Stavba na pozemku přítele/přítelkyně

2. čvn 2020380
  • @bayt  doporučuji se informovat u banky jak to je, já píšu, jak to máme my. Bezproblému schválené hypo. Ona je jako spolužadatel. KB a Hypoteční stačí aby to vlastnil hlavní žadatel, toť vše.

• @vetor3x  V tom clanku se pise, ze by stejne rozhodl soud. To se dalo cekat. 😞

• @puhelin  když už teď myslíte na to nejhorší, doporučuji nestavět 🙂 my už jsme spolu dlouho a nemáme nic takového v plánu.

• Sponzor fóra
  • @bayt  Ale určitě jde, stačí při rozchodu a prodeji nemovitosti nechat ocenit zvlášť dům a pozemek a částku za darovaný pozemek obdarovaný nedostane. Totéž při ponechání domu jedním z majitelů a vyplácení toho druhého. Popř. Si rovnou pri darování řekněte jakou "částku" darujete a tu při rozchodu nedostanete, tady je samozřejmě problém s vývojem ceny v čase, ale rozhodně lepší, jak to neřešit.

• @vetor3x  může se stát cokoliv...z Vašeho pohledu, kdy Vám partnerka platí stavbu domu a nepatří ji, to je pohoda, z jejího už méně.... Nechápu, že do toho někdo jde.

• @vetor3x  My jsme se brali mladi, v dobe, kdy ani jeden nic nemel.

• @1karel1  Nevím, nejsem advokát, jestli jde takto omezit vlastnické právo, i když s tím jako vlastník souhlasíte. My jsme s právníkem řešili podobnou variantu a také nám tehdy říkal, že by to bylo neplatné...Ale to už je na právníka.

• Tak to bylo i nás ale s bytem. Byt byl manžela (v tu dobu přítel), kupovali jsme ho od jeho mamky. Vše bylo psané na něho, ale na mě hypotéka a přítel byl jako "spoluplatitel". Na mě to bylo z toho důvodu, že u mé banky nám vyšel nejlepší úrok

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat