Příliš mělký sokl linky

Prosím o radu, jak řešit příliš mělký sokl kuchyňské linky. Truhlář se nám při objednávání kuchyně chlubil, jak jsou kuchyně jejich hlavní specializace, a nenapadlo mne tedy s ním přesně určovat takový detail, jako je umístění a typ podnože kuchyňských korpusů. Po namontování krycí desky soklu linky se ale ukázalo, že sokl je extrémně mělký, protože namontované podnože mají masivní základnu, která brání většímu zapuštění soklové desky (viz foto). Aktuálně máme výslednou hloubku soklu pouze lehce přes 4 cm, takže neustále při stání u linky do soklu kopu špičkami nohy 🙁. I když sokl vyměním za nerezový / plastový, který má tloušťku okolo 1 cm (oproti 1,8 cm u aktuálního soklu z MDF desky), nebude hloubka soklu nijak velká. Napadá vás jiné řešení, jak sokl prohloubit, než je rozestavení kompletně sešroubované linky a převrtání soklových nožek hlouběji? Děkuji.
Odpovědět
Přidávám ještě foto, s jakým rozměrem od nejširší části podnože pracuji 🙁
Odpovědět
@renatka_k to co máte je standart pokud jste chtěli nějaký atyp tak jste to sním určitě řešit měli tohle není vůbec jejich chyba ale vaše. Řešení je buď si zvyknout a nýbrž to má tak skoro každý a nikdo s tím problém nemá tak to těžké nebude a nebo celou kuchyň rozebrat a překopat a uvidíte zda nebude nějaký problém.
Odpovědět
Profilova fotka
Šel jsem si to teď změřit do kuchyně...a máme to taky 6 cm.
Odpovědět
To, co máme (tj. sokl hloubky 4 cm) rozhodně není standard. Běžně se dává, co jsem načítala, 6-8 cm hloubky soklu. O tom, že truhlářem provedená hloubka soklu je nedostačující, svědčí i to, že u myčky se zobrazuje jen polovina výšky obrazu s projekcí času do konce programu, zbytek je zakrytý soklem.
Odpovědět
@daniel_twrdy My ale máme bohužel těch 6 cm BEZ krycí desky 🙁 Metr na obrázku je přiražený přímo na nejširší část nožky.
Odpovědět
@renatka_k Jestli s tím nedokážete žít a nožičky jsou na vrutech, tak bych skříňku podložil, nožičky postupně odšrouboval posunul kam chcete a zase přišrouboval. Třeba u Boše IXO je pěkný úhlový adaptér.
Odpovědět
@kofejn To je skvělý tip s tím úhlovým adaptérem, moc děkuji!! Štve mne to hodně 🙁
Odpovědět
@kofejn Dívám se ještě na ten úhlový adaptér. Na obrázku od výrobce je adaptér vyobrazen s určitým typem bitu. Netušíte prosím, zda je bit výměnný? (pro případ, že by naše podnož byla kotvena vrutem s jinou hlavou…) Děkuji.
Odpovědět
IXO mám doma a tam to jde samozřejmě měnit. Podobné to bude snad i u ostatních. Nebo můžete použít malou golu z lidlu, ve které je prodloužení nebo jsou i zkrácené šroubováky.
Odpovědět
@kofejn Děkuji moc! Zachránil jste mi nervy s linkou 😉
Odpovědět
@renatka_k 😄
Odpovědět
@renatka_k Tu golu mají skladem a dokonce je v akci https://www.lidl.cz/p/parkside-pracov...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@renatka_k tak to pak chapu, ze je to malo cm...domnival jsem se, ze je to od te desky 6 cm...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?