Nákup z Polska- obklady, sanita

Profilova fotka
Dobrý den všem. Prosím ty, kteří máte zkušenosti s nákupem obkladů a sanity z Polska. Jak jste spokojení s kvalitou? Děkuji za všechny postřehy!!
Odpovědět
@katerina88s Ahoj, když jsem zařizovala první byt, který jsme před lety kupovali, bylo to v Č. Těšíně. Spoustu věcí tam stavební firma (řekla bych že 90% materiálu) brala z Polska - včetně sanity, obkladů, podlahu jsme si dovezli sami, ale také jsme ji kupovali v Castoramě. Nemyslím si, že je to kvalitou nějak strašné, my jsme tam bydleli 4 roky a neměli jsme problém, stejně tak kolem plno našich známých stavělo a všichni brali z PL. České hobbymarkety často nabízejí jejich výrobky - na krabicích to vidíš. Pokud chceš řešit kvalitu, tak porovnávat v obdobné ceně. Třeba srovnávat sanitu z PL se sanitou HansGrohe asi nemá cenu, nicméně, i v Polsku najdeš HansGrohe. Vím, že vyrábějí v Německu, Francii, USA ale i ČÍNĚ... Pokud si tedy nepotrpíš, že např. chceš Vileroy Boch umyvadlo, baterie HG...tak bych kvalitu nezkoumala. Bude porovnatelná v dané cenové kategorii. ALE polský výrobek koupíš v Polsku levněji, než u nás! Jestli používáš instagram, koukni tam na nějaké uživatele - voiceofmyhome, domek na krotkej .... Tam uvidíš v praxi, jak to vypadá. Ne všechno, ale některé prvky tam i u fotek v komentářích mají uvedeno, ze kterého marketu to je a většinou tedy merkurymarket, castorama, merlin atp. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji moc moc za odpověď. Já právě porovnávám ceny a opravdu to jde znát. Ceny v Polsku jsou o poznání nižší.
Odpovědět
Tak já bych řekla, že už to není co "bejvávalo"- ceny. Taky jsme koukali v castoramě, merlin ap., Stejné kachličky s castoramou má i hornbach, merkury je zase nějak propojený s baumaxem ap. A hlavně cena, co jsme koukali, je +- stejná. Bydlíme u Těšína, tak pro nás je lepší varianta castorama, i když teď s těmi zavřenými hranicemi je to na prd. Měli jsme tam vybrané věci a chtěli ještě nakoupit dlažbu a smůla. Naslepo přes net kupovat nebudu, musím to vidět. Některé věci, si ale asi necháme dovézt. @katerina88s @cankikris
Odpovědět
My jsme komplet sanitu kupovali v Německu přes e-shop. Mame komplet villeroy&boch a hansgrohe za méně nez poloviční cenu co se prodává v ČR. Zrovna dnes jsem prebirala zrcadla. Taky dřevěné podlahy budou parador z Německa. Tady nejlevněji 1800/m2, tam 1300/m2
Odpovědět
Pro info, srovnávací weby jsou napr. idealo.de. My konkrétně kupovali na sonono.de. Nemají dovoz do ČR, to jsme vyresili tak, ze jsme to nechali zaslat do skladu nakupynemecko.cz a ti nám to poslali přes toptrans domu do ČR.
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji pěkně všem za informace 🙂 na Německo také kouknu!!
Odpovědět
@luckavra teda musím říct, že teď mi fakt spadla brada 😄 Můžu poprosit o bližší informace o tom, jak to tam je s dopravou? Klidně do zprávy 🙂 Teď u zařizování potřetí, jsme vybírali z těch značkových, drahých výrobků. A musím říct, že jak jsem ten odkaz při uspávání prcka rozklikla, tak mě zarazily ty ceny. Proti tomu co mám spočítáno u nás by mi to udělalo rozdíl cca 50.000 a to jen tak námatkově na co jsem narazila 😄
Odpovědět
@cankikris nemám moc co k te dopravě dodat. Vše je napsáno na těch stránkách doručování společnosti...,
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@luckavra Skvělý tip, díky! Můžu poprosit odkaz, odkud jste brali podlahy z Německa? Děkuji
Odpovědět
@luckavra to je zvlastni, ja koukala na Grohe a ty baterie v Nemecku vychazely stejne. Ale spotrebice budem brat taky i odtamtud - tady indukcni deska 50 tis. a v Nemecku 30 tis.
Odpovědět
@bayt tak zrovna grohe vychází úplně stejne, to je pravda. Ale napr. villeroy&boch je tam o 60%levnejsi. Parador o 30-40%. Člověk musí porovnávat.
Odpovědět
Profilova fotka
Jezdime z Benatek kazdy mesic do Jeleni Hory dve auta + vozik..dlazba je kvalitni, jako tady. Pokud to nemate treba z jihu cech, nevahejte se tam zajet podivat
Odpovědět
Článek se načítá
@venouska baustoffshop.de
Odpovědět
A co řikate tomuhle. Prave jsem v jednom hotelu, kde maji tyto obklady. Kdo typoval mramorovy obklad je naprosto vedle, jako jsem byl ja, az po dukladnem prozkoumani jsem zjistil co to je.
Odpovědět
@milan1965 tak to by mne ani náhodou nenapadlo, ze je to mramor, ten vypadá jinak😉 Spis kamen. Ale popravdě se mi tento obklad hodně líbí a zvažovala jsem jej a tak ho znám a i vím, ze je za docela dobrou cenu.
Odpovědět
@luckavra Ne neni to ani kamen, je to lepeny vinylovy obklad, ktery tak vypada, oči naprosto ošáli, dokud si na to nešahnete. Za me super.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?