Kupujeme domeček. Téma pro ty, co právě kupují/koupili

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojte všichni zakládám tohle téma pro všechny kdo chtějí koupit domeček, či jsou ve fázi nákupu nebo ho právě koupily. Jaké máte zkušenosti, co vás překvapilo,, na co jste se zaměřili, apod... My ted jsme ve fázi hledání, nechcem nic drahého ani moc velkého. U nás je to ale s domkama v rozumné cenové relaci dost bída. Ted sme konečně narazili na baráček, který stojí za zvážrní. Ještě se tam půjdem podívat se stavařem, aby řekl co je reálný a co ne a aby se nám to v konečný fázi moc neprodražilo, ale už sme dost nahlodaný, že asi jo :-D :-D :-D
Odpovědět
1
2
zdenkaj: máš pravdu jak jim nestojíš za zadkem tak je problém, já jsem jenom odjela domů zedníkům pro oběd a než jsem přijela tak už to měli udělaný podle svýho a nic s nima nehlo, ale udělat to dneska tak by si to za rámeček nedali, proto i na novém, je manžel chodí kontrolovat, od té doby co jsme zjistili, že nám lhal stavební dozor.
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně, známému takto dělali základy.... prolívali mu betonem ztracené bednění, ale "nešťouchali" do něho, aby vnikl beton všude. Pak se sehnoul a koukal skrz bednění - bylo to jak ementál. Tak to nechal vybourat. Naštěstí se k tomu firma postavila čelem. Já očekávám, že jim budu na stavbě denně koukat pod ruku. A to máme firmu na hrubou na klíč. Jinak si to nedovedu představit. Jistota je jistota.
Odpovědět
jenom je pěkně kontroluj, protože jinak se to fakt nedá. oni si pak dělají co chtějí a dávají si tam co chtějí. my máme zase kámoša a on prostě takovým věcem nerozumí a kdyby si viděla jak ho chtěla ta stavební firma obrat, navykládali mu takový blbosti co musí a nemusí udělat, a pak nám vždycky volal jestli je to potřeba nebo ne a většinou to potřeba nebylo, ale to víš byli to statisíce navíc, ale řekla bych že prostě nějaký firmy, když vidí vyloženýho blbce, který nepozná nic, tak ho oškubou.
Odpovědět
Profilova fotka
No toho se přesně chceme vyvarovat. Takže dřevostavba bude asi nej řešení. Navíc by stála někde poblíž městu, kde bydlí naši, tak by nebyl problém si zajet firmu kdykoliv zkontrolovat. Navíc, když máme v rodině stavaře ;-) .
Odpovědět
my teď taky bydlíme blízko obou rodin, ale kvůli práci nechci aby manžel jezdil denně těch 100 km, tak jsme se domluvili, že se přestěhujeme.
Odpovědět
Profilova fotka
jennifer tak hodně štěstí. ;-)
Odpovědět
consti: díky a vám taky, aby se vám povedlo všechno jak chcete. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Ahoj my právě také hledáme, poptávame domeček nebo byt v klidné lokalitě v Praze a okolí. Vybrali jsme si realitku lexxus, protože nám jí doporučili i známí. Jenomže ty ceny nejsou moc pozitivní. Vybíráme z http://www.lexxus.cz/projekty/, ale když čtu vaše příspěvky, asi nakonec budeme stavět sami. Rozhodování a naplánování je asi to nejhorší.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, se stavebními firmami je to věčný boj, proto je fajn stavět svépomoci, jenže ne každý má v rodině schopné lidi :-| Třeba já bych si na to bohužel netroufla...Napadá mě, že jistou zárukou by mohlo být si zakoupit dům "v celku" i s jinými službami, dělá to třeba Xella a snad i jiní prodejci materiálu (?) http://www.ytong-dum.cz/projekty-rodi... , jsou tam pak slevy na ten materiál a staví to firmy, které mají od nich certifikaci, takže ta větší firma na stavbaře i dohlíží. Jinak ty historky o zednících jsou už legendární, já snad neznám jediného člověka, kterému by něco nepodělali :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Taky se přidávám. Začátkem léta jsem začali intenzivně hledat domeček:-)))Manžel pracuje v Praze,já s ročním klukem bydlíme u našich na druhém konci republiky a manžel jezdí na víkendy...Hrůza,ani si ho neužijem. Hledání jsme situovali na západ od Prahy,máme tam příbuzné a na západě Prahy i práci...Obešli jsme několik domků,měli jsme i nějaké "skoro výherce",ale nakonec jsme vybrali snad ten poslední:-))))Je v malé dědince blízko Slaného,po rekonstrukci a dispozičně tak akorát:-))))))Prodej zajišťuje realitka,s kterou zatím problémy nejsou.Tento týden jsme podepsali rezervační smlouvu. A Zítra jedem podepisovat další papíry. O penízky žádáme u Lišky meziúvěrem a úvěrem z mojeho stav.spoření - do konce září jsou levnější poplatky a úrok 3.9% - všechny potřebné dokumenty ještě nemáme,tak snad to do konce září stihnem:-)))Pozděj napíšu zkušenoti jak z realitkou,tak vyřizováním úvěru:-)))))))
Odpovědět
Hezké odpoledne, i my jsme na začátku prázdnin koupili domeček.....@gavin řekla bych,že ne tak daleko do vás:-))) Pokud to mám nějak shrnout,tak domeček byla moje láska na první pohled...všechno "rozhodl" asi velmi nepraktický,ale úžasný dvojschůdek mezi obývákem a jídelnou,do kterého jsem se okamžitě zamilovala jen na obrázku....:-))))Takže na základě"dvouschůdku" jsme si domluvili prohlídku. Jinak vhodný baráček jsme hledali cca 3 roky,ale všechno vycházelo z mojí vybíravosti,být na manželovi,tak už bydlíme dávno... Zkušenosti s realitkou-hnus Zkušenosti s původním majitelem-hnus na druhou Momentálně máme již nová okna a dveře,podhledy na sádroš-příprava na elektriku,nový plot,okapový systém,vykopáno na odpady,návrh kuchyňské linky,a něco málo se začalo dělat již z topení...
