Jakou vanu?

22. kvě 2022140

Prosím jakou máte pohodlnou vanu.Potřebuji se trošku natáhnout a být co nejvíce ponořená,ale přitom šetřit vodu.Ale můžu jen vel.160 cm.Máte takovou?

 • Nejvíce vody se ušetří sprcháčem. Je třeba zvážit, jak často budete vanu využívat. Já ji nemám a rozhodně mi nechybí. Představa spotřeby vody, umývání další sanity, zbytečně větší prostor není moc příjemná.

 • líbí se mi vana od wileroybosch ale pořizovací cena je trochu větší,jinak spotřeba vody bude asi ve vaně pořád větší než u sprchování,záleží kolik si ji npustíš no,mi máme studnu a vody mraky takže to neřeším,vanu máme gentianu rohovku od ravaku

 • jenom obecné rady (máme Riho Lusso 180 x 80): pokud se chceš natáhnout, najdi si výkresy k vanám, které se ti líbí (výrobce najdeš třeba na heureka.cz nebo na nějakém eshopu s koupelnama a pak si na jejich stránkách dohledáš výkres), v těch je vyznačena délka dna vany, dost se to totiž liší podle sklonu boků. Pokud uvažuješ o 160, řekla bych, že nejlíp zvolit 1 bok pozvolný, aby se dalo pohodlně opřít a druhý téměř kolmý, aby bylo dost místa. Pokud ti jde o spotřebu vody, pak je asi lepší volit vany s těmi různými výlisky na ruce atd. zmenšuje to celkový objem vany.
  Když jsem měla vybrané favority, psala jsem výrobcům, kde v mém okolí je mají vystavené, abych se mohla podívat naživo. No a u všech známých zkouknout co mají, ptát se na velikost/pohodlí, klidně i přeměřit a podle změřených rozměrů porovnat s vybraným typem, jestli je větší/menší. (Pokud nechceš lézt známým do vany, tak třeba siko - tam vyzkoušet, přeměřit, abys věděla, jaké rozměry hledáš a pak už jen hledat na netu, co odpovídá.)

 • Sponzor fóra
 • Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

 • Většina lidí, hlavně s dětmi, bude chtít vanu. I kdybyste jednou chtěli byt enbo dům prodat (nebo pronajmout), půjde to hůře, když tam bude jen sprcháč...

 • Já jsem milovníkem koupání, takže za mě vana určitě ano. Podle mě záleží na výšce toho, kdo se plánuje koupat. Přítel se například jen sprchuje, takže vana se řešila podle mě. Mám 165cm a vanu 140cm. Já se pohodlně zapřu na konci nohama a krásně tam pololežím. V delší vaně se mi jakoby lámal krk.

 • Taky miluju vanu. U nás je problém ten, že měřím 160 a přítel 185. Takže buď se já utopím anebo on se nenatáhne 😉 Taže zvítězí ten, kdo se raději koupe, takže jájájájá 😉 Chci vanu, která bude mít pozvolný skluz, aby se tam dalo ležet, líbí se mi, když to má po stranách takové ty snížené plochy, kam se dají odložit ruce.. prostě pohodlnou vanu na válení.

 • Mám docela problém s tím vybrat vanu. Co jsem se zatím díval, tak jsou všechny takové dost úzké a mám docela strach, abych se tam vlastně pohodlně vlezl…. Poradíte mi, kde vybrat prostornou kvalitní vanu?

 • @rouhacek  mountfield, oddělení bazénů
  a teď vážně, každé lepší koupelnové studio má vystavené vany v showroomech a když jsme vybírali my, tak nás nechali si do vany vlézt, aby jsme si ozkoušeli pocit.

 • @rouhacek  Přesně jak píše doog já si vlezl do vany v siku až žena na mě řvala co dělám proč tam lezu že my někdo vynadá 😃 když jsem ji to vysvětlil tak si vlezla ke mě 😛
  Vanu jsme pak objednali na eshopu kde byla zrovna nejlevnější , konkrétní typ Kaldewei Cayono duo 725 rozměr 180x80 cm. Napouštění přepadem, záruka 30let. Smalt.

 • Máte pravdu, jezdil jsem hodně po montážích a kde byla vana, tak jsem měl problém tam dostat boky… Proto jsem pro sebe vybral vanu, která je široká a pohodlná i pro dva, protože má špunt uprostřed.

 • Jakou vanu jste vybral? Nebo alespoň kde? Určitě bych se podíval.

 • Vybral jsem vanu od Kaldewei, vyrábí je z opravdu kvalitní a odolné smaltované oceli, která je také plně recyklovatelná a to je v dnešní době opravdu dost důležité.

 • @jarin1  A jestli mohu prosit, a jáká byla cena pak?

 • @kotatko77  kupovali jsme ji s nozickami a i tím kompletním sifonem s napouštěním prepadem vše od Kaldewei a bylo to v listopadu 2021 a cena za komplet 25830 Kč. Jo je to drahý ale je to na doporučení od instalatéra. Uvažoval jsem vzít i náhradu toho sifonu třeba od alcaplastu kde bychom ušetřili cca 5000 Kč ale říkám si proč oželit 30 letou záruku na vše kvůli 5000 Kč.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat