Topné těleso v koupelně

Zdravím,prosím můžete mi doporučit elektr.topné těleso,mají jich na trhu dost.Líbilo by se mi jako na obr. ale výkon 700 W je moc.Jaké máte vy?děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
My máme Anima Oliver zo Sika, má skoro totožný dizajn ako máte na obrázku
Odpovědět
Proč moc? My máme 600w. Rozehřeje se to dost, ale máme to na časovač z teska za 150kc. Pouštím to večer na 30min na usušení ročníků. Chcete tím sušit nebo topit?
Odpovědět
@jose10r sušit,prý velká spotřeba energie
Odpovědět
@verolka nemusíte tenhle radiátor tlačit na plný výkon. Snad má nějakou regulaci, tak si nastavte požadovaný výkon nebo teplotu pomocí termostatu, a je to. U elektrických ohřívačů platí pravidlo, že je vždy lépe používat výkonnější stroj na část jeho výkonu, než slabý stroj pořád na plný výkon. Je to přímo vázané na výslednou účinnost a životnost zařízení.
Odpovědět
@verolka pokud nemáte tepelné čerpadlo, ale standartní topení atd, tak platíte za kwh asi 5kc, pokud máte čerpadlo a levnou elektřinu, tak třeba 2kc (tipuju, někdo mě snad opraví). Když zapnete topení na 30min denně, tak to je: 0,5h*0,7kwh*5kc*30dni=52kc/měsíčně nebo 0,5*0,7*2*30=21kc/mesicne Když budete mít topení s nižším výkonem, tak budete sušit déle. Nebo zjistíte, že stačí se 700w těch 15minut a jste na polovině. Nebo koupíte topení, které není tak hezké designove, ušetříte 3000kc. 3000:50kc měsíčně je 60 a máte spotřebu na 5 let zaplacenou. To už je na vašich prioritách.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?