Kuchyňská pracovní deska

Ahojte jakou pracovní desku do kuchyně jste zvolili? Žula? Kvarcit? Technický kámen? Umělý kámen? Dřevo? ... Důvody a hlavně cena Zajímal by mě spíš ten Kvarcit a možná žula DĚKUJI
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Od eggeru dub Halifax. Je to myslím MDF deska,prostě dřevotříska potažená laminem. Na cenu je až moc odolná. Původne jsem chtěla masivní, ale ikdyz se dá renovovat,vadilo by mi si dávat pořád pozor skrz hrnce nebo nože a jak bych udělala jeden ,,zářez,, tak bych na to už prdela a už bych si pozor nedávala 😀
Odpovědět
@pavlina_koudelkova Děkuji - hezká tak že nějakých 1850Kč za metr https://prkenka-a-krajeci-desky.heure...
Odpovědět
Mam dubovou sparovku. Na jidelnim stole 4 cm vysoky masiv v celem profilu, na lince je dyha asi 4 mm vysoka, zbytek drevotriska. Masiv se mi skvele udrzuje, je odolny, zaroven pokud to toho riznu nebo bouchnu, staci to jednou za cas lehce zbrousit a naolejovat/navoskovat a je to jak nove.
Odpovědět
Také máme od Eggeru, co vypadá jak kámen. Už ji máme přes 5 let a jen jednu oděrku (protože je pro někoho problém si vzít prkénko, aby si ukrojil chleba 😄 )
Odpovědět
Mam zulovou a nic jineho bych nechtela....je krasna a neznicitelna.
Odpovědět
@martii1 Prosím jaká byla cena a rozměr? děkuji
Odpovědět
@alfonss Velikost je videt ve fotoalbu. Cena byla 140 + 20tis drez.
Odpovědět
Profilova fotka
@alfonss ani nevím,to kupuje truhlář a asi tam má slevu jak to tak byva
Odpovědět
@martii1 Marti, platí, že se na to dá odložit horký hrnec nebo plech? Stále se rozhoduji mezi keramikou a žulou. A to vyloženě proto, že chci odkládat horký hrnec. A teď jsem se v jiné diskuzi dočetla, že když se hodně vaří, tak kamen dekor kamenictví keramiku nedoporučuje. Tak nevím. U nás se vaří denně. MOc děkuji.
Odpovědět
Máme umělý kámen, již čtyři roky . Nic jiného bych už nechtěla.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my máme tenkou kompaktní desku. Chtělij sme kvuli tvrdosti a spodní montáži dřezu. Navíc jsme ji měli na předchozím bytě, takže koupili jsme ověřenou věc.
Odpovědět
@ajagachova vypadá to výborně, co to je za materiál a jak to vychází finančně?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@danadan raději jsem zkopírovala z netu 🙂 Kompaktní desky se vyrábějí v několika tloušťkách od 4 až do 20 milimetrů, přičemž na kuchyňské pracovní desky se nejčastěji používají desky o tloušťce 10 až 12 mm. Takováto deska je i pří této tloušťce samonosná. Proč jsou kompaktní desky stále oblíbenější, napoví i následující přehled jejich vlastností. Výhody kompaktních desek: - odolnost vůči vlhkosti, díky které jsou kompaktní desky vhodné i do koupelen, - odolnost vůči nárazům a poškrábání, - odolnost vůči vysokým teplotám (až do 180 °C) - hygienická nezávadnost a vhodnost použití i při styku s potravinami, - jednoduchá údržba, - široká škála barev a dekorů - objednat lze téměř jakýkoliv dekor – imitaci kamene, dřeva, betonu, kovu.
Odpovědět
Profilova fotka
@danadan cenově je to cca 25tis, délka desky u nás je necelých 7m.
Odpovědět
@ajagachova jak je deska nebo dekor odolný proti poškrábání? Vypadá moc dobře.
Odpovědět
Trochu netradiční. Zatim pul roku, takze dlouhodobe zkušenosti nemuzu posoudit.
Odpovědět
Profilova fotka
@edcbubu My desku měli i na bytě kde jsme bydleli přes 3 roky a za tu dobu jsem se nesetkala s poškozením. Ono je to přirovnáváné k modernímu umakartu či podobně. Je to velmi tvrdí materiál ikdyž má jen 1cm. Navíc povrch té desky není hladký, ale má strukrutu. Šla nám do ní zapustit i indukce. My jsme opravdu skopojeni. 🙂
Odpovědět
@2olives Ano, normalne na ni pokladam horky hrnec, ale musi to byt zula a ne mramor.
Odpovědět
@ajagachova Díky za foto, máte to fakt krásné. 🙂 Co je uvnitř té desky? Nemůže to kolem varné desky nebo dřezu nabobtnat? Okraj je klasicky černá abs hrana? Na stránkách výrobce jsem zjistila pouze to, že je deska odolná proti vodě, ale přitom je uvnitř dřevo papír s pryskyřicí. U zapuštěného dřezu je asi z vnitřní strany taky nějaká hrana?
Odpovědět
Profilova fotka
@edcbubu https://www.youtube.com/watch?v=hOfq3... zasílám video kde je vidět jádro desky. ono to není jako klasická dřevěná deska, nemá to ani lepené hrany. Je to prostě jakože jeden kus opracovaný 🙂 nevím, jak to jako amatér někomu vysvětlit 😄 kazdopádně díky tomu nic nebobtná a neničí se.
Odpovědět
@ajagachova děkuji, vypadá to skvele a i cena je rozumna. Když se zapusti dřez, nebo indukce, je vidět silikonova spara?
Odpovědět
@dyrup jaký je to druh desky?
Odpovědět
Profilova fotka
Budeme mit kompaktni desku, kvuli drezu se spodni montazi😉
Odpovědět
Profilova fotka
@danadan dřez je chycen spodem, takže tam spoj není nijak ošetřen jen lepený spoj s deskou a to vidět není. U indukce je silikon vidět, ale nic co by bylo nekokatelné 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Máme již tady zmiňovanou kompaktní desku Fundermax a jsme opravdu moc spokojení. Je odolná, lehce se udržuje, vypadá dobře a je vhodná pro zapuštěnou varnou desku a dřez se spodní montáží. Ale i tady platí, že není kompaktní deska jako kompaktní deska, je důležité vybrat dobrého výrobce.
Odpovědět
Profilova fotka
@ajagachova Mohla bych trochu odbočit a zeptat se, co máte za typ indukce? Hledám a hledám vhodnou k zapuštění do desky a moc toho nenacházím 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@katerina88s pokusím se dohledat model, máme Gorenje 🙂
Odpovědět
@ajagachova prosím Vás, aký máte typ tej kuchynskej dosky? Ďakujem.
Odpovědět
Profilova fotka
@mirabielka je to kompaktní pracovní deska 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@ajagachova budete hodna 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?