Otevřený sprchový kout a sprchová baterie

Dobrý den, zajímala by mě osobní zkušenost lidí, kteří mají oteveřené sprchové kouty s umístěnou sprchovou hlavicí na zdi viz obrázek a vstup do sprchy z boku. Jste spokojeni? Nenarušuje baterie prostor sprchy, aby to bylo nepříjemné? Uvažujeme o rozměru sklo 120cm a šířka vstupu 90-100cm. Otevřený sprchový kout se nám líbí, ovšem osobní zkušenost s ním nemáme. Takže se rozhodujeme jestli sprchu uzavřít kolem dokola a nebo nechat viz obrázky. Koupelnová studia mají ukázané bohužel jen sprchové kouty s baterií naproti vstupu. Pokud někdo vlastní otevřený sprcháč, nemáte pocit, že na vás táhne? Děkuji 🙂
Odpovědět
My teda máme vstup z čela baterie sprchové. myslím máme 1m široký sprcháč. A je to naprostá pecka. Máme to teda jen my s manželem. Děti mají svou koupelnu, občas v létě se tam sprchují a stěrkou se stáhne. Je to dobré i v tom, že se špiní/čistí míň ploch.
Odpovědět
@kristyho Máme vstup z čela i boku (zasouvací zástěna). Ale máme podomítkovou baterii, takže mě ve sprše nic nepřekáží .. klasickou sprchu i baterii bych dal určitě z čela, na boku by zbytečně překážela ..
Odpovědět
@kristyho Musis mit za sebou dost mista, 90 cm je malo. 100 cm mozna minimum. Ale podle me jde spis o hlavovou sprchu. U te rucni je to jedno, ne? Proste si stoupnes, jak chces, jedno, jestli sahas dopredu nebo do boku. Ja to taky resila, nakonec dam hlavovou sprchu zabudovanou do stropu. A rucni bude prave "na boku".
Odpovědět
@kristyho Walk in sprcháč se nám taky líbil, ale z praktických důvodu máme nakonec dvoukřídlý sprcháč cca 1x1m a po sprchování jsou zlité jsou vždycky obě stěny. A rozmyslete si čiré sklo 😉
Odpovědět
Všem děkuji za postřehy 🙂. Je pravda, že takhle na boku by baterie opravdu překážela, dáme jí z čela, aby to bylo praktičtější.
Odpovědět
@kristyho jen ještě vemte v potaz, že pokud budou kohoutky na tom čele, tak když pustíte horní sprchu, bude vodu ovládat přes vodu ze sprchy ... to může být občas nepříjemný (studená voda pro prvního, horká pro dalšího) ...
Odpovědět
@kofejn Souhlasím, že čiré sklo je čiré zlo, "pomalovaný" se mi nelíbilo a teď vidím jak jsem prohloupila.
Odpovědět
@daruna Proč? Protože jste líní po sobě sklo a obklady setřít stěrkou?
Odpovědět
@xkarlos Bohužel jsem pod dojmem těhlech prohlášení přistoupil na čiré sklo, fakt je, že vypucované vypadá pěkně. Jenže s vodou co máme je stěrka naprd. Sice nejsou vidět kapky, ale sklo je jakoby lehce zamlžené. To samé chrom na podomítkové baterii Druhý sprcháč už má neprůhledná skla a tam to nevadí. Co oko nevidí, srdce nebolí. Že jsem, blbec, neposlechl vodáka. :/
Odpovědět
@kofejn my máme taky mizernou vodu .. nevím, možná je to povrchovou úpravou skla v zástěně, ale po setření je sklo absolutně čisté ... stíráme celý spracháč, včetně obkladů, podlahy i chromu baterie ... asi to chce i pořádnou stěrku 🙂 ..
Odpovědět
Nemám sice walk in. Ale poměrně velký sprcháč 1400x900 mm. Ze začátku jsem také chtěl walk in, ale podle mě jsem se rozhodl dobře. Voda totiž stříká docela daleko a prakticky všechny stěny ve sprcháči jsou po sprše mokré. Navíc, když třeba přijde malý a otevře mi, jde tam cítit, jak táhne. Ale ono to tak prostě je. Nikdy to nebude jako uzavřený prostor, který horká voda pěkně vyhřeje 🙂 We walk in sprše jsem se už několikrát sprchoval a ať si každý říká co chce, na uzavřenou sprchu to nemá ani náhodou 🙂 Bylo to na cestách, kde jsem nemusel řešit pocákanou zem 🙂
Odpovědět
@xkarlos Stěrku máme bílou s modrým silikonem, víc o ní nevím 🙂. Taky stírám i dlažky a než to udělám, většina vody ze mně steče.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?