Prosím o zhodnocení kuchyně

Hezký den, Už nějakou dobu sleduji Vaše nápady a postřehy tady na stránkách. Tentokrát si píšu o radu já. Dávám do kupy naši budoucí kuchyňku a pořád se mi jaksi nezdá. Nevím si rady se skříňkou vedle rohového okna. Připadá mi tam takové utopené. Prosím, pokud má někdo nějakou radu co udělat jinak nebo lépe tak budu moc ráda. Děkuji 😊
Odpovědět
Dobrý den, sice nejsem příznivcem poliček, ale v tomto případě bych možná nahradil tu jednu skříňku poličkou, stejně jako to máte vpravo od okna. Jestli mohu doporučit, tak udělejte pozadí kuchyně (ten dřevěný dekor) v místě poliček až ke stropu. Bude to vypadat o hodně líp. Zauvažoval bych ten dřevěný dekor využít i nad oknem a na parapet okna.
Odpovědět
Profilova fotka
Ak to pomôže tak na SK modrej streche je tiež diskusia na tuto tému https://www.modrastrecha.sk/forum/kuc... Za mna osobne by som si nedala tie horné skrinky tak ako to máte v návrhu. Pripadne si dať poradiť od nejakeho odborníka.
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě bych zrušil ty barové stoličky, ale zvýšenou skříňku ponechal. Zajímavé je, že na půdorysu je hloubka poloostrůvku 60 a na vizualizacích minimálně 100 a nemůže se takto vejít ke dveřím. Kolem okna bych to také otevřel. Všude doporučuji mít u lednice nějakou poličku na odkládání věcí, ale u této to přes dveře nejde a navíc je na plné stěně. U dřezu vpravo je málo místa a celá kuchyň je nalevačku 😉 - pro leváka.
Odpovědět
@radim2015 dobrý den, děkuji za postřehy. Poloostrov má opravdu 60 cm plus je nadstavený tím "vyvýšeným obkladem". Máte pravdu, že barové židle jsou možná zbytečné, pouvažuji nad tím. Co se dřezu týče, budeme mít i myčku tak snad nebude potřeba většího prostoru na odkládání... Bohužel dispozice kuchyně neumožňuje jiný než "styl nalevačku".
Odpovědět
@sandria_cz Dobrý den, děkuji. Skříňky se mi taky nezdají a tápu jak vyřešit jinak. Asi mě opravdu nemine návštěva kuchyňského studia...
Odpovědět
@m_i_r_e_k děkuji za tipy. Ještě uvažuji nad šedou štěrkou místo dřevěného dekoru, co se pozadí kuchyne týče.
Odpovědět
@netty_ Dekor nedovedu posoudit, každému se líbí něco jiného. Mě osobně se hodně líbí, když je stejný dekor na zdi jako na pracovní desce. Pak je otázka, když budete mít pozadí udělané stěrkou, v jakém dekoru udělat stěnu toho sloupce, ve kterém máte troubu. Nyní tam máte svisle daný dekor dřeva - čili otázka je, zda to půjde udělat stěrkou. Ale zase s tou stěrkou snadněji uděláte větší plochy a pak bych možná zauvažoval to natáhnout i kolem toho pultu (od země až ke stropu) a také kolem dveří do špajzu. Aby jednoduše nebyla nikde v prostoru kuchyně vidět "obyčejná" bílá zeď.
Odpovědět
@netty_ Super nápad dát ledničku ke kamnům, dvířka od trouby ke zdi, umyvadlo do rohu, zvýšený barový pult, orientace pro leváka. Zkuste se nad tím ještě zamyslet - tentokrát vážně..
Odpovědět
@ondtom36 dekuji za nazor. Co je spatne s vyvysenym barovym pultem? Dekuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?