Rohové skříňky - nápady a připomínky

Profilova fotka
Přeju všem pěkný den, řešíme poměrně malou kuchyň, kde nám jde o každý užitečný centrimetr ve skříňkách ]-( . Prosím zda by jste mi mohli napsat názory pro i proti na tyto typy skříněk. Moc moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj vezmu to strucně. Je spousta variant jak vyřešit rohovou skříňku. 1. Police: + asi nejlevnější varianta rohové skříňky - když nebudou dvířka 600mm je do nich špatný přístup 2. Ledvina: + dobrá přístupnost - cena mechanismu cca 8000,-, hodně mrtvého prostoru 3. Rondo 1/2: +/ - nic nenapada :) celý je to naprd 4. Hranatý dr. program: + dobrá přístupnost - cena mechanismu cca 15000,-, hodně mrtvého prostoru 5. Výsuvy (šuplíky): přístupnost, využitelnost prostoru i přes slepí roh, cena - slepí roh 6. Rohový výsuv: - cena, hodně mrtvého prostoru 7. Police roh.: + celkem velká skříň - malý přístupný otvor 8. Rondo: + využitelnost místa - cena 9. Rondo x police: šikmý roh viz 7. a 8. Osobně jsem ro výsuvy - slepí roh Porovnejte sami :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verunky Absolutní luxus - bomba !!!! Děkuji moc. Jsme také dost limitováni cenou, takže to bude také rozhodovat
Odpovědět
Profilova fotka
@nickolleta Ráda jsem pomohla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám ve skříňce to rondo 3/4 a jsem spokojená. Mrtvé místa jsem zazdila placatýma sezoníma krabicema např. skládací vánoční talíř .....a zadní roh bandaskou, kterou zas tak často nevytahuji.... :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
@leg můžu se zeptat, kde jsou v případě toho 3/4 ronda ta mrtvá místa? nějak si to neumím srovnat v hlavě :-) děkuju
Odpovědět
Profilova fotka
My máme ten otočný karusel, kde se otáčí i dvířka a jsem teda nadmíru spokojená. Akorát je pravda, že cena byla vyšší, od kuchyňského studia cca okolo 10 tisíc za tu rohovou skříňku včetně karuselu. Myslím, že se dá ten systém koupit samostatně a do skříňky zabudovat a určitě to vyjde levněji,ale nejsem si jistá.
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.modrastrecha.cz/blog/barca...
Odpovědět
Profilova fotka
@barca3979 to vypadá super, můžu se zeptat, jak to vypadá, když jsou ta dvířka zavřená?
Odpovědět
Profilova fotka
@verunky můžu se zeptat, proč je to 1/2 rondo na prd? podle mě to sahá téměř až dozadu (alespoň to, co mají naši v jejich 35 let staré kuchyni), ne tak, jako na obrázku...a vedlejší skříňka se dá normálně využít pro výsuv apod., přístupnost je dobrá, nestraší tam žádná lomená dvířka apod., využitelnost je podle mě zhruba stejná jako u toho 3/4 ronda vzhledem k tomu, že u něj jsou užší dvířka.......nebo se mýlím?
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj malá využitelnost, přístupnost a pořizovací cena... to jsou za mě negativa :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verunky ok, je to asi subjektivní, přístupnost mi přijde minimálně stejná jako u těch hranatých košů, cenu jsem zatím nezkoumala
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj určitě, mám foto bez pracovní desky a pak jen foto z větší dálky, ale vidět to jde :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@barca3979 super, děkuju, o téhle možnosti jsem dřív neměla tušení
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj no kdyz to poronvam s klasickyme policema, tak tam je vic mista (u ronda jsou slepy roky) a cena je u polic taky nizsi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj tady video, jak ta naše rohová police funguje https://www.youtube.com/watch?v=moOWC...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
@verunky Ve Vašem výčtu možných řešení rohové kuchyňské skříňky mi chybí ještě jedna varianta - police, kdy ale skříňka má rozměr 105x105, dvířka tedy budou 45+45cm široká. Ne lomená, ale samostatná s panty po obou stranách. Nejlépe panty, které umožňují otevření dvířek o 180stupňů. Máme to tak v aktuální kuchyni a plánuji to tak i do kuchyně v novém domě. Je to varianta, která není drahá, vstup je dostatečně široký, dají se tam nastrkat objemnější věci. Dozadu ty méně používané, dopředu klidně i ty častěji používané. Nevzniká žádné nevyužité místo.
Odpovědět
Osobní zkušenost mám pouze s variantou B, se kterou jsem spokojená. I přesto, že v ní mám umístěný i menší dřez. Varianta A se mi vůbec nelíbí. Varianta C mě láká do nové kuchyně, která snad do roka také bude. Přeji šťastnou ruku při výběru!
Odpovědět
Profilova fotka
@terite ta varianta tam je jen mensi - tohle otvirani je urcite lepsi nez lomene dvere 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?