nemovitost, kterou pronajímáme na rekreaci a třeba teď březen je na nule. Takže nás to stojí naštěstí jen inkaso, ale zase mít hypo tak už by člověk musel sahat do rezerv, které musíte mít. Teď nikdo nevíme co bude za sezónu jaro /léto. Cizinci asi jezdit nebudou a Češi? Těžko říct.
Odpovědět
@mitoma Tohle je v horach. Takze predpokladem bylo, ze budou jezdit hlavne lide pres zimu, o letnich prazdninach a pak behem roku podle prazdnin. Ten dum by si vydelaval jen na sebe, splacel by se. Na vydelek z pronajmu bychom nesahali pro vlastni potrebu. Jen je to ted hrozne nejiste...
Odpovědět
@puhelin naše je taky v horách - Krkonoších u sjezdovky a všichni co tam vlastníme nemovitosti nevíme co bude. Jelikož 90% hostů jsou cizinci, především z Polska a Německa.
Odpovědět
@puhelin asi bych uvažoval podle vaší finanční situace s tím, že po určitou dobu to může být investice ztrátová, ale z dlouhodobějšího hlediska věřím v zisk. Šílenství kolem koronaviru je, ale já myslím, že zejména kvůli dočasným opatřením, které mohou trvat "jen" mesíce, aby se nákaza nešířila masově a nekolaboval systém. Věřím, že příští sezónu bude situace zase normálnější. Případná ekonomická krize také nebude mít nekonečné trvání. Nabídka na vámi vyhlídnutý pozemek tu však věčně být nemusí a měl bych-li na ní prostředky, šel bych osobně do toho.
Odpovědět
@puhelin Ja bych se az tak neridila nejistymi prognozami. Ze se zase ekonomika propadne je nevyhnutelne, stejne jako to, ze pak bude rust. Necetla jsem tedy zbytek, co je mysleno tou rekreaci. Ale na pozemku navic v zadane lokalite se snad ani prodelat neda (z dlouhodobeho hlediska).
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin také bych se řídila výhledem do budoucnosti dalekejší, než pár měsíců, co se bude blbnout, ať už z jakého kolik důvodu. Pozemek hodnotu neztrácí, a když, tak jen trochu a jen v krátkodobých vlnách. Když se zamyslíš nad vývojem cen pozemků za posledních 50 let, tak není co řešit, pokud na to máš. A je li to to, po čem toužíte, neváhala bych. Pozemky nejsou (je jich málo) a bude jich ještě míň
Odpovědět
Pokud je to pozemek, kde se jen tak neprodava, koupila bych ho.
Odpovědět
@kafr Itálie je před bankrotem posledních 5 let - otázka je, zda ji EU nechá padnout. Je fakt, že pokud ano, tak to korona jen urychlí.... Pokles výroby samozřejmě bude, ale jde spíše o to, že se věci vrátí k normálu-posledních 7 let bylo ideální pro napěchování polštáře a teď se zase vrátíme nohama na zemi. Můj názor
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?