Malá koupelna 150x140 - inspirace

Dobrý den, chytáme rekonstrukci a potřebovala bych nějakou inspiraci či podnět. Nyní je v koupelně vana a místo ní ma přijít sprchový kout a babička by si moc přála kdyby se tam vešla i pračka, která je v kuchyni. Mám momentálně tento návrh, ale vylez ze sprchy je jen cca 40cm, což nejde, tak nevím jak dál. Děkuji za případné nápady a kritiku. Taky moc nevím kam s úložným prostorem. Vpravo za dveřmi stupackove topení.
Odpovědět
Profilova fotka
Mame podobnou koupelnu. Jen umyvadlo jsme dali, kde vy mate pracku. Pracku ke dverim a co nejuzsi (mame myslim 50cm)
Odpovědět
@kacenkarrr Umyvadlo umístit proti dveřím. Je hezčí koukat při vstupu do místnosti do zrcadla než na pračku..
Odpovědět
Sprchový kout se vám vejde 800x800, pokud si nevyberete úzkou pračku či/a současně malé umyvadlo. Sprchový kout zvolit ctvrtkruh s soupacimi dveřmi. Úložný prostor se vejde jak do skříňky pod umyvadlo tak v prostoru nad pračkou..
Odpovědět
Profilova fotka
Také hlasuji za čtvrtkruhový sprcháč se šoupacími dveřmi, ušetří to spoustu místa. Rozměr 80x80 sice nebude žádný extra komfort, ale dá se.
Odpovědět
Moje maminka má podobnou koupelnu, rozměr cca 150x150 cm, při rekonstrukci jsme to řešili stejně jako máte v návrhu, jen máme prohozenou pračku s umavadlem. Ten sprchový kout jsme dali čtvrtkruhový, je to opravdu praktičtější z hlediska úspory místa. Úložných prostor tam moc není - podumyvadlová skříňka se 2 šuplíky + zrcadlo s galerkou nad umyvadlem, ručníky dáváme na otopný žebřík. Bohužel už se nám tam nikam nevešel koš na špinavé prádlo :-|
Odpovědět
Zvažoval jsem něco podobného. Sprchový kout jsem chtěl 100x70, aby bylo více místa kolem umyvadla. Jen by pračka musela být nová s horním plněním. Vstup do sprchového koutu by šel řešit otočnými dveřmi vně i dovnitř koutu - např. https://www.hezkakoupelna.cz/polysan-... Ten by umožnil vstup 52cm a při dvířkách pootočených dovniř koutu a umyvadle odpovídající hloubky by po pravé straně umyvadla nepřekáželo sklo koutu. Ale je to otázka. Ty posuvné dveře jsou možná v malé koupelně praktičtější. Nakonec jsem zvolil jinou variantu viz foto, ale obojí má své pro a proti. Zbavil jsem se toho tunelu u umyvadla, kde přeci jen člověk tráví nejvíc času a je to tam o něco vzdušnější. Je i víc možností kam dát skříňku. Na druhou stranu obdelníkový kout by se mi líbil více a případná výměna pračky teď bude kvůli omezenému prostoru složitější.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?