Odpovědět
Profilova fotka
Pěkný den, koupě našeho domečku se pomalu blíží ke konci,tak píšu. Asi máme fakt štěstí,ale zatím se všechno daří a komunikace se všemi účastníky je super:-))))Majitelé jsou staří lidé,takže většina věcí byla projednávána s příbuzným,s kterým to šlo. Reality Minor s.r.o - vřele doporučuji,komunikace super. Jelikož bydlíme ve Zlínském kraji a domeček kupujem na Slánsku,tak nám vyhověli zatím ve všem - prohlídka,schůzky s majiteli,ověřené podpisy. S právníkem JUDr.Muroněm komunikace taky super:-)))) Teď už jenom čekáme na banku,až pošle veškeré papíry pro vklad do katastru a peníze a domeček bude náš:-))))))))))))))))))))) Moc se těšíme a třeba tam oslavíme už Vánoce:-))))))))))))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Takže,koupě domečku se protáhně na neurčito:-((((((((( zesnul jeden z majitelů.....a to 2 dny před přepisem na KÚ:-((((no,co už naděláme:-))))
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj , holky. Před cca měsícem padlo konečné rozhodnutí, že prodlužovat nájemní smlouvu na další rok nebudeme a proto jsme začali objíždět prohlídky a vybírat domeček. Ráda bych se k Vám přidala a podělila se o nějaké ty zkušenosti, radosti i starosti. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@pavla1984 Tak vidím, že píšu až po roce. Právě kupujeme domeček. Je rovnou obyvatelný, ale budeme si ho postupně upravovat. Jak vám to dopadlo? Sehnali jste něco a upravili si to podle svého?
Odpovědět
@kaaca11 Taky jsme si koupili domeček, novostavbu, kterou jsme si taky chtěli upravovat podle svého a když jsme do novostavby hrábli, nestačili jsme se divit. Dneska je z toho soudní spor, druhý rok bydlíme v pronájmu a úžasná novostavba je určena k demolici. Takže nás po koupi úžasné novostavby čeká stavba samotná, které jsme se chtěli vyhnout. Po této zkušenosti bychom si příště raději koupili parcelu a postavili RD sami. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@drn My kupujeme starý dům po rekonstrukci - komplet nová střecha, nová okna, rozvody vody a elektřiny, staticky vypadá, že je v pořádku. Doufejme, že na něm neobjevíme moc much. Chystáme se dělat nové podlahy a případně předělat příčky, časem možná uděláme půdní vestavbu. Slyšela jsem o "nekvalitě" novostaveb ]-( Je celá určená k demolici :-. to je teda hrůza...
Odpovědět
@kaaca11 Soudní znalec ji určil k demolici. Dneska sehnat kvalitní stavebníky je umění. Zase na druhou stranu, toto bereme pozitivně neboť si postavíme domeček dle svých představ a pořádně. Hlavně si stavebníky ohlídáme. Po soudním líčení se zde podělíme o výsledku a budeme na profilu informovat o průběhu stavby.
Odpovědět
Profilova fotka
@drn držím palce, ať soud proběhne ve váš prospěch a postavíte si dům podle svých představ :-) Já doufám, že se před žádným soudem nebudeme muset ocitnout.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme konečně letos koupili (starší) domek (s velkou zahradou), ale díky vybíravosti (mojí), trpělivosti (manželově), skromnosti (nás všech - 3 lidi na 47m2) a pak i ostražitosti (špatné zkušenosti jak s RK tak i s prodávajícími - ráda předám), jsme hledali (5let) až jsme si vybrali (z 36 domů). Nelituju ničeho. I když vždycky jsem obdivovala všechny ty, kteří měli narozdíl od nás odvahu a chuť se sami pustit do stavby. Jste dobří, držím palce.
Odpovědět
My jsme taky hledali baráček hotový a ani ve snu by nás nenapadlo, že budeme stavět. Hlavně jsme si chtěli ušetřit starosti se stavbou baráčku nového...
Odpovědět
Profilova fotka
S přítelem si jdeme v neděli omrknout našeho favorita, s obrovskou zahradou. Chceme se vejít do 2 Mil. se vším všudy. Prý nám odpadne rekonstrukce střechy, elektrika, topení atd. Jediné co je třeba udělat jsou okna, podlaha, kuchyň a koupelna. No a všude vymalovat že jo :) + tedy nějaké vybavení, jsme v nájmu a moc toho nemáme kromě postele (ale ta je nejdůležitější že jo :) No uvidíme, jde nám na pomoc kamarád strejdy, který tomu rozumí víc než my, tak nám poradí.
Odpovědět
Kupujeme starší (z roku 1934) domek na vesnici, cena byla více než příjemná ale bude tam ještě hodně práce..příští týden budeme podepisovat kupní smlouvu a pak to vypukne...jen doufám, že přestane tolik sněžit a počasí se po novém roce umoudří abychom se mohli vrhnout na rekonstrukci :-) .
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?