Mramor v kuchyni

Profilova fotka
Dobrý den, máte někdo v kuchyni desku s motivem mramoru? Můžete, prosím, nasdílet fotky? Z jakého máte materiálu? Co doporučujete? Jaká je údržba? Jaká je cena? Moc díky za tipy.
Odpovědět
@jitka_12345 Umělý kámen, údržba skvělá, cena vysoká 😄 Pokud se má deska vejít do 100 tis., tak to nebude ta správná volba...
Odpovědět
Přesně tento dekor jsem chtěla a byl ze všech nejdražší. U nás vycházel na 150tis. Pokusím se dohledat název. Nakonec máme bílý umělý kámen za poloviční cenu a jsem maximálně spokojená. Nejlepší deska co jsem kdy měla.
Odpovědět
Jde to udělat i z velkoformátové keramiky, např. u Proceram, kde jsme kupovali obklady, jsem se na to ptala, ale nakonec jsme zvolili něco jiného. Přesnou cenu bohužel nevím, ale určitě Vám to rádi nacení, nebude to myslím až tak hrozné.
Odpovědět
Keramika je prý velmi náchylná. My budeme mít technistone calacatta silva - vypadá velmi podobně jako na Vašem obrázku. Je to jeden z jejich nejdražších dekorů, což prý toto žílovaní je ve všech materiálech. Pak se vyplatí hledat dodavatele. Jen v tom co jsem já oslovila 3 dodavatele, tak je tam rozdíl v desítkách procent.
Odpovědět
Profilova fotka
@luckavra Děkuji za odpověď. Mohla bych se zeptat orientačně jak velkou plochu, kolik výřezů, jaké zabroušení hran atd. budete mít v kuchyni vs. cena? Klidně mi, prosím, pošlete sz. A budu moc ráda i za porovnání dodavatelů.
Odpovědět
Profilova fotka
@fajfik Děkuji za tip. Určitě bych ale uvítala i nějakou osobní zkušenost s keramikou. Bojím se, že bude hned poškrábaná.
Odpovědět
@jitka_12345 pokud by to byl umely kamen, ci jen dekor mramoru tak proc ne. Jen jak tady ctu, tak me napadlo pri cenach umeleho kamene, zda Vas treba nenapadl i rovnou prirodni kamen. V pripade prirodniho se vsak mramor moc nedoporucuje do kuchyne, protoze treba oproti zule ma pouze stredni tvrdost - tj. krajeni na desce jen na prkynku, je vice porezni a nasakavy, cokoliv co barvi (repa, cervene vino, aj.) zanecha flek. Prirodni kamen ma mnoho vzoru a cenove mi prijde ve vysledku na cca stejno ci jen o neco drazsi (zalezi na opracovani, poctu prurezu aj.) nez umely. A taky mnohem lepsi nez keramika myslim. Tohle je napriklad zula, ma taky spoustu odstinu, zihani i vzoru, od svetle po cernou.
Odpovědět
Profilova fotka
Narazila jsem ještě na tento materiál, dekor se mi zamlouvá. Máte někdo zkušenost, prosím? https://cz.kronospan-express.com/cs/h...
Odpovědět
U Hanáka se mi líbila mramorová deska Dekton by cosentino, ale cena hodně vysoko...
Odpovědět
Profilova fotka
@jitka_12345 ja som zrovna riešila tuto Slim dosku a cena je porovnateľná s Technistone
Odpovědět
Profilova fotka
@mitoma můžu se zeptat, z jakého materiálu přesně desku máte?
Odpovědět
@ptjj tristone
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?