Dispozice kuchyně RD

Ahoj řešíme dispozici kuchyně, zatím máme jen takový hrubý návrh, který jsme si vytvořili. Máme tam dvě okna, zatím nejsme rozhodnuti, zda tam dát obě nebo jen jedno nebo ani jedno. Užší okno v kuchyni je na sever a okno u jídelního stolu široké 1,5m je na západ s tím, že na té stěně bude i 4m portál. Zajímal by mě váš názor, jednak 1) jak byste vyřešili okna, zda je takto ponechat/zrušit/přesunout 2) zda byste umístili varnou desku jak je v návrhu nebo ji dali na ostrůvek s tím, že u zdi by vznikl prostor pro horní skříňky? 3) máte někdo zkušenosti s jídelním stolem spojeným s ostrůvekem? Jaké jsou výhody /nevýhody tohoto řešení? První dvě fotky jsou návrhy, poslední čím jsme se inspirovali. Moc děkuji za všechny komentáře.
Odpovědět
Ahoj, prohodila bych v.desku a dřez a to S okno bych zrušila. Ale jestli jste leváci tak to je takhle lepší. Ostrůvek je super čistá pracovní plocha. Místo horních skříněk bych dala jen police, max skřínku na digestoř a police, ale mě se ty komínové nelíbí celkově, někomu třeba jo 🙂 velké okno bych dala až k zemi.
Odpovědět
@cankikris díky za návrh, nad tím jsem také přemýšlela, mít řešený postup vaření zleva doprava, určitě je to lepší 🙂. A kam byste v tom případě umístila lednici, do levé nebo pravé části kuchyně?
Odpovědět
@andrea901 doleva. Jsem pravák a dobře se mi vaří takto: lednice, přípravná plocha, dřez. Tady odpadkové koše a vedle myčka. Za dřezem větší plocha, varná deska, ještě další plocha pro finální přípravu jídla, tak, at tam vejde cca 4-6 talířů. Ta nemusí být velká, pokud je ostrůvek, ten ji nahradí. Nevadí, když je to zprava doleva, ale pořadí stejné 🙂 někomu vyhovuje vaření na ostrůvku, mě moc ne. Je pro mě lepší mít více místa na cukroví, moučníky, chystání kávy😅 apod 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?